2019.08.24 Karpaty Krosno - Wisła Kraków 2:1

Z Historia Wisły

2019.08.24, Centralna Liga Juniorów U-17, 2. kolejka „RUNDA JESIENNA GR. D”, Stadion MOSiR (Krosno, Bursaki 41), 12:30
Karpaty Krosno 2:1 (2:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki

Kacper Zięba 25’
Jakub Rachfalik (sam.) 26’
0:1
1:1
2:1
18’ Michał Litwa


Karpaty Krosno
Wiktor Majewski
Kacper Bielak grafika:zmiana.PNG (46’ Mikołaj Szczurek)
Łukasz Boczar
Dominik Kulon grafika:zmiana.PNG (90’ +5 Bartosz Boduch)
Jakub Malik
Grafika:zk.jpg Michał Smoleń grafika:zmiana.PNG (87’ Remigiusz Potaczała)
Łukasz Stec
Gabriel Szarek grafika:zmiana.PNG (65’ Michał Wojnarowski)
Kamil Warchoł
Maksym Yatsenkiv
Kacper Zięba

Trener: Czaja Lech
Wisła Kraków
Jakub Rachfalik
Karol Sałamaj grafika:zmiana.PNG (62’ Krystian Kuchnia)
Mikołaj Zięba grafika:zmiana.PNG (55’ Karol Tokarczyk)
Piotr Zagórowski
Michał Litwa
Aleksander Zębala grafika:zmiana.PNG (67’ Jakub Jania)
Kacper Myszogląd
Kamil Głogowski
Filip Jania
Bartosz Seweryn grafika:zmiana.PNG (55’ Mateusz Kulma)
Kacper Zborowski grafika:zmiana.PNG (70’ Michał Anioł)

Trener: Dawid Będkowski
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku często nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.plCLJ U-17:

Wisła Kraków w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrała na wyjeździe z liderem tabeli - Karpatami Krosno 1:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie. Aleksander Zębala wypatrzył wysuniętego Michała Litwę i odegrał do niego futbolówę, która z początku mu odskoczyła. Obrońcy Karpat nie wykorzystali tego i dopuścili Litwę do strzału. Ten pozostał już tylko formalnością, ponieważ piłkarz Białej Gwiazdy przelobował golkipera, jednak gościom nie udało się dowieźć prowadzenia do przerwy. W 25. minucie arbiter przyznał Karpatom rzut wolny, którego po zamieszaniu w polu karnym i niepewnym wyjściu Piotra Zagórowskiego, zamienili na gola. To nie koniec pecha Wiślaków. Dwie minuty później zespół z Krosna prowadził już 2:1. Bramkarz rywali wznowił grę, a piłka spadła na głowę Jakuba Rachfalika, który nieszczęśliwie chciał ją odegrać do Zagórowskiego a koniec końców… przelobował go.

Podopieczni trenera Dawida Będkowskiego w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Koroną Kielce (31 sierpnia).

Karpaty Krosno - Wisła Kraków 2:1 (2:1)

Michał Litwa 18’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Karol Sałamaj (62’ Krystian Kuchnia), Filip Jania, Jakub Rachwalik, Kamil Głogowski – Mikołaj Zięba (55’ Mateusz Kulma), Bartosz Seweryn (55’ Karol Tokarczyk, Aleksander Zębala (67’ Jakub Jania), Michał Litwa, Kacper Myszogląd – Kacper Zborowski (70’ Michał Anioł).

Źródło: wisla.krakow.pl

U17: Porażka w Krośnie

25Sierpień2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-16 / U-17

Wisła Kraków U17 w 2. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrała (1:2) na wyjeździe z liderem tabeli – Karpatami Krosno. Losy spotkania rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej połowie.

W ubiegłym tygodniu, podopieczni trenera Dawida Będkowskiego zremisowali (1:1) na inaugurację sezonu w Centralnej Lidze Juniorów z Podgórzem Kraków. Dziś czekało ich zdecydowanie trudniejsze zadanie – wyruszyli w delegację do lidera tabeli, który w 1. kolejce pokonał Stal Mielec aż 5:0. Gol dla Wisły padł w 18. minucie. Filip Jania oraz Aleksander Zębala odebrali piłkę rywalowi, a drugi z nich dobrze wypatrzył wysuniętego Michała Litwę i odegrał do niego futbolówkę, która z początku odskoczyła zawodnikowi „Białej Gwiazdy”. Obrońcy Karpat nie wykorzystali tego i dopuścili Litwę do strzału. Ten pozostał już tylko formalnością, ponieważ piłkarz Wisły przelobował golkipera i mógł cieszyć się z bramki, dającej prowadzenie.

Gospodarze odpowiedzieli szybko, bo w 25. minucie. Arbiter przyznał im rzut wolny, który po zamieszaniu w polu karnym i niepewnym wyjściu Piotra Zagórowskiego, zamienili na gola. To nie koniec pecha Wiślaków. Dwie minuty później, zespół z Krosna prowadził już 2:1. Bramkarz rywali wznowił grę, a piłka spadła na głowę Jakuba Rachfalika, który nieszczęśliwie chciał ją odegrać do Zagórowskiego a koniec końców… przelobował go. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zawodnicy Wisły mieli okazję na rewanż i doprowadzenie do remisu po stałym fragmencie gry. Do rzutu wolnego podszedł Kacper Myszogląd, lecz uderzył tuż obok bramki. W drugiej połowie podopiecznym trenera Będkowskiego nie udało się odwrócić losów spotkania i ostatecznie z delegacji z Krosna wrócili bez punktów. Za tydzień, Wisła U17 zmierzy się w Krakowie z Koroną Kielce.

– Zapewne nikt z nas nie przypuszczał, że po dwóch pierwszych meczach na naszym koncie będzie tylko punkt. Musimy pracować dalej i wyciągnąć wnioski z tej dzisiejszej porażki. Bardzo dobrze zaczęliśmy mecz, zdobyliśmy bramkę, która nam się należała po pierwszych minutach. Dwa trafienia dla gospodarzy nastąpiły po naszych indywidualnych błędach. Obie wynikły z niezrozumiałej komunikacji pomiędzy zawodnikami, która nie powinna mieć już miejsca na tym szczeblu rozgrywek, zważywszy na to, że do każdego elementu przykładamy dużo uwagi na treningach. Drużyna gospodarzy cofnęła się, grała z kontry i próbowała nas zaskoczyć, a jedno z takich zagrań zakończyło się golem samobójczym. Próbowaliśmy zremisować, a nawet wygrać, ale w drugiej połowie zabrakło nam stuprocentowych sytuacji – skomentował po zakończonym spotkaniu trener Dawid Będkowski.

CLJ U17: Karpaty Krosno – Wisła Kraków 2:1 (2:1)

Michał Litwa 18’

Wisła Kraków: Piotr Zagórowski – Karol Sałamaj (62’ Krystian Kuchnia), Filip Jania, Jakub Rachwalik, Kamil Głogowski – Mikołaj Zięba (55’ Mateusz Kulma), Bartosz Seweryn (55’ Karol Tokarczyk, Aleksander Zębala (67’ Jakub Jania), Michał Litwa, Kacper Myszogląd – Kacper Zborowski (70’ Michał Anioł).

http://archiwum.akademiawisly.pl/u17-porazka-w-krosnie/