2017.02.13 Ekstraklasa Trophy Tour w Krakowie

Z Historia Wisły

Wystartował Ekstraklasa Trophy Tour!

Data publikacji: 09-02-2017 10:12

W tym sezonie trofeum mistrza Polski odwiedza wszystkie miejscowości Ekstraklasy! Byliśmy już we Wrocławiu i w Gdyni, czas na kolejne!

Nowe trofeum mistrza Polski wręczane jest najlepszej drużynie w rozgrywkach Ekstraklasy od 2014 roku. W ramach cyklu #ESATrophyTour zawita ono w tym sezonie do wszystkich miast, w których rozgrywane są mecze LOTTO Ekstraklasy.

Teraz po trofeum może sięgnąć każdy i poczuć jego ciężar - dosłownie i w przenośni! Zapraszamy kibiców wszystkich klubów, aby skorzystali z wyjątkowej okazji, żeby przyjść i zrobić sobie zdjęcie z trofeum (oraz medalem mistrza Polski), które dotychczas w rękach mieli przedstawiciele tylko dwóch drużyn: Legii Warszawa (w 2014 i 2016 roku) i Lecha Poznań (w 2015 roku).

Zachęcamy do publikowania zdjęć na Instagramie pod hashtagiem #ESATrophyTour i z oznaczeniem konta @ekstraklasa_official. Najbardziej kreatywne nagrodzimy!

ESATrophyTour to również turnieje w piłkarzyki, rozgrywki w FIFA 17, konkursy i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Ale to także szansa na spotkanie piłkarzy ulubionego zespołu. #ESATrophyTour to wspólny cykl eventów Ekstraklasy S.A. i jej partnerów - marek LOTTO, nc+, adidasa, Panini, a także klubów naszej ligi.

Gdzie i kiedy będziemy?

Kielce - 9.02 - Galeria Kielce z udziałem piłkarzy klubu Korona Kielce
Tarnów - 11.02 - Galeria Gemini Park z udziałem piłkarzy klubu Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Kraków - 12.02 - Bonarka City Center z udziałem piłkarzy klubu Wisła Kraków
Lublin - 18.02 - Galeria Atrium Felicity z udziałem piłkarzy klubu Górnik Łęczna

Czy wiesz, że…?

Nowe trofeum mistrza Polski zostało pokazane światu tuż przed zakończeniem rozgrywek 2013/14. Mierzy ono 71 centymetrów wysokości, waży 10,8 kilograma i symbolizuje orła wznoszącego się do lotu ze skrzydłami układającymi się w kształt litery V.

Teraz masz szansę sprawdzić to sam!

Informacja prasowa Ekstraklasy SA

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Ekstraklasa Trophy Tour w Krakowie!

Data publikacji: 13-02-2017 09:26

W niezwykły sposób niedzielne popołudnie spędzili wszyscy kibice Wisły Kraków i Lotto Ekstraklasy. Miasto Królów Polski odwiedził bowiem puchar przyznawany najlepszej drużynie piłkarskiej w naszym kraju! Fot. Przemek Marczewski Fot. Przemek Marczewski

Już przed godziną 14.00 wielu fanów zgromadzonych w Bonarka City Center niecierpliwie oczekiwało na atrakcje, które przygotowała dla nich Ekstraklasa wraz z Białą Gwiazdą. Po krótkim wprowadzeniu i przywitaniu wszystkich gości rozpoczęła się cała zabawa. Podczas spotkania można było wziąć udział w turnieju FIFA 17 oraz zaprezentować swoje umiejętności w grze z piłkarzami. Zarówno wirtualnie przed ekranem telewizora, jak i realnie przy stole toczyła się zażarta walka o zwycięstwo. Nikt nie odpuszczał, a koledzy i koleżanki mocno dopingowali swoich znajomych.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Na specjalnie przygotowanym boisku pod czujnym okiem animatorki dzieci mogły spróbować swoich sił na torze przeszkód oraz sprawdzić celność w trafianiu do bramki. Tuż obok można było powiększyć swoją kolekcję kart Panini lub wymienić się kartami z innymi graczami. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyła się nowa talia - Adrenalyn XL, dedykowana Lotto Ekstraklasie.

Opromienieni zwycięstwem

Podczas całego spotkania można było obejrzeć z bliska, dotknąć, a nawet podnieść ważące 10,8 kilograma trofeum przyznawane za zdobycie mistrzostwa Polski. Puchar cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a do zdjęć pozował równie chętnie, co nasz Wiślacki Smok, który również zawitał na to spotkanie. Zachęcamy Was do opublikowania fotek ze spotkania na Instagramie pod hashtagiem #ESATrophyTour, oznaczając przy tym konto @ekstraklasa_official. Najbardziej kreatywne zostaną nagrodzone!

Oczywiście wszyscy kibice Białej Gwiazdy najbardziej czekali na pojawienie się piłkarzy krakowskiej Wisły. Chwilę po godzinie 17.00 na stoisku Ekstraklasy pojawili się Michał Miśkiewicz, Semir Stilić i Petar Brlek, których przywitały gromkie brawa. Nasi zawodnicy wybrali po dwóch kibiców, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o Wiśle Kraków. Pytania nie były łatwe, ale Wiślacy chętnie pomagali przy udzielaniu odpowiedzi. Po zaciętej walce, nową oficjalną piłkę Lotto Ekstraklasy od marki adidas o nazwie Krasava wygrał Oskar.

W kolejnej części programu pytania do naszych piłkarzy kierowali kibice. Gracze Białej Gwiazdy po sobotniej wygranej z Koroną Kielce byli w dobrych nastrojach i chętnie opowiadali fanom. Zgromadzonych interesowało przede wszystkim to, czy Biała Gwiazda na wiosnę poprawi swoje miejsce w tabeli, jak układa się współpraca z nowym szkoleniowcem i jaka jest atmosfera w zespole na starcie wznowionych niedawno rozgrywek po zimowej przerwie. Nie zabrakło też trudnych pytań, jak te: dlaczego Misiek i Pero nie zagrali przeciwko Koronie oraz czemu Semir przebywał na boisku tak krótko?

Następnie przyszedł czas na rozdawanie autografów, podpisywanie koszulek i wspólne zdjęcia, zainteresowanie którymi było naprawdę wielkie. Na koniec nasi piłkarze zmierzyli się w pokazowym meczu w piłkarzyki z dwójką wybranych kibiców. Spotkanie było naprawdę wyrównane, ale to Wiślacy - podobnie jak w sobotę przy Reymonta - byli górą!

MH

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria