2017.09.16-17 III Turniej Kogucika Akademii Kolejarz, Stróże

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 12:34, 26 wrz 2017; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)
Plakat organizatorów.
Plakat organizatorów.

Podium w Turnieju Kogucika!

Bardzo dobra postawa Wisły Kraków 2007 podczas dwudniowego Turnieju Kogucika w Stróżach! W organizowanym przez Akademię Kolejarza turnieju podopieczni trenera Bartosza Bąka zajęli trzecie miejsce, wyprzedzając większość ekstraklasowych drużyn.

Przez rozgrywki grupowe Wisła 2007 przeszła jak burza. Po pierwszych trzech meczach miała 9 punktów oraz bilans bramkowy 14:0, wygrywając z Beniaminkiem Krosno, gospodarzami oraz FC Wrocław Academy. Po krótkiej przerwie nasi zawodnicy pokonali Odrę Opole 4:0, natomiast ulegli, choć z przebiegu meczu nie byli gorsi, Zagłębiu Lubin 1:3. Wyniki dały awans do grupy mistrzowskiej, w której rywalizowali najlepsi z pierwszego dnia.

I początek niedzieli zaczął się nieźle – od wygranej z Champions Warszawa i remisu z Lechem Poznań. Później jednak przyszła, trwająca dwa mecze, niemoc i zwycięstwa z naszą drużyną odnotowały Dunajec Nowy Sącz oraz Jagiellonia Białystok. Wiślakom w tych meczach brakowało głównie skuteczności oraz nieco więcej szczęścia w defensywie. Turniej zakończyliśmy efektownym zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin. Wiślacy zrewanżowali się za sobotę i wygrali aż 4:0, zajmując ostatecznie 3. miejsce w 24-zespołowej stawce. Oprócz drużyn z którymi grała Wisła w turnieju wystąpiły m.in. Legia Warszawa, Pogoń Szczecin czy Lechia Gdańsk.

– Turniej pod względem obsady oraz organizacji był na wysokim poziomie. Cieszy, że umiejętności naszych chłopaków oraz organizacja gry były w czołówce. Najważniejsze jest to, że chłopcy mogli rywalizować z rówieśnikami z najlepszych akademii w Polsce nabierając przy tym doświadczeń tak istotnych w procesie szkolenia – podsumował występ swoich podopiecznych trener Bartosz Bąk.

Wiślacy, jako drużyna zakończyli turniej pozytywnie, ale pecha miał bramkarz Szymon Zwijacz. W meczu z Jagiellonią Białystok próbował interweniować, ale tak niefortunnie, że napastnik przeciwników trafił go nogą w głowę. Wielkiego dramatu nie było, ale zawodnika Białej Gwiazdy czeka przerwa w treningach. Do powrotu dopingują go koledzy z drużyny, którzy wsparli go po poniedziałkowych zajęciach.

Wyniki Wisły Kraków 2007 podczas Turnieju Kogucika w Stróżach:

Wisła Kraków – Beniaminek Krosno 4:0
Wisła – Kolejarz Stróże 4:0
Wisła – FC Wrocław Academy 6:0
Wisła – Odra Opole 4:0
Wisła – Zagłębie Lubin 1:3
Wisła – Champion Warszawa 4:1
Wisła – Lech Poznań 1:1
Wisła – Dunajec Nowy Sącz 0:1
Wisła – Jagiellonia Białystok 1:3
Wisła – Zagłębie 4:0

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Szymon Zwijacz, Filip WykurzKamil Jakóbczyk, Nathan Lis, Artur Przęczek, Filip Przybyłko, Franciszek Radwański, Aleksy Rokosz, Tobiasz Surma, Szymon Waligóra, Antoni Wójcik, Patryk Gwizdała, Oliwier Gumula, Hubert Jasiak

Źródło: akademiawisly.pl