2019.09.07 Wisła Kraków - Górnik Łęczna 5:0

Z Historia Wisły

2019.09.07, Centralna Liga Juniorów U-15, 4. kolejka „RUNDA JESIENNA GR. D”, Kraków, Stadion miejski im. Henryka Reymana, 11:00
Wisła Kraków 5:0 (4:0) Górnik Łęczna
widzów:
sędzia:
Bramki
Mateusz Stanek 12’
Kacper Przybyłko 16’
Mateusz Stanek 20’
Wojciech Urbański 32’
Kamil Kozik 70’
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
Wisła Kraków
Jakub Madej
Mateusz Stanek grafika:zmiana.PNG (41’ Jakub Lipka)
Wojciech Urbański grafika:zmiana.PNG (45’ Adam Pieniądz)
Bartosz Zimnicki grafika:zmiana.PNG (52’ Bartłomiej Sowa)
Michał Głogowski grafika:zmiana.PNG (56’ Maksymilian Żmuda)
Dawid Kutermak grafika:zmiana.PNG (41’ Kamil Kozik)
Dawid Pieniążek
Kacper Przybyłko
Maksymilian Rachfał
Jakub Krzyżanowski
Jakub Stępak grafika:zmiana.PNG (41’ Kacper Czepielik)

Trener: Patryk Jałocha
Górnik Łęczna
Sebastian Bałaszek
Dawid Tkacz grafika:zmiana.PNG (76’ Jakub Żmuda)
Dawid Olszak grafika:zmiana.PNG (41’ Kamil Matysiak)
Mateusz Smorga grafika:zmiana.PNG (76’ Maksymilian Suryś)
Dorian Bronowicki grafika:zmiana.PNG (51’ Paweł Dragan)
Brajan Fiedor grafika:zmiana.PNG (60’ Przemysław Siejka)
Bartłomiej Kowalski grafika:zmiana.PNG (41’ Kacper Wilkowicz)
Norbert Kudła
Kacper Mazurkiewicz grafika:zmiana.PNG (41’ Oliwier Wójtowicz)
Bartłomiej Radko
Szymon Zabłotny

Trener: Onyszko Daniel
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku często nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.plU15: Z Górnikiem Łęczna na piątkę

09Wrzesień2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-15


Zawodnicy prowadzeni przez trenera Patryka Jałochę odnieśli czwarte zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. Wisła U15 pokonała zespół Górnika Łęczna 5:0 (4:0). Dwie bramki zdobył Mateusz Stanek, a po jednym trafieniu dorzucili Wojciech Urbański, Kacper Przybyłko oraz Kamil Kozik. Przed tygodniem podopieczni trenera Patryka Jałochy pokonali (4:0) Sandecję Nowy Sącz, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera tabeli w grupie D. W 4. kolejce przyszło im rywalizować z Górnikiem Łęczna, który jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa w nowym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Przeciwnik Białej Gwiazdy w trzech spotkaniach zgromadził trzy punkty – za trzy remisy. O podobny wynik przy Reymonta było jednak ciężko.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, a Wisła już w pierwszej połowie rozstrzygnęła losy spotkania, strzelając cztery gole. Co ciekawe, aż trzy były zasługą bezbłędnie wykonanych jedenastek, które arbiter podyktował za nieprzepisowe zachowanie gości z Łęcznej w polu karnym.

W drugiej połowie młodzi zawodnicy zmniejszyli częstotliwość swoich ataków, lecz rywal z Łęcznej nie zdołał tego wykorzystać. W końcówce Wiślacy zdobyli jeszcze jedną bramkę i spisali się na piątkę. Ponadto, mogą pochwalić się nie tylko kompletem zwycięstw, ale też świetnym bilansem bramkowym: 21:1.

Za tydzień (godzina 12:00) Wisła U15 zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce, która do tej pory podobnie jak Wisła gromadzi sporo punktów – w czterech meczach zabrała ich dziesięć.

– Mecz był podobny do tego z Sandecją, w którym drużyna przeciwna też ustawiła się nisko. Zebraliśmy doświadczenie z poprzedniego spotkania i staraliśmy się je wykorzystać z Górnikiem Łęczna. Przyniosło to efekty w postaci czterech bramek do przerwy. Trochę potem wkradło się rozluźnienie i potrzebna była dodatkowa motywacja, żeby chłopcy wskoczyli na swój poziom. Jestem zadowolony, ale mamy jeszcze dużo elementów do poprawy i wytrenowania, ale idziemy w dobrą stronę – skomentował mecz z Górnikiem szkoleniowiec Wisły, Patryk Jałocha.

U15: Wisła Kraków – Górnik Łęczna 5:0 (4:0)

Mateusz Stanek x2, Wojciech Urbański, Kacper Przybyłko, Kamil Kozik

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Jakub Stępak – Michał Głogowski, Jakub Krzyżanowski, Kacper Przybyłko, Maksymilian Rachfał – Jakub Madej, Wojciech Urbański, Bartosz Zimnicki, Mateusz Stanek, Dawid Pieniążek – Dawid Kutermak.

Joanna Sobczykiewicz – www.akademiawisly.pl

http://archiwum.akademiawisly.pl/u15-z-gornikiem-leczna-na-piatke/