2017.03.25-26 Wisła Family Cup

Z Historia Wisły

Plakat.
Plakat.
Sponsorzy.
Sponsorzy.
Terminarz.
Terminarz.

Spis treści

Już wkrótce druga edycja Wisła Family CUP

14.03.2017

Hasło Cała Wisła Zawsze Razem po raz kolejny będzie motywem przewodnim Wisła Family CUP. Turniej rodziców zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków odbędzie się w dniach 25-26 marca w Hali Głównej przy ul. Reymonta 22.

Będzie to druga edycja rozgrywek. Poprzednia odbyła się w lutym ubiegłego roku i przyniosła, zwłaszcza w finałowych grupach, sporo emocji. Cel niezmiennie ten sam: integracja i wzajemna współpraca rodziców wszystkich roczników z osobami odpowiadającymi za szkolenie młodych piłkarzy oraz świetna zabawa z odwróceniem ról: czyli grają starsi, a kibicują młodsi.

– Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Mamy świadomość, jak ważną rolę ogrywają rodzice, którzy wychowują młodego piłkarza. Choćby sam fakt, że czasami muszą wstać o piątej rano w sobotę, bo gramy turniej. Dlatego też należały im się te dwa dni rywalizacji. Cieszy, że mieli solidne wsparcie z trybun, bo jak zwykle najmłodsze roczniki spisały się na medal – mówił rok temu Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii. Wtedy najlepsi okazali się rodzice z rocznika 2008, którzy w rzutach karnych rozstrzygnęli pasjonujący finał z „rok starszymi” rodzicami na swoją korzyść. Dzięki temu obejrzeli mecz pierwszej drużyny Wisły Kraków z Loży Skybox. I to też będzie główna nagroda kolejnej edycji. Przewidziane są też nagrody dla pozostałych uczestników.

Jest więc o co grać, ale organizatorzy podkreślają, że najważniejsze jest zaszczepiać odpowiednie wzorce wśród młodych zawodników. Gra na boisku z zachowaniem zasad Fair Play oraz kulturalny doping na trybunach. Oprócz rodziców wystąpią drużyna pracowników Wisły Kraków oraz zaprzyjaźniona ekipa KURO Detailing, regularnie wspierająca rozwój młodych piłkarzy Białej Gwiazdy. Te dwa dni to nie tylko rywalizacja na parkiecie, ale też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, które przygotowała Akademia we współpracy z Wisłą Kraków SA. Organizowane będą m.in. konkursy dla Pań, które przyjdą wspierać swoich mężów.

Początek turnieju w sobotę o 10:00, a zakończenie przewidziane jest na godz. 18:00 w niedzielę. Później spotkanie i wspólne oglądanie meczu el. do MŚ Czarnogóra – Polska.

Cała Wisła Zawsze Razem!

Źródło: akademiawisly.pl

Zapraszamy na Wisła Family CUP!

Akademia Piłkarska Wisła Kraków serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców na weekendowy turniej Wisła Family CUP! W związku z tym, iż w turnieju brać udział będą sami mężczyźni liczymy na głośne wsparcie z trybun ze strony wszystkich Mam naszych zawodników. Gramy w Hali Głównej przy Reymonta 22!

Początek turnieju zaplanowany jest na godz. 9:00 w sobotę. Wtedy swoje mecze rozegra grupa A, w której wystąpią: roczniki 2010, 2009 (skład A), 2008, 2007 oraz reprezentacja Wiślackich Skrzatów. W grupie B, która wystartuje o 14:00, zmierzą się roczniki 2003, 2004 i 2009 (skład B) oraz pracownicy Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków i drużyna Partnera Akademii – firmy KURO Detailing.

Turniej rodziców, poprzez nagrody do wygrania dla uczestników oraz kibiców, wesprą Termy Krakowskie, KURO Detailing, Studio Fit Center, Zen Sushi Bar, Fit by Focha oraz Hair & Beauty ROMAN. Serwowana również będzie kawa, którą parzyć będzie firma Baltica 1920.

Zasady:

Z każdej z dwóch grup po trzy najlepsze drużyny awansują do Ligi Mistrzów. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca mają zapewnioną grę w strefie medalowej – zaczynają niedzielę od półfinałów. W ćwierćfinałach spotykają się ze sobą zespoły z miejsc drugich i trzecich (systemem „na krzyż”). Zwycięzcy awansują do półfinałów, gdzie zostaną dopasowani do czekających już zwycięzców z soboty, a przegrani rozegrają spotkanie o 5. miejsce. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w finale, gdzie rozstrzygną, kto wygra w drugiej edycji Wisła Family CUP. O trzecie miejsce mecz stoczą przegrani półfinałów. Przed rozgrywkami Ligi Mistrzów rozegrana zostanie Liga Europy, do której awansują zespoły z miejsc czwartych i piątych. Rozpoczną one rywalizację od półfinałów. Zwycięzcy zagrają w finale o puchar, przegrani o 3. miejsce. Każdy mecz fazy grupowej trwa 20 minut.

Cała Wisła Zawsze Razem!

Źródło: akademiawisly.pl

Najlepszych piłkarzy wśród rodziców ma rocznik 2009!

Za nami jeden z wyjątkowych weekendów. Wyjątkowych, bo rodzice zamienili się rolami z dziećmi i to oni przez dwa dni rywalizowali w turnieju Wisła Family CUP. Najlepsi okazali się rodzice z rocznika 2009, którzy w niedzielę najpierw ograli ekipę pracowników Wisły Kraków, a w finale Partnera Akademii – KURO Detailing.

Rodzice w końcu mogli się przekonać na własnej skórze, że piłka nożna to nie jest taki łatwy sport. Jednak przyznać trzeba, że poziom rozgrywanych meczów, zarówno pod względem umiejętności indywidualnych, jak i intensywności gry mógł zadowalać. Dodać do tego trzeba żywiołowy doping i przepis na udany turniej już mamy. Pierwszego dnia dziesięć drużyn – osiem drużyn rodziców, gościnnie KURO Detailing oraz gospodarze czyli pracownicy Wisły Kraków – stanęło do rywalizacji o awans do Ligi Mistrzów. Formuła turnieju zakładała, że po trzy drużyny z każdej grupy będą miały taką możliwość. I tak w grupie A pierwsze miejsce przypadło rocznikowi 2007, który wyprzedził „dwa lata młodszych” kolegów oraz drużynę Wiślackich Skrzatów. Niedosytem zakończyła się gra obrońców tytuły – Wisły 2008. Dużo zmarnowanych okazji przełożyło się na czwarte miejsce, stawkę uzupełniła ambitna drużyna „naborowa”. Jednak można powiedzieć, że była to bardzo wyrównana grupa i wszyscy zaprezentowali ciekawy sposób interpretacji gry w piłkę nożną.

Popołudniowa grupa to koncert drużyny pracowników Wisły Kraków, w której prym wiedli edukator żywieniowy Wojciech Włodarczyk oraz trener i p.o. koordynatora klubów partnerskich Sebastian Tłok. Wiślacy w dobrym stylu wygrali wszystkie mecze i wyprzedzili w tabeli KURO Detailing oraz Wisłę Kraków 2004, która tego dnia miała najliczniejszy na trybunach fanclub. Do Ligi Europy awans uzyskały roczniki 2003 i 2009 (druga drużyna).

Źródło: akademiawisly.pl

DP: Family Cup Akademii Wisły, czyli rodzic musi więcej trenować

O weekendowych zmaganiach rodziców podczas Wisła Family CUP przeczytać można w internetowym wydaniu Dziennika Polskiego. Poniżej fragment artykułu Justyny Krupy, a TUTAJ całość.

– Idea była taka, by rodzice młodych piłkarzy przez moment poczuli się jak szkoleni w Akademii zawodnicy. Ostatnio sporo dyskutuje się w mediach na temat zachowań rodziców młodych piłkarzy w trakcie treningów i meczów ich pociech. To była doskonała okazja, by dorośli poczuli, jak to jest być po drugiej stronie – na boisku. By przekonać się, że to wcale nie jest takie łatwe. Mogli przeżyć te meczowe wyzwania – żeby podać celnie, wyjść z piłką z obrony. A to wszystko pod presją, bo z trybun patrzyły na nich ich dzieci, czyli zawodnicy Akademii – relacjonuje Piotr Truchlewski z Akademii Piłkarskiej Wisły.

Nagrodą główną dla zwycięskiej ekipy będzie możliwość obejrzenia meczu pierwszej drużyny Wisły Kraków z loży skybox. Tym razem triumfował zespół rodziców zawodników z rocznika 2009. W turnieju wzięło udział około stu uczestników. – Chcieliśmy zaoferować rodzicom naszych podopiecznych możliwość gry w piłkę w fajnych okolicznościach. Trudniej zmobilizować się do uprawiania sportu w pojedynkę niż w drużynie – wskazuje Truchlewski. – Reakcja rodziców była błyskawiczna. Truchlewski wskazuje, że przy okazji takiej imprezy rodzice młodych piłkarzy nie tylko mieli okazję spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za szkolenie ich pociech, ale też mieli szansę zintegrować się między sobą. – Chodziło też o to, by związać rodziców ze sportem, z Akademią i z Wisłą – tłumaczy. I dodaje: – Bywało, że dzieciaki z trybun krzyknęły do ojców dla żartu: Widzisz, musisz więcej trenować! Najważniejsza była dobra zabawa, bo każdy uczestnik zaliczył w sumie 120 minut intensywnej boiskowej rywalizacji.

Źródło: akademiawisly.pl

Galeria

Fot. Bartek Ziółkowski
Źródło: akademiawisly.pl