2019.07.21 Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 2:4

Z Historia Wisły

CLJ: Juniorzy pomścili seniorów, wygrana w sparingu ze Śląskiem Wrocław

Podopieczni trenera Marcina Pluty zmierzyli się w sobotę we Wrocławiu z rówieśnikami z zespołu Ślaska. Gracze Białej Gwiazdy wygrali w tym sparingu 4:2, choć przed przerwą przegrywali jednym golem.


21.07.2019r.

Krzysztof Pulak

Przemysław Marczewski


W drugiej odsłonie zawodnicy Wisły pokazali, na co ich stać i zaprezentowali dobrą grę, którą odzwierciedla końcowy rezultat. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelali Pischinger, Wolak, Magdziarz oraz zawodnik testowany.

Realizować zadania

Młodzi piłkarze Wisły wracali do Krakowa w dobrych humorach. „Uważam, że dzisiejsze spotkanie było dobre w naszym wykonaniu. Mieliśmy za sobą tydzień obozu przygotowawczego, co na pewno było widać na boisku, jednak udało nam się w dobry sposób realizować zadania podyktowane przez trenera przed meczem” - mówił po zakończeniu spotkania Sławomir Chmiel.

W drużynie juniorów Wisły wciąż są testowani piłkarze. Czy można mówić już o jakimś zgraniu zespołowym, czy na razie rotacja kadrowa w meczach jest zbyt duża? „Powoli się zaczynamy zgrywać z zawodnikami, którzy dopiero do nas dołączyli. Na pewno się nie znamy na pamięć, ale nasza współpraca wygląda coraz lepiej z każdym dniem” - zaznaczył młody skrzydłowy

Na co szkoleniowiec zwracał dzisiaj piłkarzom największą uwagę? „Skupiliśmy się przez większą cześć tego obozu nad wysokim pressingu i doskonaliliśmy go również w tym meczu” - zakończył gracz juniorów Białej Gwiazdy.

Śląsk Wrocław U-18 - Wisła Kraków U-18 2:4 (2:1) Bramki dla Wisły: Pischinger, Wolak, Magdziarz, zawodnik testowany


Źródło: wisla.krakow.pl