2018.05.06 Wisła Kraków - AP Wisła Czarny Dunajec 1:0

Z Historia Wisły

Wisła wygrywa z AP Wisła Czarny Dunajec

Wiele sytuacji stworzyła sobie w niedzielne południe Wisła Kraków 2006, ale wykorzystała tylko jedną. Wystarczyło to jednak do odniesienia zwycięstwa z AP Wisła Czarny Dunajec.

Wisła przez całe spotkanie utrzymywała się przy piłce i miała kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, ale dobrze spisywał się bramkarz z Czarnego Dunajca. Dopiero impas przełamał w 24. minucie Hugo Woyna-Orlewicz, który zbiegając piłką ze skrzydła uderzył nie do obrony. Wcześniej bramkarz gości w nieprawdopodobny sposób wybronił strzał z dystansu Bartosza Szynalika. Piłka po strzale zawodnika Białej Gwiazdy leciała w samo okienko.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale Wisła marnowała okazje. Z kolei goście mogli odpowiedzieć raz, ale za to konkretnie. Na dwie minuty przed końcem błąd jednego z obrońców Wisły w przyjęciu piłki spowodował, że sam na sam z Jakubem Stępakiem wybiegł Antoni Kulawiak, ale spudłował.

Wiślacy odnieśli trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej. W czwartek zmierzą się w Libiążu z miejscowym Górnikiem.

2. Małopolska Liga Młodzików, 10. kolejka

6 maja, godz. 12:00, ul. Reymonta 22, Kraków

Wisła Kraków – AP Wisła Czarny Dunajec 1:0 (1:0)

Hugo Woyna-Orlewicz 24′

Wisła Kraków: Jakub StępakHugo Woyna-Orlewicz, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Piotr Piątek, Karol Szablowski, Bartosz Szynalik oraz Jakub Tyliba, Paweł Gwizdowski, Oskar Jenner, Maciej Kasia, Maciej Kozłowski, Dominik Maśnica

Źródło: akademiawisly.pl