2016.05.14 Unia Oświęcim - Wisła Kraków 1:3

Z Historia Wisły

MLM: Wisła 2003 z kolejnym zwycięstwem!

Pewnie, choć nie bez problemów, z Unią Oświęcim wygrała Wisła Kraków 2003 w 17. kolejce Małopolskiej Ligi Młodzików. Wiślacy zdobyli jedną bramkę przed przerwą, a dwie kolejne dołożyli w drugiej połowie. Była to juz 14. wygrana Białej Gwiazdy w tym sezonie.

Spotkaniu towarzyszyła deszczowa aura, co miało wpływ na boiskowe wydarzenia. Zawodnicy obu drużyn nie zawsze radzili sobie z przyczepnością, ślizgając się po mokrej murawie stadionu Unii. I długo też utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 20. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Aleksander Buksa, nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Chwilę po zmianie stron było już 2:0. Kamil Oleś dograł z rzutu rożnego, a Daniel Hoyo-Kowalski idealnie dołożył głowę. Wiślacy mieli sytuacje, żeby zdobyć kolejną bramkę, ale to Unia cieszyła się z trafienia. Ze świetnej strony pokazał się napastnik oświęcimian mijając kilku wiślaków i posyłając piłkę obok Kaspra Burkata. Chwilę potem bramkarz Wisły instyktownie wybronił strzał głową z bliska. Unia miała swoje pięć minut, ale decydujący cios wyprowadził Buksa, lekkim, ale precyzyjnym strzałem z okolic pola karnego. Ostatecznie Wisła cieszyła się z kolejnego zwycięstwa.

17. kolejka, Małopolska Liga Młodzików

14 maja, godz. 9:15, ul. Legionów 15, Oświęcim

Unia Oświęcim – Wisła Kraków 1:3 (0:1)

Aleksander Buksa 20′, 58′, Daniel Hoyo-Kowalski 33′

Wisła Kraków: Bartłomiej FojtPatryk Fundament, Arkadiusz Krysik, Daniel Hoyo-Kowalski, Filip Leśniak, Aleksander Buksa, Jakub Lorek, Szymon Gołąb, Kamil Oleś oraz Kasper Burkat, Mateusz Kulma, Kamil Sanojca, Dominik Król, Maciej Tracz, Jan Rolski

Źródło: akademiawisly.pl