2018.04.22 Unia Oświęcim - Wisła Kraków 2:0

Z Historia Wisły

Porażka w Oświęcimiu

Nie ma lekko Wisła Kraków 2006, która dzięki świetnej jesieni awansowała do wojewódzkich rozgrywek, w których dominują zawodnicy rok starsi. W niedzielne popołudnie nasi zawodnicy ulegli Unii Oświęcim 0:2.

Rundę Biała Gwiazda zaczęła bardzo dobrze – od wygranej 5:3 z Pcimianką Pcim. Później jednak przyszły kolejne porażki z Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Sandecją Nowy Sącz i AP Wisła Czarny Dunajec. Mimo przewagi umiejętności podopieczni trenera Patryka Jałochy przegrywali przede wszystkim fizycznie. Kolejnym rywalem był nowy Klub Partnerski Wisły, czyli Unia Oświęcim, która przed tym meczem w czterech spotkaniach zgromadziła dziesięć punktów.

Już w 7. minucie meczu Jakub Lachendro dał gospodarzom prowadzenie, które podwyższył na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Wiślacy starali się atakować, ale w starciu z wyższymi i silniejszymi rywalami nie wystarczał spryt i umiejętności techniczne, co też zakończyło się porażką 0:2.

Wisła po pięciu meczach ma skromne trzy punkty, ale też cenne doświadczenie, które w przyszłości powinno zaprocentować. W środę Wisła uda się do Tarnowa, gdzie zostanie podjęta przez miejscową Unię.

2. Małopolska Liga Młodzików, 7 kolejka

22 kwietnia, godz. 12:00, ul. Legionów 15, Oświęcim

Unia Oświęcim – Wisła Kraków 2:0 (2:0)

Wisła Kraków: Jakub StępakMaciej Kasia, Paweł Gwizdowski, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Dominik Maśnica, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik, Jakub Tyliba oraz Paweł Guzik, Oskar Jenner, Piotr Piątek

Źródło: akademiawisly.pl