2018.01.24 Basket Lattes Montpellier Agglomération - Wisła CanPack Kraków 57:85

Z Historia Wisły

2018.01.24, Euroliga, Grupa A, kolejka 13,
Lattes, Palais des Sports de Lattes, 20:00, środa
Basket Lattes Montpellier Agglomération 57:85 Wisła CanPack Kraków
I: 16:27
II: 17:26
III: 7:11
IV: 17:21
Sędziowie: Komisarz: Widzów:
Basket Lattes Montpellier Agglomération:
Courtney Hurt 16, Fatimatou Sacko 13
Francoise Mane 9, Assitan Kone 8, Rom Bar 4, Camille Little 3, Clemence Leblanc 2, Rachel Alcoverro 2
Helena Delaruelle 0, Lara Ferranet 0, Ines Sequeira 0
Trener:
Rachid Meziane

Wisła CanPack Kraków:
Cheyenne Parker 15 (9 zb.), Giedrė Labuckienė 15, Leonor Rodriguez 13, Katarzyna Suknarowska-Kaczor 12 (3x3)
Farhiya Abdi 8, Tamara Radocaj 7, Sonja Greinacher 7, Maurita Reid 6 (5 as.), Magdalena Ziętara 2
DNP: Klaudia Niedźwiedzka
Trener:
Krzysztof Szewczyk

FIBAWisła CanPack rozgromiła BLMA!

Bardzo pewnie koszykarki Wisły CanPack wygrały swój przedostatni mecz fazy grupowej rozgrywek Euroligi. Rozgromiły bowiem we francuskim Montpellier ekipę tamtejszego BLMA aż 85-57! Niestety dla nas, w bieżącej kolejce Euroligi, zwycięstwo z hiszpańską Perfumerías Avenidą odniosła Nadieżda, co oznacza, że aby zająć miejsce premiowane grą w ćwierćfinale rozgrywek FIBA EuroCup wiślaczki musiałyby za tydzień pokonać we własnej hali turecki zespół Fenerbahçe SK, licząc jednocześnie na przegraną Rosjanek z liderującym Yakın Doğu.

Bardzo jednostronny przebieg miało spotkanie rozgrywane w Montpellier, bo wiślaczki od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, a że zespół BLMA miał sporo kłopotów w defensywie, więc wystarczyła skuteczna gra przede wszystkim Giedrė Labuckienė, aby już do przerwy bardzo wysoko we Francji prowadzić. Po dwudziestu minutach "Biała Gwiazda" miała na swoim koncie aż 53 zdobyte punkty i aż o 20 więcej od gospodyń tego meczu.

Wiślaczki nic nie zrobiły więc sobie z faktu, że doskonale wiedziały, że po wygranej Nadieżdy z zespołem z Salamanki nasze nadzieje na zajęcie szóstego miejsca w grupie zdecydowanie się zmniejszyły, ale nie przeszkodziło im to w tym, aby zagrać we Francji po prostu dobre zawody. Ważne było również to, że bez względu na to jaka "piątka" przebywała na parkiecie, to i tak powiększała naszą przewagę.

Wiślaczki zastój zaliczyły jedynie na początku drugiej części meczu, kiedy to nie potrafiły zdobyć punktów przez prawie cztery minuty, ale wtedy przypomniała o sobie Farhiya Abdi, która zaliczyła celny rzut trzypunktowy, a że Szwedka dołożyła do tego kolejne dwa skuteczne trafienia - najpierw "za dwa", a następnie znów "za trzy", więc w przedostatniej kwarcie zawodów, to właśnie ona była głównym egzekutorem "Białej Gwiazdy".

Do zdobywania punktów w kwarcie czwartej najmocniej zabrała się z kolei Cheyenne Parker i zdobywając łącznie 15 oczek dogoniła z tym dorobkiem Labuckienė, a Wisła CanPack wysoko wygrała z BLMA.

Źródło: wislaportal.pl


Galeria


Wideo

>>> cały mecz:FIBA

Źródło: FIBA