2017.03.12 GKS Tychy – Wisła Kraków B 1:2

Z Historia Wisły

Pierwszy mecz z GKS-em Tychy zakończył się bezbramkowym remisem, jednak w rewanżu lepsi okazali się zawodnicy Wisły, wygrywając 2:1 po bramkach Dawida Kutermaka i Kacpra Połecia.

– GKS podszedł do tego spotkania bardzo ambicjonalnie. W pierwszym meczu zespół z Tych rzucił się na nas bardzo wysokim pressingiem. Zawodnicy nie odstawiali nogi, grali bardzo agresywnie, przez co było kilka nerwowych sytuacji na boisku. Chwała chłopakom za to, że przetrwali ten trudny okres gry i w drugim spotkaniu strzelili dwie bramki po naprawdę ładnych akcjach. Nie mam pretensji o straconą bramkę. Efektowny strzał z dystansu, którego nie mogliśmy zatrzymać – dodał opiekun Wisły.

Wiślacy w przyszły weekend sobie odpoczną, ale jak zapowiada trener wkrótce przed nimi intensywny okres. – Na obozie graliśmy praktycznie dzień w dzień. Chłopakom przyda się trochę wolnego. W kolejny weekend wracamy natomiast do ciężkiej pracy. Będę chciał rozegrać sparing ze starszym rocznikiem, aby zobaczyć jak zespół prezentuje się fizycznie na takim tle. Z poziomu piłkarskiego jestem już teraz bardzo zadowolony. Kwiecień, maj, czerwiec to liga i bardzo ciekawe turnieje, m.in. Grabka, turnieje w Opolu, Krzeszowicach, czy też zagraniczny w Holandii – podsumował najbliższe wyzwania, trener Papież.


GKS Tychy – Wisła Kraków 0:0, 1:2 Dawid Kutermak, Kacper Połeć

Wisła Kraków w Tychach: Krystian Stryszowski, Mateusz Łacina, Wojciech Bielecki, Kacper Depta, Kamil Kozik, Dawid Kutermak, Adrian Lewiński, Ian Morgan, Dawid Morys, Aleksander Paczka, Adam Pieniądz, Kacper Połeć, Kacper Przybyłko, Adrian Sikora, Bartłomiej Sowa, Dawid Vardanyan, Piotr Wójtowicz, Maksymilian Żmuda

Źródło: akademiawisly.pl