2016.05.21 Międzynarodowe Zawody Pływackie, Cieszyn
Z Historia Wisły
Międzynarodowe Zawody Pływackie – Cieszyn
9 zdobytych medali, 2 miejsce w sztafecie 4*50m. stylem dowolnym nagrodzone pucharem dla klubu i 3 miejsce w klasyfikacji medalowej. To zdanie opisujące zmagania pływaków TS Wisła w minioną sobotę.
Wyjazd do Cieszyna na zawody był decyzją spontaniczną. Rozkład konkurencji, tablice kontaktowe i transmisja live były jedną z przyczyn startu w Cieszynie. Ponad 150 zawodników, kameralne, bardzo sprawnie i dobrze zorganizowane zawody, a co najważniejsze atmosfera prawdziwej rywalizacji.
Zawodnicy TS Wisła mieli za zadanie start kontrolny na dystansie 400m. stylem dowolnym i przepłynięcie jednej 50-tki. Atmosfera i krótkie oczekiwanie na start przyniosło bardzo dobre wyniki – nie tylko rozpatrując przywiezione medale ale również poprawione rekordy życiowe. Jako trener jestem bardzo zadowolona i ciekawa bardzo intensywnej końcówki roku szkolnego, która przed nami.
Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom za wyjazd, przywiezione medale, wywalczony puchar i kolejne doświadczenie bez którego nie da się wygrywać.
Medaliści:
- Stanisław Kubsik – złoty medal 400m. stylem dowolnym 05:05,00, brąz 50m. stylem motylkowym 00:32,35
- Błażej Szastak – srebrny medal 400m. stylem dowolnym 05:06,47 i 4 miejsce 50m. stylem motylkowym 00:33,56
- Zuzanna Mirowska – brązowy medal 50m. stylem motylkowym 00:33,53 i 4 miejsce 400m. stylem dowolnym 05:05,44
- Marcin Piętka – brązowy medal 50m. stylem klasycznym 00:32,47 i 5 miejsce 400m. stylem dowolnym 04:29,16
- Bruno Skrzyszowski – brązowy medal 50m. stylem klasycznym 00:41,63 i 4 miejsce 400m. stylem dowolnym 05:15,56
- Zofia Socha – brązowy medal 50m. stylem motylkowym 00:36, 85 i 4 miejsce 400m. stylem dowolnym 06:04,51
- Adrianna Nędza – brązowy medal 50m. stylem klasycznym 00:41,35
Drugie miejsce w sztafecie 4*50m. stylem dowolnym w składzie (Piotr Maciąg, Zuzanna Mirowska, Marcin Piętka, Adrianna Nędza).
Do medalu zabrakło nie wiele jednak w zawodach świetne wyniki uzyskali:
- Wojciech Maciąg – 4 miejsce na dystansie 400m. stylem dowolnym 04:42,06
- Kacper Bator – 8 miejsce na dystansie 400m. stylem dowolnym 04:36,21
- Piotr Maciąg – 6 miejsce na dystansie 50m. stylem motylkowym 00:28,75
- Maksymilian Docew – 6 miejsce na dystansie 50m. stylem klasycznym 00:40,27
- Tymon Ryś – 6 miejsce na dystansie 50m. stylem motylkowym 00:32,78
Wyniki z zawodów i transmisję można obejrzeć na stronie internetowej www.megatiming.pl
Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe
- 2016.05.21 Międzynarodowe Zawody Pływackie, Cieszyn
- Konkurencja 1 Kobiet, 50m motylkowy 10 lat i starsi
- 12 - 13 lat
- 1. SZYMAŃSKA Kinga 03 UKS Salmo Żory 31.89 446
- 2. CHLOPČÍKOVÁ Karla 03 Plavecký oddíl Frýdek-Místek 33.81 374
- 3. Zofia Socha 03 TS Wisła Kraków 36.85 289
- 14 - 15 lat
- 1. RZADEK Natalia 01 Nowy KP Bielsko-Biała 31.51 463
- 2. OCHAB Julia 01 Nowy KP Bielsko-Biała 33.05 401
- 3. Zuzanna Mirowska 02 TS Wisła Kraków 33.53 384
- 16 lat i starsi
- 1. PAWERA Karolina 00 Ukp Ruda Śląska 31.93 445
- 2. ZAWADZKA Anna 00 UKS Wodnik 29 Katowice 32.07 439
- 3. ADAMCZYK Wiktoria 00 Uks Shark Rudna 33.64 380
- 7. Adrianna Nędza 98 TS Wisła Kraków 36.83 290
- Konkurencja 2 Mężczyzn, 50m motylkowy 10 lat i starsi
- 12 - 13 lat
- 1. MALARZ Marcin 03 ULKS VICTORIA Kozy 31.93 318
- 2. GRYCHTOŁ Arkadiusz 03 UKS MANTA Kochłowice Ruda Śląs 32.17 311
- 3. Stanisław Kubsik 03 TS Wisła Kraków 32.35 306
- 4. Błażej Szastak 03 TS Wisła Kraków 33.56 274
- 14 - 15 lat
- 1. SKABRAT Jakub 01 UMKS Goczałkowice-Zdrój 28.12 465
- 2. OGIERMAN Jakub 01 UMKS Goczałkowice-Zdrój 29.29 412
- 3. ZIÓŁKOWSKI Norbert 01 Nowy KP Bielsko-Biała 29.68 396
- 5. Wojciech Maciąg 02 TS Wisła Kraków 31.10 344
- 6. Tymon Ryś 02 TS Wisła Kraków 32.78 294
- 16 lat i starsi
- 1. OGORZAŁEK Kamil 99 UKS Wodnik 29 Katowice 27.43 501
- 2. SKIERSKI Radosław 00 UKS Wodnik 29 Katowice 27.89 477
- 3. WALESSA Kamil 00 Ukp Ruda Śląska 27.96 473
- 6. Piotr Maciąg 99 TS Wisła Kraków 28.75 435
- Konkurencja 3, Dziewcząt, 400m dowolny
- 12 - 13 lat
- 1. MISZCZYK Alicja 04 UKS Wodnik 29 Katowice 5:30.93 355
- 2. KRÓL Julia 04 UKS Wodnik 29 Katowice 5:34.29 345
- 3. POPPE Anna 03 UKS MANTA Kochłowice Ruda Śląs 5:39.56 329
- 4. Zofia Socha 03 TS Wisła Kraków 6:04.51 266
- 50m: 40.36 40.36 150m: 2:14.58 47.64 250m: 3:50.07 47.79 350m: 5:22.73 44.94
- 100m: 1:26.94 46.58 200m: 3:02.28 47.70 300m: 4:37.79 47.72 400m: 6:04.51 41.78
- 14 - 15 lat
- 1. MAŃDOK Klaudia 01 Nowy KP Bielsko-Biała 4:48.16 539
- 2. RZADEK Natalia 01 Nowy KP Bielsko-Biała 4:56.29 495
- 3. GRYCHTOŁ Weronika 01 UKS Wodnik 29 Katowice 4:56.72 493
- 4. Zuzanna Mirowska 02 TS Wisła Kraków 5:05.44 452
- 50m: 35.04 35.04 150m: 1:52.92 39.24 250m: 3:11.29 38.97 350m: 4:29.27 38.77
- 100m: 1:13.68 38.64 200m: 2:32.32 39.40 300m: 3:50.50 39.21 400m: 5:05.44 36.17
- Konkurencja 4 Mężczyzn, 400m dowolny 10 lat i starsi
- 12 - 13 lat
- 1. Stanisław Kubsik 03 TS Wisła Kraków 5:05.00 337
- 50m: 35.55 35.55 150m: 1:55.22 40.21 250m: 3:14.13 38.67 350m: 4:30.27 37.60
- 100m: 1:15.01 39.46 200m: 2:35.46 40.24 300m: 3:52.67 38.54 400m: 5:05.00 34.73
- 2. Błażej Szastak 03 TS Wisła Kraków 5:06.47 332
- 50m: 35.48 35.48 150m: 1:53.55 39.39 250m: 3:11.82 38.85 350m: 4:30.36 39.31
- 100m: 1:14.16 38.68 200m: 2:32.97 39.42 300m: 3:51.05 39.23 400m: 5:06.47 36.11
- 3. GRYCHTOŁ Arkadiusz 03 UKS MANTA Kochłowice Ruda Śląs 5:06.75 331
- 4. Bruno Skrzyszowski 03 TS Wisła Kraków 5:15.56 304
- 50m: 35.64 35.64 150m: 1:54.46 39.56 250m: 3:15.94 40.80 350m: 4:37.62 40.37
- 100m: 1:14.90 39.26 200m: 2:35.14 40.68 300m: 3:57.25 41.31 400m: 5:15.56 37.94
- 14 - 15 lat
- 1. ZIÓŁKOWSKI Norbert 01 Nowy KP Bielsko-Biała 4:28.97 491
- 2. WIŚNIEWSKI Paweł 01 UKS Wodnik 29 Katowice 4:34.38 462
- 3. KUBARSKI Kamil 01 UKS Wodnik 29 Katowice 4:35.69 456
- 4. Wojciech Maciąg 02 TS Wisła Kraków 4:42.06 426
- 50m: 31.92 31.92 150m: 1:44.13 36.59 250m: 2:57.23 36.57 350m: 4:09.47 35.49
- 100m: 1:07.54 35.62 200m: 2:20.66 36.53 300m: 3:33.98 36.75 400m: 4:42.06 32.59
- 7. Tymon Ryś 02 TS Wisła Kraków 5:11.17 317
- 50m: 35.82 35.82 150m: 1:56.00 40.21 250m: 3:16.31 39.75 350m: 4:33.78 38.41
- 100m: 1:15.79 39.97 200m: 2:36.56 40.56 300m: 3:55.37 39.06 400m: 5:11.17 37.39
- 8. Maksymilian Docew 02 TS Wisła Kraków 5:11.87 315
- 50m: 35.26 35.26 150m: 1:53.77 39.80 250m: 3:13.88 40.21 350m: 4:34.10 39.69
- 100m: 1:13.97 38.71 200m: 2:33.67 39.90 300m: 3:54.41 40.53 400m: 5:11.87 37.77
- 16 lat i starsi
- 1. OGORZAŁEK Kamil 99 UKS Wodnik 29 Katowice 4:14.33 581
- 2. CHRAPEK Marcin 98 Delfin Cieszyn 4:15.14 575
- 3. PAWLINIAK Mariusz 99 UKS Wodnik 29 Katowice 4:16.45 566
- 5. Marcin Piętka 99 TS Wisła Kraków 4:29.16 490
- 50m: 29.88 29.88 150m: 1:37.53 34.33 250m: 2:47.64 34.95 350m: 3:57.79 34.86
- 100m: 1:03.20 33.32 200m: 2:12.69 35.16 300m: 3:22.93 35.29 400m: 4:29.16 31.37
- 6. Piotr Maciąg 99 TS Wisła Kraków 4:30.04 485
- 50m: 30.00 30.00 150m: 1:36.58 33.72 250m: 2:46.18 34.72 350m: 3:56.67 34.97
- 100m: 1:02.86 32.86 200m: 2:11.46 34.88 300m: 3:21.70 35.52 400m: 4:30.04 33.37
- 8. Kacper Bator 00 TS Wisła Kraków 4:36.21 453
- 50m: 31.83 31.83 150m: 1:40.51 34.54 250m: 2:50.48 35.17 350m: 3:59.52 34.14
- 100m: 1:05.97 34.14 200m: 2:15.31 34.80 300m: 3:25.38 34.90 400m: 4:36.21 36.69
- Konkurencja 5, Kobiet, 50m klasyczny
- 16 lat i starsi
- 1. SURMIAK Gabriela 00 Ukp Ruda Śląska 37.58 450
- 2. KOLBER Roksana 98 CSiR MOS Dąbrowa Górnicza 40.14 369
- 3. Adrianna Nędza 98 TS Wisła Kraków 41.35 337
- Konkurencja 6 Mężczyzn, 50m klasyczny 10 lat i starsi
- 12 - 13 lat
- 1. MALARZ Marcin 03 ULKS VICTORIA Kozy 37.38 308
- 2. WYKRĘT Marcin 04 Nowy KP Bielsko-Biała 41.43 226
- 3. Bruno Skrzyszowski 03 TS Wisła Kraków 41.63 223
- 14 - 15 lat
- 1. OGIERMAN Jakub 01 UMKS Goczałkowice-Zdrój 33.80 416
- 2. IWAN Wiktor 01 UMKS Goczałkowice-Zdrój 34.70 385
- 3. KOŁODZIEJ Mateusz 02 UKS Wodnik 29 Katowice 36.01 344
- 6. Maksymilian Docew 02 TS Wisła Kraków 40.27 246
- 16 lat i starsi
- 1. WITOSZEK Bartłomiej 99 Delfin Cieszyn 31.48 516
- 2. BIEG Oskar 00 UKS Wodnik 29 Katowice 32.10 486
- 3. Marcin Piętka 99 TS Wisła Kraków 32.47 470
- 7. Kacper Bator 00 TS Wisła Kraków 35.78 351
- Konkurencja 7, Mieszane, 4 x 50m dowolny
- Open
- 1. UKS Wodnik 29 Katowice 2 UKS Wodnik 29 Katowice 1:50.00 423
- 2. TS Wisła Kraków TS Wisła Kraków 1:55.77 363
- Piotr Maciąg 99 25.89 Marcin Piętka 99 0.00 26.38
- Zuzanna Mirowska 02 0.00 31.07 Adrianna Nędza 98 0.00 32.43
- 3. Nowy KP Bielsko-Biała 2 Nowy KP Bielsko-Biała 1:55.98 361
- Konkurencja 1 Kobiet, 50m motylkowy 10 lat i starsi