2018.01.27 TS Wisła Kraków - Proxima Kraków 2:3

Z Historia Wisły

2018.01.27, III liga, runda zasadnicza, grupa A, Kraków,
TS Wisła Kraków 2:3 Trefl Proxima Kraków II
(25:19, 22:25, 17:25, 25:19, 12:15)

ilość widzów:


I sędzia: II sędzia: Komisarz:
TS Wisła Kraków
Trefl Proxima Kraków II
Lesław Kędryna
Trenerzy: '
' Składy: '

Relacje prasowe

Juniorki kończą na drugim miejscu!

1 lutego 2018

Dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce rudny zasadniczej Małopolskiej Ligi Juniorek zawodniczki awansowały na drugie miejsce w tabeli!

Piątkowy mecz w ramach Małopolskiej Ligi Juniorek pomimo zdecydowaniej wygranej Wiślaczek 3:0 był bardzo emocjonujący. Początki setów należały do siatkarek Białej Gwiazdy jednak w końcówkach pierwszego i trzeciego seta krakowianki traciły kilkupunktową przegawę. Ostatecznie w stanie rozstrzygnąć wszystkie sety na swoją korzyść i pokonać zawodniczki Sandecji.

Juniorki zajmując drugie miejsce w swojej grupie rozgrywek awansowały do Finału Mistrzostw Małopolski, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend od 3 do 4 lutego w Starym Sączu.

TS Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3:0

W weekend swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Wisły. W sobotę w hali przy Reymonta podejmowały one lidera rozgrywek Trefla Proximę Kraków. Po bardzo emocjonującym meczu Wiślaczki nieznacznie uległy przeciwniczkom 2:3. W przegranych setach podopieczne Lesława Kędryny przede wszystkim miały problemy ze skutecznością na siatce.

TS Wisła Kraków - Trefl Proxima Kraków 2:3

W niedzielę z kolei odbyły się również drugie Turnieje Ligowe Młodziczek, w których zaprezentowały się dwa zespoły Białej Gwiazdy. Bilans ich występów należy uznać za dobry ponieważ podopiecznie trenerki Megdaleny Żochowskiej awansowały do wyższej ligi zajmując piersze miejsce w Turnieju, natomiast podopieczne Mateusza Kawęckiego wywalczyły drugie miejsce.

Źródło: http://siatkowka.tswisla.pl