2016.11.05-06 Sonnenhof Junioren-Cup 2016

Z Historia Wisły

2006: Wisła kończy Sonnenhof Junioren-Cup 2016 na 9. miejscu

Przez weekend Wisła Kraków 2006 rywalizowała w Sonnenhof Junioren-Cup 2016. Podopieczni trenera Patryka Jałochy po bardzo dobrym pierwszym dniu i słabszym drugim zajęli ostatecznie 9. miejsce. Turniej wygrała Hertha BSC.

Wiślacy zaczęli turniej od dwóch zwycięstw ze starszymi regionalnymi drużynami, 7:0 z JFV Fuldatal i 3:0 z JFV Ulfetal. Później poprzeczka została podniesiona wyżej, ponieważ na drodze Białej Gwiazdy stanęły zespoły z Bundesligi. Najpierw wiślacy zremisowali z Vfl Wolsburg 1:1, a później wygrali 4:1 z SV Darmstadt.

Dzięki tym wynikom Wisła zajęła pierwsze miejsce w grupie i następnego dnia przyszło się jej zmierzyć z Herthą BSC i Schalke 04. Oba mecze zakończyły się porażkami 0:5 i przeciwko JSG Herleshausen Wisła musiała wygrać dziewięcioma bramkami, żeby wejść do TOP8.

Wiślacy ruszyli na przeciwnika, ale zabrakło im dwóch bramek, bo ostatecznie skończyło się wynikiem 8:1, co jednocześnie dało 9. miejsce.

Zwyciężyła Hertha BSC, która pokonała w finale Werder Brema.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Jakub Stępak, Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Adam Pieniądz, Dominik Maśnica, Bartosz Szynalik, Mateusz Kusiak, Nikodem Kominiak, Damian Hoyo-Kowalski.

Trenerzy: Patryk Jałocha i Jakub Sage

Źródło: akademiawisly.pl