2016.04.17 Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI". Sandomierz
Z Historia Wisły
W ostatnią niedzielę graliśmy licznie w Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" w Sandomierzu.
Najlepiej wypadli: Mikołaj Krupiński, który zdobył piąte miejsce w grupie C, oraz Grzegorz Słabek zajmujący dziewiąte miejsce w grupie A, obaj zajęli miejsca premiowane nagrodą.
Wyniki szczegółowe
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Grupa A Seniorzy
Data rozpoczęcia: 2016-04-17
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz | Chg |
1 | GM | Grabarczyk, Mirosław | R 2368 | 2600 | ŻTMS Baszta Żnin | 7.0 | 41.00 | 53.00 | 2510 | 1.83 |
2 | GM | Malaniuk, Vladimir P | R 2494 | 2600 | AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin | 7.0 | 41.00 | 52.00 | 2615 | 0.91 |
3 | GM | Stopa, Jacek | R 2502 | 2600 | WKS KOPERNIK | 6.5 | 42.50 | 54.00 | 2555 | 0.28 |
9 | k | Grzegorz Słabek | R 2120 | 2200 | TS Wisła Kraków | 6.0 | 39.00 | 48.50 | 2415 | 2.58 |
11 | IM | Dariusz Mikrut | R 2363 | 2450 | TS Wisła Kraków | 5.5 | 39.00 | 49.50 | 2380 | -0.48 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 44 | 3.0 | PL-31293 | II | Czernecki, Stefan | 0 | 1800 | Przyborów |
2 | w | = | 5 | 6.0 | PL-41665 | GM | Kazakov, Mikhail | R 2441 | 2600 | Lwów |
3 | b | 1 | 19 | 6.5 | PL-59550 | k | Lornye, Pylyp | R 2113 | 2200 | Lwów |
4 | w | 0 | 1 | 6.5 | PL-683 | GM | Stopa, Jacek | R 2502 | 2600 | WKS KOPERNIK |
5 | b | 1 | 36 | 3.5 | PL-23093 | I | Trybowska, Barbara | R 1541 | 1800 | UKS Orlik Rudnik n/Sanem |
6 | w | 1 | 15 | 5.0 | PL-2130 | m | Stoma, Paweł | R 2273 | 2400 | KSz DRAKON Lublin |
7 | b | = | 3 | 6.5 | PL-59625 | GM | Sergeev, Vladimir | R 2483 | 2600 | Kijów |
8 | w | = | 11 | 5.5 | PL-40927 | FM | Ustianovich, Nazar | R 2320 | 2300 | Lwów |
9 | b | = | 6 | 6.0 | PL-3893 | IM | Koziak, Vitali | R 2436 | 2450 | WIEŻA PĘGÓW |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 36 | 3.5 | PL-23093 | I | Trybowska, Barbara | R 1541 | 1800 | UKS Orlik Rudnik n/Sanem |
2 | w | 1 | 25 | 4.5 | PL-3912 | I+ | Babiarz, Mariusz | R 1870 | 2100 | RzKSz Rzeszów |
3 | b | = | 1 | 6.5 | PL-683 | GM | Stopa, Jacek | R 2502 | 2600 | WKS KOPERNIK |
4 | b | 0 | 2 | 7.0 | PL-23086 | GM | Malaniuk, Vladimir P | R 2494 | 2600 | AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin |
5 | w | 1 | 21 | 4.0 | PL-4080 | I | Sondej, Dominik | R 2027 | 2000 | UKS SP1 Leżajsk |
6 | w | 0 | 3 | 6.5 | PL-59625 | GM | Sergeev, Vladimir | R 2483 | 2600 | Kijów |
7 | b | 1 | 22 | 5.5 | PL-4123 | k | Maciej Woźniak | R 1988 | 2200 | LKS Parnas Stara Wieś |
8 | w | 1 | 13 | 5.5 | PL-37124 | IM | Nester, Ihor | R 2315 | 2450 | LUKKS Kielce |
9 | b | 0 | 19 | 6.5 | PL-59550 | k | Lornye, Pylyp | R 2113 | 2200 | Lwów |
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Grupa B Juniorzy ur. 1998-2003
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz |
1 | k | Molenda, Marcin | R 2025 | 2200 | UKS Pionier Jastrzębie Zdrój | 8.5 | 39.50 | 50.00 | 2190 |
2 | I | Golenia, Wojciech | R 1883 | 2000 | MKS MOS Wieliczka | 6.5 | 39.50 | 52.00 | 2030 |
3 | I | Golenia, Jan | R 1765 | 2000 | MKS MOS Wieliczka | 6.5 | 39.00 | 52.50 | 2000 |
8 | II | Wojciech Urbański | R 1450 | 1800 | TS Wisła Kraków | 5.5 | 34.50 | 41.00 | 1760 |
13 | II+ | Andrzej Kulesza | R 1295 | 1900 | TS Wisła Kraków | 5.0 | 33.50 | 43.00 | 1660 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 26 | 1.0 | PL-68053 | V | Kosior, Hubert | 0 | 1200 | Chmielów |
2 | b | 1 | 4 | 5.0 | PL-47348 | II | Havryshkevich, Anna-Maria | R 1776 | 1600 | PSSz Pszczyna |
3 | w | 0 | 3 | 5.5 | PL-20288 | k | Topolan, Agata | R 1796 | 2000 | LKSz Lublin |
4 | b | = | 6 | 5.5 | PL-25749 | I++ | Frączek, Weronika | R 1691 | 1900 | LKSz Lublin |
5 | b | 1 | 13 | 5.0 | PL-55723 | II+ | Andrzej Kulesza | R 1295 | 1900 | TS Wisła Kraków |
6 | w | 0 | 10 | 5.0 | PL-40910 | III | Mucha, Hubert | R 1504 | 1600 | BCK Biłgoraj |
7 | b | 0 | 12 | 5.0 | PL-36563 | III | Kłok, Kacper | R 1345 | 1600 | UKS SP1 Leżajsk |
8 | b | 1 | 8 | 5.0 | PL-40909 | III | Mucha, Konrad | R 1577 | 1600 | BCK Biłgoraj |
9 | w | 1 | 16 | 4.0 | PL-44647 | II | Tuźnik, Martyna | 1047 | 1600 | LUKKS Kielce |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 28 | 4.0 | Krasa, Patryk | 0 | 1000 | Sandomierz | ||
2 | b | 0 | 6 | 5.5 | PL-25749 | I++ | Frączek, Weronika | R 1691 | 1900 | LKSz Lublin |
3 | w | 1 | 18 | 4.0 | PL-42185 | III | Drygaś, Wojciech | 0 | 1600 | Wiśniowa |
4 | b | 1 | 8 | 5.0 | PL-40909 | III | Mucha, Konrad | R 1577 | 1600 | BCK Biłgoraj |
5 | w | 0 | 11 | 5.5 | PL-26641 | II | Wojciech Urbański | R 1450 | 1800 | TS Wisła Kraków |
6 | b | 0 | 4 | 5.0 | PL-47348 | II | Havryshkevich, Anna-Maria | R 1776 | 1600 | PSSz Pszczyna |
7 | w | 1 | 20 | 5.0 | PL-43954 | III | Tomkowicz, Kamil | 0 | 1600 | Wiśniowa |
8 | b | 0 | 10 | 5.0 | PL-40910 | III | Mucha, Hubert | R 1504 | 1600 | BCK Biłgoraj |
9 | w | 1 | 19 | 4.0 | PL-50585 | III | Działak, Piotr | 0 | 1600 | Stalowa Wola |
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Grupa C Juniorzy ur. 2004-2008
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz |
1 | I | Babiarz, Arkadiusz | R 1454 | 2000 | RzKSz Rzeszów | 8.5 | 44.50 | 57.00 | 2040 |
2 | III | Szpila, Piotr | R 1206 | 1600 | UKS SP1 Leżajsk | 7.5 | 40.50 | 52.00 | 1885 |
3 | II | Bukała, Norbert | R 1396 | 1800 | UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski | 7.0 | 41.00 | 53.50 | 1860 |
5 | II | Mikołaj Krupiński | R 1343 | 1800 | TS Wisła Kraków | 6.5 | 42.00 | 54.50 | 1800 |
10 | I | Natalia Myśliwiec | R 1275 | 1800 | TS Wisła Kraków | 6.0 | 40.00 | 52.50 | 1765 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | w | 1 | 42 | 6.0 | PL-63749 | IV | Wolak, Marcin | 0 | 1400 | Wiśniowa |
2 | b | 1 | 26 | 4.0 | PL-60981 | IV | Białek, Filip | 0 | 1400 | TKSzach Tarnobrzeg |
3 | w | 1 | 16 | 5.5 | PL-49305 | III | Biesiadecki, Adam | 0 | 1600 | TKSzach Tarnobrzeg |
4 | b | 0 | 9 | 7.5 | PL-40702 | III | Szpila, Piotr | R 1206 | 1600 | UKS SP1 Leżajsk |
5 | w | 1 | 18 | 5.0 | PL-56134 | III | Rainer, Piotr | 0 | 1600 | UKS Goniec Staniątki |
6 | b | = | 4 | 7.0 | PL-44025 | II | Bukała, Norbert | R 1396 | 1800 | UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski |
7 | w | 1 | 23 | 5.5 | PL-56870 | III | Papierz, Sandra | 0 | 1400 | IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski |
8 | b | 1 | 8 | 6.0 | PL-52318 | I | Natalia Myśliwiec | R 1275 | 1800 | TS Wisła Kraków |
9 | b | 0 | 3 | 8.5 | PL-30561 | I | Babiarz, Arkadiusz | R 1454 | 2000 | RzKSz Rzeszów |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 45 | 4.0 | PL-67054 | IV | Łyczak, Natalia | 0 | 1250 | Mielec |
2 | w | 1 | 29 | 5.0 | PL-56815 | IV | Bożek, Kacper | 0 | 1400 | Wiśniowa |
3 | b | 1 | 15 | 6.0 | PL-59221 | II | Szewczyk, Joanna | 0 | 1600 | Hetman Ostrowiec Św. |
4 | w | 0 | 3 | 8.5 | PL-30561 | I | Babiarz, Arkadiusz | R 1454 | 2000 | RzKSz Rzeszów |
5 | b | 1 | 19 | 5.0 | PL-56849 | III | Rasiński, Jan | 0 | 1600 | IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski |
6 | w | 1 | 14 | 6.0 | PL-50773 | II | Józefik, Aleksander | 0 | 1800 | LUKKS Kielce |
7 | b | 0 | 7 | 6.5 | PL-33690 | II | Bień, Hubert | R 1298 | 1800 | GKSz Hetman Pilzno |
8 | w | 0 | 5 | 6.5 | PL-55728 | II | Mikołaj Krupiński | R 1343 | 1800 | TS Wisła Kraków |
9 | b | 1 | 34 | 5.0 | PL-57474 | IV | Leończyk, Karol | 0 | 1400 | TKSzach Tarnobrzeg |
Turniej Szachowy o "SZACHY KRÓLOWEJ JADWIGI" - Grupa D Juniorzy ur. 2009 i mł.
M-ce | Tytuł | Nazwisko Imię | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. | Ruz |
1 | IV | Wolak, Dawid | 1400 | Wiśniowa | 9.0 | 36.50 | 46.50 | 1635 |
2 | III | Mazurkiewicz, Miłosz | 1600 | UKS SP1 Leżajsk | 7.0 | 36.50 | 49.50 | 1455 |
3 | III | Gaszka, Zuzanna | 1400 | MKSz Rybnik | 7.0 | 36.50 | 48.50 | 1475 |
14 | V | Bartosz Krupiński | 1200 | Kraków | 3.0 | 28.00 | 37.50 | 1035 |
Przeciwnicy:
Runda | Kolor | Pkt. | Nr | Pkt. | ID CR | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub |
1 | b | 1 | 16 | 3.5 | Loranty, Natan | 0 | 1000 | Ostrowiec Świętokrzyski | ||
2 | w | 0 | 3 | 9.0 | PL-63748 | IV | Wolak, Dawid | 0 | 1400 | Wiśniowa |
3 | w | 1 | 17 | 1.0 | PL-68020 | Zięba, Karol | 0 | 1000 | KSz SDK-Lotnik Mielec | |
4 | b | 0 | 2 | 7.0 | PL-63647 | III | Gaszka, Zuzanna | 0 | 1400 | MKSz Rybnik |
5 | w | 0 | 11 | 4.5 | PL-65951 | V | Furtek, Julia | 0 | 1100 | Stępina |
6 | b | 0 | 12 | 4.0 | Bogucki, Maksymilian | 0 | 1000 | Ostrowiec Świętokrzyski | ||
7 | w | 1 | 13 | 1.0 | PL-62894 | Cyrulik, Patryk | 0 | 1000 | Ropczyce | |
8 | b | 0 | 9 | 4.0 | PL-67760 | V | Węgrzyn, Maciej | 0 | 1200 | Mielec |
9 | w | 0 | 4 | 4.0 | PL-65318 | IV | Karnasiewicz, Emilia | 0 | 1250 | KSz SDK-Lotnik Mielec |