2017.07.28 Wisła Kraków - GKS Tychy 1:1

Z Historia Wisły

Banik: Dobry start przełoży się na cały sezon

Data publikacji: 01-08-2017 11:00

Na finiszu przygotowań do nowego sezonu młodzi zawodnicy Wisły Kraków zmierzyli się w Myślenicach z GKS-em Tychy. W piątek rozegrano dwa sparingi pomiędzy obiema ekipami. Pierwszy z nich zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla Wiślaków zdobył Michał Banik. Fot. Przemek MarczewskiFot. Przemek Marczewski

„Gol dla gości padł szybko i zmienił obraz gry. Szkoda, bo nie takie były założenia. Wiadomo, że chcieliśmy wypaść dobrze i wygrać, ale rezultat w spotkaniu towarzyskim nie jest najważniejszy” - tłumaczył Michał Banik tuż po próbie generalnej przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Czy po okresie przygotowawczym podopieczni Mariusza Jopa odczuwają jeszcze „ciężkie nogi”? „Plan treningowy został ułożony typowo na zmagania w lidze, aby stopniowo minimalizować obciążenia. Zbliżamy się do meczu, który czeka nas za tydzień. Towarzyszy nam większy luz w kończynach dolnych, lecz na pewno nie jest jeszcze stuprocentowy”.

Nowa odsłona = większa rywalizacja

Sztab szkoleniowy ma do dyspozycji szeroką kadrę, dlatego Wiślacy rozegrali łącznie dwa sparingi. „Nie ma co ukrywać - jest nas ponad dwudziestu i każdy posiada ponadprzeciętne umiejętności. Nastąpiła rotacja w składach, by wszyscy zdołali pokazać swoje możliwości” - przyznaje młody napastnik.

Świetnie zaprezentował się Michał Banik - był ruchliwy z przodu, co zaprocentowało wyrównującą bramką. „Na pewno bardzo chciałbym, żeby nadchodzące rozgrywki były dla mnie udane, ale najważniejsze jest, aby lepsza dyspozycja przełożyła się na wyniki zespołu”.

Zatem jaką Wisłę zobaczymy w Centralnej Lidze Juniorów? „Miejmy nadzieję, że zwycięską i to już w pierwszym starciu - w końcu dobry start przełoży się na cały sezon” - zakończył.

Angelika Głuszek

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA