2017.01.21-22 Turniej Piłkarski "Bądź Następny", Staniątki

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 04:43, 25 sty 2017; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

2006/2007: Zwycięstwo starszych, dobry występ młodszych podczas turnieju Bądź Następny

Dwadzieścia cztery drużyny brały udział w organizowanym przez Szkołę Futbolu Staniątki turnieju Bądź Następny. Wisłę reprezentowały roczniki 2006 oraz 2007. Spisały się bardzo dobrze, ponieważ podopieczni trenera Patryka Jałocha zwyciężyli w całych rozgrywkach, a zawodnicy trenera Szymona Krzysztania zajęli czwarte miejsce.

Obie nasze drużyny pokazały się z dobrej strony podczas sobotnich zmagań grupowych. Wisła 2006 odniosła komplet zwycięstw pokonując kolejno: NKP Podhale Nowy Targ, Piast Łapanów, AMP Tiki Taka Żywiec, Dunajec Nowy Sącz i Elita Brzesko. Młodsza Wisła w rywalizacji ze starszymi poradziła sobie niewiele gorzej. Pokonała Hattrick Kłaj, Szczakowiankę Jaworzno, MFK Dubnica i Górnik Wieliczka. Lepsza od Białej Gwiazdy okazała się Lechia Tomaszów Mazowiecki, ale nie przeszkodziło to w zajęciu pierwszego miejsca w grupie. Faza pucharowa ułożyła się w taki sposób, że nasze drużyny mogły na siebie trafić dopiero w finale.

Wisła 2006 drugiego potwierdziła dobrą dyspozycję z soboty i wygrywając z Iglopolem Dębica oraz Lechią Tomaszów Mazowiecki czekała na drugiego finalistę. Tym okazała się Orbita Bukowno, która w półfinale wyeliminowała Wisłę 2007. Młodsi Wiślacy zajęli ostatecznie czwarte miejsce. W finale starsi zawodnicy w imieniu młodszych zrewanżowali się Orbicie, wygrywając 3:1. Oprócz nagrody drużynowej, otrzymaliśmy również indywidualną: najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Adam Pieniądz.

– Cieszy fakt, że każdy z chłopaków zaprezentował duże umiejętności w grze indywidualnej i to, że w każdym meczu byliśmy drużyną dominującą i stwarzającą wiele sytuacji, natomiast sporo z nich nie potrafiliśmy zamienić na bramki – powiedział o występie zwycięzców trener Patryk Jałocha.

Wyniki Wisły Kraków 2006 podczas turnieju Bądź Następny:

Wisła Kraków 2006 – NKP Podhale Nowy Targ 3:1
Wisła – Piast Łapanów 7:0
Wisła – AMP Tiki Taka Żywiec 2:0
Wisła – Dunajec Nowy Sącz 1:0
Wisła – Elita Brzesko 3:1
Wisła – Iglopol Dębica 3:2
Wisła – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2
Wisła – Orbita Bukowno 3:1

Wyniki Wisły Kraków 2007 podczas turnieju Bądź Następny:

Wisła Kraków 2007 – Hat-trick Kłaj 2:0
Wisła – Szczakowianka 6:0
Wisła – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:4
Wisła – MFK Dubnica 7:1
Wisła – Górnik Wieliczka 5:0
Wisła – Mam Talent Limanowia 2:2 (2:0 po karnych)
Wisła – Orbita Bukowno 3:4
Wisła – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali:

Igor Wójcik, Antoni Wójcik, Szymon Waligóra, Nathan Lis, Artur Przęczek, Aleksy Rokosz, Franciszek Radwański (wszyscy rocznik 2007)

Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Nikodem Kominiak, Jakub Tyliba, Bartosz Szynalik, Adam Pieniądz, Jakub Stępak (wszyscy rocznik 2006).


Trenerzy: Szymon Krzysztań (2007), Patryk Jałocha (2006).

Źródło: akademiawisly.pl