2017.03.11 Turniej Piłkarski "Pożegnanie Zimy", Kościelec

Z Historia Wisły

Tydzień po zwycięstwie w SPAR Biała Gwiazda CUP Wisła Kraków 2008 z kolejnym sukcesem. Nasi młodzi zawodnicy wygrali sześć z siedmiu meczów w organizowanym przez UKS Orzeł Kościelec turnieju Pożegnanie Zimy i zgarnęli największy puchar dla zwycięzców. Gratulacje!

Wiślacy do Kościeliska udali się w sobotni poranek i już od pierwszych meczów wyraźnie zaznaczyli swoją obecność. W każdym z meczów prezentowali wysoką formę i odnosili wysokie zwycięstwa. Słabszy występ przytrafił się dopiero w ostatniej kolejce (grano systemem każdy z każdym), gdy już triumf końcowy był przesądzony. Opiekunem Wisły 2008, w zastępstwie dla trenera Sebastiana Tłoka, był trener Mateusz Stolarski, któremu – co warto podkreślić – asystowali zawodnicy Wisły 2003: Filip Leśniak oraz Jakub Lorek. Oprócz nagrody indywidualnej Wiślacy rozdzielili między siebie statuetki dla indywidualnych wyróżnień.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został aktualny KURO Piłkarz Miesiąca Filip Przybyłko, najlepszym zawodnikiem Wisły Jan Lepak, a Mateusz Pępek wygrał konkurs na celność strzału.

Wyniki Wisły Kraków 2008 podczas turnieju Pożegnanie Zimy:

Wisła Kraków – AP Dąbrowa Górnicza 2:0
Wisła – TS Węgrzce 5:1
Wisła – AS Progres Kraków 7:0
Wisła – AP 21 Kraków 3:2
Wisła – UKS Orzeł Kościelec 7:0
Wisła – AP Gołcza 5:0
Wisła – Tarnovia Tarnów 1:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła Kraków
3. Tarnovia Tarnów
3. AP 21 Kraków
4. AP Dąbrowa Górnicza
5. TS Węgrzce
6. AP Gołcza
7. AS Progres Kraków
8. UKS Orzeł Kościelec

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Filip Przybyłko, Antoni Tarkowski, Jan Lepak, Igor Wąsikowski, Franciszek Wróblewski II, Eryk Kulka, Mateusz Pępek.

Trener: Mateusz Stolarski.