2017.12.03 Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1

Z Historia Wisły

2003: Wygrana z Podbeskidziem

Pierwszym sparingiem po zakończonej rundzie jesiennej Wisły Kraków 2003 było spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które wywalczyło awans do Centralnej Ligi Juniorów U15. Trener Mateusz Stolarski wykorzystał mecz do sprawdzenia zawodników, którzy jesienią grali mniej.

Wiślacy zagrali w trochę odmienionym składzie w porównaniu do rozgrywek ligowych. W wyjściowym składzie znalazło się dwóch testowanych – Miłosz Krupa oraz Oskar Łąk, a oprócz nich zagrała piątka zawodników z rocznika 2004 – w tym dwóch bramkarzy: Eryk Dudek i Piotr Zagórowski. Część piłkarzy została przestawiona na nowe pozycje i efekt był taki, że do przerwy prowadzili goście.

Sygnał do odrabiania strat dał strzałem z dystansu Jakub Niedbała, ale piłka jeszcze nie trafiła do siatki – odbiła się od poprzeczki. Jego śladem poszedł Michał Barć i on już posłał piłkę, która dla bramkarz z Bielska była nie do obrony. W następnych minutach inicjatywę przejęła Wisła, co zakończyło się dwoma bramkami, przy których asystował Jan Rolski. Najpierw jego dogranie wykończył testowany Łąk, a później Krystian Kuchnia.

– Wartościowy sparing, z drużyną, która wiosną zagra na tym samym poziomie rozgrywkowym co my. Pomieszaliśmy trochę składem, zagraliśmy pewnie pierwszy i ostatni raz w takim zestawieniu, ale było to ciekawe z wielu powodów. Za tydzień gramy ostatni mecz, jedziemy do Częstochowy, gdzie zmierzymy się z Rakowem, czyli jedną z lepszych drużyn w południowo-zachodniej Polsce – podsumował występ swojej drużyny trener Mateusz Stolarski.

Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:1)

Michał Barć, Oskar Łąk, Krystian Kuchnia

Wisła Kraków (I połowa): Piotr ZagórowskiPatryk Fundament, Filip Olszanicki, Mariusz Kutwa, Miłosz KrupaBartłomiej Markiewicz, Michał Barć, Jakub Niedbała, Mikołaj Zięba, Filip LeśniakOskar Łąk

Wisła Kraków (II połowa): Eryk DudekMaciej Tracz, Filip Olszanicki, Patryk Fundament, Miłosz KrupaMateusz Kaleta, Michał Barć, Krystian Kuchnia, Kamil SanojcaJan RolskiOskar Łąk

Źródło: akademiawisly.pl