2016.12.10 Sobota Pływacka runda III, Kraków, Reymonta 22
Z Historia Wisły
W dniu 10 grudnia 2016 roku na naszym basenie przy ul. Reymonta 22 odbyły się zawody z serii Soboty Pływackiej, na które przyjechali najlepsi zawodnicy z naszego województwa. TS Wisłe Kraków reprezentowało z wielkim powodzeniem czternastu zawodników z przedziału wiekowego 2004-2006. W wielu przypadkach konkurencje , w których zostali zgłoszeni były dla nich zupełnie nowe, a mimo to spisali się oni na medal i to aż sześciokrotnie.
Mikołaj Oczkowicz wywalczył srebrny i brązowy medal kolejno na 100m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym, Michał Balcerzyk zajął drugie miejsce na 100m stylem klasycznym, a Andrzej Radziszewski na 200m zmiennym i Justyna Stachyra na 100m stylem klasycznym stanęli na trzecim miejscu podium.
Nie można również zapomnieć o ostatniej konkurencji zawodów sztafecie 4x50m zmiennym chłopców, która dopłynęła do mety druga zamykając w ten sposób starty Wiślaków w tym dniu srebrnym medalem. Bardzo mocno należy pochwalić cały skład, ponieważ każdemu reprezentantowi udało się poprawić chociaż jeden rekord życiowy, pokazując w ten sposób, że ich ambitna praca na treningach przynosi odzwierciedlenie podczas startów.
Cała kadra trenerska gratuluje wszystkim podopiecznym uzyskanych czasów i dziękuje zawodnikom za pokazany charakter, zachęcając przy tym do dalszej pracy, aby sukcesów było jeszcze więcej.
TS Wisłe Kraków reprezentowali: Michał Balcerzyk, Gabriela Kołodziejczyk, Zuzanna Masny, Mikołaj Oczkowicz, Andrzej Radziszewski, Aleksander Rębacz, Milena Salewicz, Justyna Stachyra, Paweł Świeży, Samuel Tęczyński, Maja Walecka, Igor Zaręba.
Autor notatki – trener Tomasz Skowron
Autor zdjęcia – Pan Piotr Świeży Źródło: tswisla.pl
Wyniki szczegółowe
- 2016.12.10 Sobota Pływacka runda III, Kraków, Reymonta 22
- Konkurencja 2 Chłopców, 4 x 100m dowolny 10 - 12 lat
- Konkurencja 3 Dziewcząt, 100m grzbietowy 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Guzik Karolina 05 SMS Galicja Kraków 1:24.23 278 41.64 42.59
- 2. Weiss Weronika 05 Siemacha ASP Kraków 1:24.37 277 41.27 43.10
- 3. Kercel Emilia 05 Siemacha ASP Kraków 1:26.42 258 41.87 44.55
- 18. Maja Walecka 05 Wisła Kraków 1:43.12 151 48.08 55.04
- Konkurencja 4 Chłopców, 100m grzbietowy 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Sewielski Kacper 05 Limanowa-Swim 1:15.26 274 36.04 39.22
- 2. Tetlak Maciej 05 SMS Galicja Kraków 1:24.12 196 40.77 43.35
- 3. Kamiński Bartosz 05 Siemacha ASP Kraków 1:24.99 190 41.50 43.49
- 15. Paweł Świeży 05 Wisła Kraków 1:36.59 129 46.81 49.78
- 20. Igor Zaremba 05 Wisła Kraków 1:46.84 95 50.37 56.47
- 10 lat
- 1. Rydzewski Szczepan 06 SMS Galicja Kraków 1:26.08 183 41.62 44.46
- 2. Mikołaj Oczkowicz 06 Wisła Kraków 1:28.46 169 43.28 45.18
- 3. Hańderek Mateusz 06 SMS Galicja Kraków 1:28.77 167 43.22 45.55
- Konkurencja 5 Dziewcząt, 100m zmienny 10 lat
- 1. Juda Aleksandra 06 Ósemka Oświęcim 1:26.49 281 40.45 46.04
- 2. Banach Oliwia 06 CKiS Miechów 1:30.98 241 42.50 48.48
- 3. Bętkowska Zuzanna 06 CKiS Skawina 1:34.72 214 46.42 48.30
- 13. Milena Salewicz 06 Wisła Kraków 1:45.58 154 47.57 58.01
- Konkurencja 6 Chłopców, 100m zmienny 10 lat
- 1. Czyż Adam 06 Siemacha ASP Kraków 1:24.73 213 37.94 46.79
- 2. Hańderek Mateusz 06 SMS Galicja Kraków 1:29.23 183 41.28 47.95
- 3. Machulak Kamil 06 Ósemka Oświęcim 1:29.36 182 41.61 47.75
- 10. Michał Balcerzyk 06 Wisła Kraków 1:35.41 149 48.27 47.14
- Konkurencja 7 Dziewcząt, 200m zmienny 11 - 12 lat
- 12 lat
- DYSKW. Zuzanna Masny 04 Wisła Kraków
- G8 - Ukończenie wyścigu nie w położeniu na plecach (Czas: 11:18)
- 11 lat
- 1. Zawodny Oliwia 05 SMS Galicja Kraków 2:58.04 320 43.40 45.15
- 2. Mayerberg Anna 05 Ósemka Oświęcim 3:05.43 283 38.47 49.27
- 3. Weiss Weronika 05 Siemacha ASP Kraków 3:09.64 265 45.46 47.81
- 5. Gabriela Kołodziejczyk 05 Wisła Kraków 3:15.47 242 43.71 49.54
- Konkurencja 8 Chłopców, 200m zmienny 11 - 12 lat
- 11 lat
- 1. Sewielski Kacper 05 Limanowa-Swim 2:48.11 277 37.38 41.75
- 2. Kamiński Bartosz 05 Siemacha ASP Kraków 2:57.63 235 39.60 45.00
- 3. Andrzej Radziszewski 05 Wisła Kraków 3:05.34 206 41.33 49.35
- Konkurencja 9 Dziewcząt, 50m dowolny 10 - 12 lat
- 12 lat
- 1. Żak Amelia 04 Korona Kraków 31.07 418
- 2. Rutka Emilia 04 Aquarius Myślenice 32.07 380
- 3. Radecka Kornelia 04 CKiS Skawina 32.43 368
- 13. Zuzanna Masny 04 Wisła Kraków 37.98 229
- 11 lat
- 1. Włosik Wiktoria 05 Siemacha ASP Kraków 32.78 356
- 2. Kercel Emilia 05 Siemacha ASP Kraków 33.23 342
- 3. Biedroń Wiktoria 05 Limanowa-Swim 35.18 288
- 11. Maja Walecka 05 Wisła Kraków 39.26 207
- 10 lat
- 1. Ilnicka Amelia 06 Siemacha ASP Kraków 37.45 238
- 2. Telesiewicz Martyna 06 Ósemka Oświęcim 37.76 233
- 3. Filipiak Julia 06 Siemacha ASP Kraków 38.04 228
- 4. Justyna Stachyra 06 Wisła Kraków 38.68 216
- Konkurencja 10 Chłopców, 50m dowolny 10 - 12 lat
- 12 lat
- 1. Bryg Bartosz 04 SMS Galicja Kraków 29.60 320
- 2. Staszowski Jakub 04 Jordan Kraków 31.10 276
- 3. Kłaput Maciej 04 SMS Galicja Kraków 31.73 260
- 12. Samuel Tęczyński 04 Wisła Kraków 36.17 175
- 11 lat
- 1. Sewielski Kacper 05 Limanowa-Swim 30.36 297
- 2. Gościński Jakub 05 SMS Galicja Kraków 30.40 296
- 3. Ziółko Wiktor 05 Kmita Zabierzów 33.66 218
- 19. Paweł Świeży 05 Wisła Kraków 37.95 152
- 24. Aleksander Rębacz 05 Wisła Kraków 39.74 132
- 26. Igor Zaremba 05 Wisła Kraków 41.38 117
- 10 lat
- 1. Rydzewski Szczepan 06 SMS Galicja Kraków 34.18 208
- 2. Hańderek Mateusz 06 SMS Galicja Kraków 35.50 185
- 3. Mikołaj Oczkowicz 06 Wisła Kraków 35.76 181
- Konkurencja 11 Dziewcząt, 50m motylkowy 10 - 11 lat
- 11 lat
- 1. Kercel Emilia 05 Siemacha ASP Kraków 35.73 317
- 2. Mayerberg Anna 05 Ósemka Oświęcim 36.58 296
- 3. Rębiasz Martyna 05 SMS Galicja Kraków 38.13 261
- 9. Gabriela Kołodziejczyk 05 Wisła Kraków 45.56 153
- 10 lat
- 1. Juda Aleksandra 06 Ósemka Oświęcim 40.98 210
- 2. Miodońska Wiktoria 06 Ósemka Oświęcim 43.69 173
- 3. Filipiak Julia 06 Siemacha ASP Kraków 47.71 133
- 6. Milena Salewicz 06 Wisła Kraków 51.60 105
- Konkurencja 15 Dziewcząt, 100m klasyczny 10 - 12 lat
- 10 lat
- 1. Smurzyńska Julia 06 Siemacha ASP Kraków 1:37.93 258 46.32 51.61
- 2. Bętkowska Zuzanna 06 CKiS Skawina 1:38.31 255 47.66 50.65
- 3. Justyna Stachyra 06 Wisła Kraków 1:44.30 213 49.44 54.86
- Konkurencja 16 Chłopców, 100m klasyczny 10 - 12 lat
- 12 lat
- 1. Stanek Kacper 04 SMS Galicja Kraków 1:29.30 241 41.31 47.99
- 2. Białek Wiktor 04 SMS Galicja Kraków 1:33.33 211 43.88 49.45
- 3. Szpak Marcel 04 SMS Galicja Kraków 1:37.89 183 46.29 51.60
- 5. Samuel Tęczyński 04 Wisła Kraków 1:43.30 156 47.94 55.36
- 11 lat
- 1. Gościński Jakub 05 SMS Galicja Kraków 1:29.48 240 42.52 46.96
- 2. Mordarski Szymon 05 Ósemka Oświęcim 1:29.66 238 42.67 46.99
- 3. Tetlak Maciej 05 SMS Galicja Kraków 1:32.11 220 43.57 48.54
- 5. Andrzej Radziszewski 05 Wisła Kraków 1:34.29 205 44.55 49.74
- 16. Aleksander Rębacz 05 Wisła Kraków 1:52.35 121 52.61 59.74
- 10 lat
- 1. Czyż Adam 06 Siemacha ASP Kraków 1:34.66 202 44.97 49.69
- 2. Michał Balcerzyk 06 Wisła Kraków 1:39.43 174 47.37 52.06
- 3. Kiełboń Bartosz 06 Korona Kraków 1:40.16 171 47.02 53.14
- Konkurencja 17 Dziewcząt, 4 x 50m zmienny 10 - 12 lat
- Pozycja
- 12 lat
- 1. SMS Galicja Kraków 1 SMS Galicja Kraków 2:30.74 328
- DYSKW. Wisła Kraków 1 Wisła Kraków
- S4 - Przedwczesna zmiana sztafetowa (stopy pływaka utraciły kontakt z platformą startową słupka zanim
- poprzedzający go pływak dotknął ściany) (Czas: 13:26)
- Masny Zuzanna, Salewicz Milena, Kołodziejczyk Gabriela, Walecka Maja
- Konkurencja 18 Chłopców, 4 x 50m zmienny 10 - 12 lat
- 11 lat
- 1. SMS Galicja Kraków 2 SMS Galicja Kraków 2:30.99 215
- 2. Wisła Kraków 1 Wisła Kraków 2:48.25 155
- Mikołaj Oczkowicz 06 41.90 Andrzej Radziszewski 05 41.52
- Michał Balcerzyk 06 46.23 Paweł Świeży 05 38.60
- 3. Ósemka Oświęcim 1 Ósemka Oświęcim 3:11.04 106