2016.06.09-12 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej SZCZECIN CUP 2016

Z Historia Wisły

Trzecie miejsce Wisły 2002 w Szczecin CUP

To był bardzo dobry weekend w wykonaniu Wisły Kraków 2002! Podopieczni trenera Adriana Filipka zajęli trzecie miejsce w dobrze obsadzonym turnieju Szczecin CUP. W meczu o trzecie miejsce pokonali Karpaty Lwów 2:1. Dwóch naszych zawodników zasłużyło na turniejowe nagrody.

Wiślacy rozpoczęli turniejowe zmagania od zajęcia drugiego miejsca w grupie z FC Zirka Kijów, FA Szczecin i 1. FC Neubrandenburg. Wiślacy przegrali z Niemcami, ale trzeba podkreślić, że była to drużyna o rok starsza. W następnej fazie rywalami Wisły byli Lechia Gdańsk i Karpaty Lwów. Oba spotkania zakończyły się remisami, choć z Ukraińcami do przerwy było już 2:0 i wiślacy awansowali do półfinału, w którym lepsza okazała się Pogoń Szczecin. Na usprawiedliwienie działa fakt, że mecz ze szczecinianami był rozgrywany tuż po ostatnim meczu grupowym. Następnego dnia po raz kolejny na drodze Wisły stanęły Karpaty Lwów. Tym razem już udało się pewnie wygrać i ostatecznie Wisła 2002 stanęła na najniższym stopniu podium. Bramkarzem turnieju został Bartosz Matoga, z kolei królem strzelców ex aquo z napastnikiem Pogoni został Adrian Mirecki.

– W Szczecinie zmierzyliśmy się dobrymi zespołami i grając w swoim stylu zajęliśmy 3 miejsce, choć uważam, że poziom pierwszej czwórki był bardzo wyrównany. Bardzo podobała mi się gra Lechii Gdańsk, która zakończyła rozgrywki na 6. miejscu. Uważam, że piłkarsko zaprezentowaliśmy się dobrze. Momentami wyglądało to bardzo dobrze, chociaż przytrafiły nam się błędy indywidualne, które miały wpływ na przebieg turnieju. Myślę, że kilku naszych zawodników wpadło w oczy obecnym na turnieju skautom i trenerom którzy obserwowali rozgrywki. Myślę, że kilku z naszych zawodników śmiało mogło rywalizować o miano najlepszego zawodnika turnieju. Tym optymistycznym akcentem powoli kończymy sezon 2015/16, który w moim przekonaniu był udany i, tak jak powiedziałem chłopakom, niech ten medal będzie nagrodą za ich trud i wysiłek włożony w rozwój oraz niech stanowi motywację do dalszej, jeszcze cięższej pracy – podsumował turniej trener Adrian Filipek.

Wyniki Wisły 2002:
Wisła – FC Zirka Kijów 1:1
Wisła – Football Academy Szczecin 4:0
Wisła – 1. FC Neubrandenburg 2:3
Wisła – Lechia Gdańsk 0:0
Wisła – Karpaty Lwów 2:2
Wisła – Pogoń Szczecin 0:3
Wisła – Karpaty Lwów 2:1

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Bartosz Matoga, Jakub GlanowskiJakub Kulig, Wiktor Martuszewski, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Bartłomiej Gierek, Kacper Masny, Aleks Leśniak, Sławomir Chmiel, Michał Supel, Filip Nowak, Adrian Mirecki, Adam Warmuz, Daniel Muniak, Wiktor Szywacz

Źródło: akademiawisly.pl