2016.06.10-12 Turniej Piłkarski Ostróda Cup U-13

Z Historia Wisły

Wygrali z Borussią i wylądowali tuż za podium

W dniach 10-12 czerwca odbył się turniej Ostróda Cup U13. Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego zajęli czwarte miejsce, a do lepszego wyniku zabrakło niewiele, gdyż w dwóch decydujących meczach przegraliśmy w karnych. – Idziemy w dobrym kierunku, zespół się rozwija, rywale czują respekt do Wisły i chwalą Akademię oraz naszych chłopaków. Te wszystkie porażki w karnych i innych okolicznościach warto teraz poświęcić, żeby w przyszłości wygrać swoje najważniejsze spotkania – stwierdził Mateusz Stolarski.

W piątek Wisła walczyła o dobrą pozycję przed sobotnią i niedzielną rywalizacją. Turniej rozpoczęliśmy od zwycięstw nad Newport Country i SMS Łódź. Koniec rywalizacji grupowej zakończyła porażka z Drukarzem Warszawa, co zrzuciło nas na trzecią pozycję w grupie. W następnej fazie po zwycięstwach z FC Wrocław Academy i Kosą oraz porażce z Jagiellonią wiślacy do Ligi Mistrzów wyszli z drugiego miejsca.

W tej fazie Biała Gwiazda pokonała Borussię Dortmund oraz Raków Częstochowa i przegrała z West Bromich Albion, jednak ta porażka nie zabrała podopiecznym trenera Stolarskiego awansu do półfinału. W niedzielę naszym zawodnikom zabrakło szczęścia. Zarówno mecz półfinałowy z łodzianami jak i mecz o trzecie miejsce z Legionovią przegraliśmy w rzutach karnych i ostatecznie Biała Gwiazda zajęła 4. miejsce w turnieju.

– Super organizacja turnieju, przypomniała mi się taka Grabka sprzed roku. Mieszkaliśmy w hotelu z widokiem na jezioro, stadion również mieliśmy niedaleko. Stadion spełnia wymogi Ekstraklasy, a dzieciom zawsze gra się lepiej gdy są trybuny. Podobała mi się również formuła turnieju. W piątek walczyliśmy o rozstawienia, bo nawet drużyna z 4. miejsca mogła w sobotę walczyć o Ligę Mistrzów. Przed meczami z Borussią, West Bromich Albion oraz Rakowem powiedziałem chłopakom, że nie jestem zadowolony z ich gry. Myślę, że renomowani rywale zmotywowali naszych zawodników. Mecz z West Bromich był bardzo dobrym widowiskiem, oglądali go inni trenerzy i bili brawo, dlatego nie zgodzę się z opiniami, że Polska jest daleko. Jeśli tylko będziemy ściągać lepszych zawodników i mentalnie nastawiać ich, że można ograć takie drużyny, możemy bardzo dużo osiągnąć. W półfinale SMS zagrał ciekawie taktycznie, muszę pochwalić trenera. Bronili się bardzo mądrze, nie dali nam stworzyć sytuacji. Z Legionovią zabrakło nam szczęścia, przez co bez porażki w fazie pucharowej zajęliśmy czwarte miejsce – powiedział po turnieju trener Mateusz Stolarski.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Wiktor Skrzyński, Patryk Zapała, Patryk Fundament, Karol Włodarski, Arkadiusz Krysik, Mateusz Kulma, Filip Leśniak, Dawid Dąbrowski, Daniel Hoyo-Kowalski, Bartosz Pietruszka, Jakub Lorek, Aleksander Buksa, Jan Rolski, Kamil Oleś, Szymon Gołąb

Wyniki Wisły U13:
Wisła Kraków – Newport County 2:0 (Jakub Lorek, Jan Rolski)
Wisła Kraków – SMS Łódź 2:1 (Karol Włodarski, Kamil Oleś)
Wisła Kraków – Drukarz Warszawa 1:2 (Jakub Lorek)
Wisła Kraków – FC Wrocław Academy 2:0 (Aleksander Buksa dwie)
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 1:3 (Jan Rolski)
Wisła Kraków – Kosa Konstancin 1:0 (Kamil Oleś)
Wisła Kraków – Borussia Dortmund 2:0 (Aleksander Buksa, Jan Rolski)
Wisła Kraków – Raków Częstochowa 1:0 (Aleksander Buksa)
Wisła Kraków – West Bromich Albion 0:2
Wisła Kraków – SMS Łódź 0:0 – porażka w karnych
Wisła Kraków – Legionovia Legionowo 0:0 – porażka w karnych

Źródło: akademiawisly.pl