2019.06.27-30 Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Warszawa

Z Historia Wisły

  • 2019.06.27-30 Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Warszawa

Wczoraj na warszawskim Torwarze zainaugurowano Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Na imprezie wystąpi dwudziestu reprezentantów Polski. Jednym z nich będzie Albin Kocioł. Niespełna siedemnastoletni zawodnik to oczywiście judoka Białej Gwiazdy, który ma już na swoim koncie kilka ważnych sukcesów, takich jak chociażby srebrny medal Pucharu Europy, który Albin zdobył podczas zawodów w słoweńskim Koper w październiku ubiegłego roku.

Wiślacki judoka startuje w kategorii do 81 kilogramów i swoją walkę stoczy w sobotę pomiędzy godziną 10:00 a 14:00. Przeciwnikiem Albina Kocioła będzie zwycięzca walki, w której zmierzą się reprezentujący Grecję Fotios Zygouris z Łotyszem Maksimsem Duinovsem. Po zakończeniu zmagań eliminacyjnych w wymienionych wcześniej godzinach organizatorzy przewidzieli trening z legendarnym judoką Rafałem Kubackim.


W dniach 27-30 czerwca w Warszawie na Torwarze przy ulicy Łazienkowskiej odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Do reprezentacji Polski na ten turniej został powołany judoka Białej Gwiazdy Albin Kocioł. W trwających cztery dni zawodach Albin swój pierwszy pojedynek stoczył w sobotę, gdzie rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Zawodnik na co dzień reprezentujący barwy klubu z Reymonta stoczył trzy pojedynki, z czego dwa zakończyły się jego zwycięstwem. Nie zdołał pokonać dopiero Rosjanina Ikhvana Edilsultanova. Kocioł zajął ostatecznie piąte miejsce, a rosyjski judoka został Mistrzem Europy w swojej kategorii wagowej. Porażka z mistrzem Europy na pewno nie jest powodem do wstydu, a dobra dyspozycja reprezentującego barwy Białej Gwiazdy zawodnika z pewnością przełoży się na kolejne powołania do kadry narodowej.


Źródło: tswisla.pl