2017.11.07 Skalanka Skała – Wisła Kraków 2:2

Z Historia Wisły

Wiślacy zagrają baraż z Piastem Skawina

09/11/2017

W nagrodę za udaną rundę jesienną w rywalizacji ze starszymi Wisła Kraków 2006 przystąpi w niedzielę do barażu o Małopolską Ligę Młodzików, w której występuje nasz rocznik 2005.

Podopieczni trenera Patryka Jałochy jesienią występowali w I Krakowskiej Lidze Młodzików (grupa 1), bezpośrednim zapleczu Małopolskiej Ligi Młodzików. W ostatnich dwóch meczach pokonali Hutnik Kraków 5:2 (mecz zostanie zweryfikowany jako obustronny walkower z uwagi na rozegranie meczu w innym terminie niż wyznaczonym), a we wtorek zremisowali ze drugą w tabeli Skalanką Skała 2:2. Ogólnie na 12 spotkań, w dziesięciu wygrywali, po jednym meczu remisując i przegrywając. Zgromadzili w tym czasie bilans bramkowy 56 do 8.

Teraz jako zwycięzcy grupy zagrają w barażu z Piastem Skawina, który, podobnie jak Biała Gwiazda, zdominował swoją ligę. Zawodnicy Piasta zgromadzili 34 na 36 punktów i to oni będą gospodarzem barażu, który odbędzie się w niedzielę o 14:00 przy ul. Mickiewicza 52 w Skawinie. Zwycięzca tego meczu zagra w 2. Małopolskiej Lidze Młodzików. Szczebel wyżej występuje Wisła 2005, która jesień zakończyła na pierwszym miejscu.

13. kolejka I Krakowskiej Ligi Młodzików

7 listopada, godz. 15:30, ul. Sportowa 2, Skała

Skalanka Skała – Wisła Kraków 2:2 (1:1)

Mateusz Kusiak 6′, Hugo Woyna-Orlewicz 57′

Wisła Kraków: Jakub StępakBartosz Szynalik, Paweł Gwizdowski, Maciej Kasia, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Maksymilian Skarbek oraz Damian Hoyo-Kowalski, Paweł Guzik, Maciej Kozłowski, Paweł Sajkiewicz, Hugo Woyna-Orlewicz