2016.05.11 Piłkarze Wisły w Samorządowym Przedszkolu Wesoła Gromadka w Dojazdowie

Z Historia Wisły

Wizyta w Dojazdowie

Data publikacji: 12-05-2016 09:00

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]
[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]


Choć przed nami jeszcze jeden mecz w tym sezonie to w środowe popołudnie Wiślacy znaleźli czas, żeby odwiedzić najmłodszych fanów. Wraz z Tomaszem Cywką i Zdenkiem Ondraszkiem spotkaliśmy się z małymi kibicami Wisły w Samorządowym Przedszkolu Wesoła Gromadka w Dojazdowie.

Na początku spotkania z młodymi fanami piłkarze Wisły powiedzieli kilka słów o sobie. Gry i zabawki ewidentnie przywołały wspomnienia z dzieciństwa. Zdenek i Tomasz przybliżyli wiele wspaniałych opowieści na temat miejsc, w których się urodzili i w których dorastali. Dzięki temu mogliśmy się na przykład dowiedzieć, że czeski napastnik wychowywał się w malutkiej wsi, liczącej tylko stu mieszkańców. Z kolei pomocnik Białej Gwiazdy bardziej skupił się na wyjeździe do Anglii, czyli na tym, jak szybko musiał zaaklimatyzować się w nowych warunkach i na tym, jak ważna w każdej pracy jest znajomość języków obcych.


Następnie pytania mogli zadawać najmłodsi uczestnicy. W górze las rąk, piłkarze Białej Gwiazdy nie nadążali z udzielaniem odpowiedzi, ale też czasami nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Pytania były bowiem najróżniejsze, m.in. dlaczego nasi gracze się nie męczą. Inni chcieli się dowiedzieć, od ilu lat Wiślacy grają w piłkę. Tu mogli liczyć na pomoc eksperta w osobie kolegi obok, który podpowiedział, że obaj trenują już od stu lat. Były też całkiem poważne pytania - choćby... co zawodnicy jedzą na śniadanie. Rezolutny Zdenek wybiera jajecznicę.

Nie smok, a gąsienica...

Nie obyło się bez konkursu, w którym do wygrania były klubowe upominki. I tak okazało się, że maskotką Wisły jest... gąsienica! Co na to Wiślacki Smok..? Mimo wszystko, przed przedszkolakami z Dojazdowa optymistyczne perspektywy kibicowskie, bo wszystkie wiedziały, że symbolem ekipy z Reymonta jest biała gwiazda.

Na koniec dzieci podarowały gościom efekty swoich działań plastycznych. Piłkarze odwdzięczyli się autografami i wspólnymi zdjęciami.

Michał Hardek

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl