2017.06.10-11 Raddatz Immobilen CUP, Hanower

Z Historia Wisły

2007: Wisła z jedną porażką i poza „dziesiątką”

Bardzo dobrze w Hannoverze zaprezentowała się przez weekend Wisła Kraków 2007. Młodzi podopieczni trenera Szymona Krzysztania rozegrali dwanaście spotkań i tylko jedno przegrali. Ostatecznie zajęli 11. miejsce, ale niemniej mogą być zadowoleni ze swojego występu – zremisowali między innymi z angielskim Manchesterem City. W turnieju udział wzięło 48 drużyn z całego świata.

Turniej Raddatz Immobilen CUP podzielony był na kilka faz grupowych. W pierwszej najważniejsze spotkanie wiślacy rozegrali na początku – zremisowali z greckim PAOK Saloniki, co zaważyło o tym, że zajęli w grupie drugie miejsce. W czterech pozostałych spotkaniach z drużynami z Niemiec, Finlandii i Norwegii odnieśli pewne zwycięstwa, ale ogólny stosunek bramkowy mieli nieznacznie gorszy od Greków. Dało to oczywiście dalszą możliwość gry o końcowe zwycięstwo.

W kolejnej grupie naprzeciwko Białej Gwiazdy w pierwszym meczu stanął angielski Manchester City. Wisła potwierdziła dobrą formę z wcześniejszych spotkań i mimo, że już przegrywała 0:2 potrafiła doprowadzić do remisu. Podziałem punktów zakończyło się też ostatnie sobotnie spotkanie, z duńskim Vanløse. Wisła wykreowała sobie dużo sytuacji, nie dopuściła rywali pod swoją bramkę, ale była równocześnie nieskuteczna. Awans do TOP8 turnieju dawało tylko zwycięstwo z Borrusią Tennis Berlin, która do meczu z wiślakami przystępowała mając 6 punktów. W tym meczu również nie wyłoniono wygranego i Wisła zajęła trzecie miejsce w grupie, przystępując do rywalizacji o 9. miejsce. Tam doznała pierwszej porażki – z Sigmą Ołumuniec, ale później wygrała trzy mecze i ostatecznie zajęła 11. miejsce.

Wyniki Wisły Kraków 2007 podczas Raddatz Immobilen CUP:

Wisła Kraków – PAOK Saloniki 2:2
Wisła – SV 03 Babelsberg 2:0
Wisła – TuS Altwarmbüchen 4:0
Wisła – Käpylän Pallo 1:0
Wisła – Fotballutvikling Trøndelag AS 5:0
Wisła – Manchester City 2:2
Wisła – Vanløse 0:0
Wisła – Borussia Tennis Berlin 1:1
Wisła – Sigma Ołomuniec 0:2
Wisła – Reprezentacja Czesko-Słowacka 2:1
Wisła – Espoon Palloseura 5:0
Wisła – Dinamo Bukareszt 2:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Zwijacz, Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Hubert Jasiak, Antoni Wójcik, Igor Wójcik, Artur Przęczek, Nathan Lis, Filip Przybyłko, Adam Orlicki, Jan Łakomy.

Trenerzy: Szymon Krzysztań, Jakub Sage

Końcowa klasyfikacja:
1. Inter Mediolan (Włochy)
2. Benfica Lizbona (Portugalia)
3. Besiktas Stambuł (Turcja)
4. Manchester City (Anglia)
5. PAOK Saloniki (Grecja)
6. SK Lierse (Belgia)
7. Tennis Borussia Berlin (Niemcy)
8. SIK Viborg (Norwegia)
9. Sigma Ołomuniec (Czechy)
10. Fortuna Sittard (Holandia)
11. Wisła Kraków
12. Dinamo Bukareszt (Rumunia)
13. MTK Budapeszt (Węgry)

48. SG Telgte

Źródło: akademiawisly.pl