2017.05.05-07 Międzynarodowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Salt Mine Wieliczka 2017 CUP”

Z Historia Wisły

Plakat organizatorów.
Plakat organizatorów.

2002: Wisła najlepsza w Salt Mine Wieliczka CUP!

Rzuty karne rozstrzygnęły Międzynarodowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Salt Mine Wieliczka 2017 CUP”. W nich Wisła Kraków 2002 nie dała szans Górnikowi Zabrze i mogła się cieszyć z końcowego triumfu. W drodze do finału ograła między innymi Łotyszy i Walijczyków.

Wisła rywalizację w trzydniowym turnieju zaczęła od piątkowego zwycięstwa z Górnikiem Zabrze. Sobotnie zmagania to dwa zwycięstwa jedną bramką z łotewską Supernovą Ryga i Progresem Kraków. Te wyniki dały Białej Gwieździe pierwsze miejsce w grupie i mecz półfinałowy z walijskim Newport County. Podopieczni trenera Adriana Filipka zaczęli to spotkanie ofensywnie, chcąc szybko przesądzić o wyniku. I na przerwę udało się schodzić z prowadzeniem po tym jak Kacper Wydra wykończył idealne dośrodkowanie Wiktora Szywacza z rzutu rożnego. Walijczycy jednak po zmianie stron szybko doprowadzili do wyrównania wykorzystując błąd obrońcy Białej Gwiazdy. Na szczęście na parę minut przed końcem strzelec pierwszej bramki ponownie pokonał bramkarza gości, wykorzystując w sytuacji sam na sam świetne dogranie Bartosza Talara.

W finale na wiślaków czekał piątkowy rywal – Górnik Zabrze, który w poprzedniej rundzie odprawił z kwitkiem Nottingham Forest. Spotkanie, mimo kilku dobrych okazji Białej Gwiazdy, a szczególnie Sławomira Chmiela, który potrafił ograć trzech rywali, by w sytuacji sam na sam przegrać z bramkarzem, zakończyło się bezbramkowym remisem. Sędzia zarządził więc serię rzutów karnych. W nich kluczową rolę odegrał Bartosz Matoga, który dwukrotnie bronił strzały górników. Z kolei z jedenastu metrów nie mylili się kolejno: Bartosz Talar, Jakub Zima, Bartłomiej Korbecki i Aleks Leśniak.

Bartosz Matoga, jako kapitan, oprócz pucharu dla zwycięzców, odebrał również nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju.

– Cieszę się, że wygraliśmy turniej. Staraliśmy się zrobić to w swoim stylu, który sobie założyliśmy, czyli grę w piłkę. W trakcie turnieju czasami nam to wychodziło, czasami nie, ale częściej wychodziło. Myślę, że przyjemnie oglądało się Wisłę Kraków, występującą na boisku, podobnie jak grę indywidualną kilku zawodników, która była efektywna i efektowna. Żałuję, że nie wygraliśmy finału w regulaminowym czasie gry, ponieważ byliśmy drużyną lepszą, oczywiście Górnik miał też swoje okazje, ale my powinniśmy wykorzystać to, co sobie wykreowaliśmy – podsumował występ swojej drużyny trener Adrian Filipek.

Wyniki Wisły Kraków 2002 w Międzynarodowym Charytatywnym Turniej Piłki Nożnej „Salt Mine Wieliczka 2017 CUP”:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0 (Kacper Wydra, Sławomir Chmiel)

Wisła – Sk Supernova Ryga 1:0 (Daniel Muniak)

Wisła – AS Progres Kraków 1:0 (Szymon Nocoń)

Wisła – Newport County 2:1 (Kacper Wydra 2)

Wisła – Górnik Zabrze 0:0, k. 4:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali:

Bartosz Matoga, Szymon GochPatryk Pischinger, Jakub Zima, Sławomir Chmiel, Aleks Leśniak, Daniel Muniak, Kacper Masny, Wiktor Szywacz, Jakub Kulig, Jakub Galos, Michał Supel, Bartłomiej Gierek, Mateusz Grzybowski, Daniel Wolak, Konrad Konik, Michał Przybyło, Szymon Nocoń, Kacper Wydra, Bartosz Talar, Bartłomiej Korbecki

Końcowa klasyfikacja:

1. Wisła Kraków
2. Górnik Zabrze
3. Newport County
4. Nottingham Forest
5. Legia Warszawa
6. SK Supernova
7. Progres Kraków
8. Górnik Wieliczka

Źródło: akademiawisly.pl