2017.08.18-20 IV Międzynarodowy Memoriał Mijo Etlinger, Zagrzeb

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 17:53, 24 sie 2017; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Plakat organizatorów.
Plakat organizatorów.

Spis treści

Wyniki Wisły

  • 2017.08.18 US Sassuolo - Wisła Kraków 2:0
  • 2017.08.18 NK Lokomotiv - Wisła Kraków 4:1
  • 2017.08.19 Široki Brijeg - Wisła Kraków 0:4

Wszystkie wyniki

Relacja

Ostatnie chwile przed sezonem ligowym Wisła Kraków 2002 spędziła na Chorwacji. Podopieczni trenera Adriana Filipka rozegrali w Zagrzebiu trzy turniejowe spotkania, ale wygrali tylko jedno i zajęli trzecie miejsce w grupie Etlinger Cup, odpadając z dalszej rywalizacji.

Wisła Kraków została zaproszona przez zaprzyjaźniony NK Lokomotiva Zagreb, a w grupie oprócz gospodarzy trafiły się jej ekipy US Sassuolo oraz NK Široki Brijeg. Wiślacy podczas pobytu w Zagrzebiu rozegrali trzy mecze, ale każdy z nich był intensywny i trwał 70 minut. W piątek nasi zawodnicy zagrali dwa mecze, a rywalizację dokończyli w sobotę. I wtedy właśnie wygrali – 4:0 z Bośniakami, wcześniej ulegli Włochom 0:2 i Lokomotivie 1:4, co spowodowało, że ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie i na tym zakończyli turniej. Obszernie o występie swojej drużyny opowiada trener Adrian Filipek.

– W pierwszym meczu wyszliśmy nie jak drużyna, tylko każdy ciągnął w swoją stronę. Zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądało to tak jakbyśmy pozorowali grę i o to mam największe pretensje do swoich zawodników. Nie wiem dlaczego tak było, kazałem chłopakom zastanowić się nad tym i w środę jak wrócimy do treningów to porozmawiamy o tym, ponieważ nie możemy w ten sposób funkcjonować. Natomiast w drugiej połowie mecz był już wyrównany, ale w końcówce świetny czarnoskóry napastnik dwukrotnie urwał się naszym obrońcom i przegraliśmy – mówi trener o meczu z włoskim US Sassuolo.

– W kolejnym meczu chcieliśmy grać w piłkę, ponieważ wiedzieliśmy, że nie jesteśmy w stanie podjąć bezpośredniej walki fizycznej z przeciwnikami, którzy byli od nas więksi i silniejsi. Próbowaliśmy budować akcje od tyłu, zawiązywać je w środkowej strefie krótkimi podaniami. Czasami nam to wychodziło, tak też strzelił gola Wiktor Szywacz – wymieniliśmy sporo podań i mieliśmy sytuacje sam na sam z bramkarzem. Również po dobrej naszej akcji w poprzeczkę trafił Aleks Leśniak. Niestety Lokomotiva ustawiła nas sobie od początku – strzeliła w trzeciej minucie bramkę i potem tylko wyprowadzała szybkie i skuteczne kontrataki. Dawała nam grać, ale tak jak mówię, fizycznie była lepsza, co kończyło się częstymi odbiorami i piłkami za plecy naszych obrońców. Byliśmy o tempo wolniejsi niż zwykle. Co do tego meczu nie mogę mieć żadnych pretensji do zawodników, ponieważ widać było, że bardzo chcieli, mocno pracowali, niestety nie byli w stanie nic więcej zrobić – w ten sposób opisuje starcie z gospodarzami Etlinger CUP.

– Najlepiej wyglądaliśmy w trzecim meczu mimo rozegrania 140 minut poprzedniego dnia. Szybko biegaliśmy, szybko myśleliśmy, szybko graliśmy piłką i w końcu zagraliśmy na swoim poziomie. Strzeliliśmy cztery bramki, stworzyliśmy kilka świetnych akcji i z tego meczu można być już zadowolonym – mówi o meczu z Bośniakami, w którym bramki dla Białej Gwiazdy strzelali Kacper Wydra (trzy) i Daniel Wolak.

– Nie wiem czy nie zabrakło nam jednego dnia aklimatyzacji. Może to zabrzmi śmiesznie, ale zespoły z Pilzna i Żyliny, czyli z naszego klimatu, które bardzo dobrze pracują z młodzieżą, jedyny punkt zdobyły w meczach przeciwko sobie. Było strasznie gorąco i wilgotność była spora, a nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni na co dzień. Z jednej strony jest to dla nas ciężka sytuacja kiedy w jeden dzień przegraliśmy więcej meczów niż przez ostatni rok. Sukcesy cieszą, porażki uczą, więc nauczmy się czegoś i wykorzystajmy je jako taki zimny prysznic oraz mobilizację do jeszcze żmudniejszej pracy każdego z naszej drużyny – podsumował występ Wisły trener Filipek.

Wyniki Wisły Kraków 2002 podczas Etlinger CUP:

Wisła Kraków – US Sassuolo 0:2

Wisła – NK Lokomotiva Zagreb 1:4 (Wiktor Szywacz)

Wisła – NK Široki Brijeg 4:0 (Kacper Wydra 3, Daniel Wolak)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Goch, Jakub SzumeraAleksander Buksa, Jakub Banasik (piłkarz), Sławomir Chmiel, Bartłomiej Fluda, Konrad Konik, Jakub Kulig, Aleks Leśniak, Gabriel Kyciński, Szymon Nocoń, Daniel Muniak, Patryk Pischinger, Michał Przybyło, Wiktor Szywacz, Kacper Wydra, Daniel Wolak, Jakub Zima

Klasyfikacja końcowa

1. NK Lokomotiva Zagreb
2. Budapest Honvéd FC
3. US Sassuolo
4. Chorwacja U16
5. Wisła Kraków
6. MŠK Žilina
7. Viktoria Pilzno
8. NK Široki Brijeg