2019.09.25 Wisła Kraków - Spartak Trnawa 2:2

Z Historia Wisły

Interliga: Pierwsze mecze z Banikiem i Spartakiem

01Październik2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-12 / U-13


25 września rozpoczęła się pierwsza kolejka Interligi – projektu, do którego zostaliśmy zaproszeni wraz z ośmioma innymi drużynami z czterech państw. Na inaugurację zespoły U12 i U13 zmierzyły się w Myślenicach ze Spartakiem Trnawa oraz Banikiem Ostrava. Oba mecze podopiecznych trenera Bartosza Bąka zakończyły się remisami 2:2, natomiast zawodnicy trenera Piotra Wijaty przegrali ze Spartakiem (0:1) oraz z Banikiem (1:2).

Spotkania zostały rozegrane w środę 25 września w Bazie Treningowej Wisły w Myślenicach. – Każda z drużyn w obu spotkaniach chciała narzucić własny sposób gry, zdominować rywala poprzez posiadanie piłki, uniemożliwiając swobodne jej rozgrywanie, dlatego wszystkie trzy spotkania były bardzo otwarte i przyjemne do oglądania. Pierwsza połowa meczu ze Spartakiem i druga z Banikiem to części spotkań, w których narzuciliśmy swój sposób gry, cierpliwie budowaliśmy akcje, odpowiednio reagując po stracie piłki. Takie zachowania zawodników skutkowały wykreowaniem sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W pozostałych dwóch częściach to my dłużej przebywaliśmy w fazie bronienia. Warto zaznaczyć, że było to nasze drugie oraz trzecie spotkanie w piłce 11-osobowej. Jestem przekonany, że z każdym meczem będziemy prezentować coraz wyższy poziom sportowy – skomentował trener Bartosz Bąk.

Oba spotkania zakończyły się remisami 2:2, a po dwa gole dla Wisły strzelali Filip Przybyłko oraz Kacper Symula. – W obu spotkaniach, to my, jako pierwsi wychodziliśmy na prowadzenie. Niestety, nie udało nam się utrzymać korzystnego rezultatu do samego końca – dodał szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Wisła zainaugurowała rozgrywki w Interlidze spotkaniami z dwoma, zagranicznymi rywalami. – Spodziewaliśmy się meczów o bardzo dużej intensywności i tak też się stało. Widać było, że zespół Banika rozgrywa już w swoim kraju spotkania 11v11. Zawodnicy z Czech wyróżniali się spośród innych drużyn umiejętnością zarządzania przestrzenią gry – stwierdził Bąk. Choć to dopiero początek zmagań wiślaków w Interlidze, to już pojawiły się pierwsze wnioski. – Tego typu spotkania uwypuklają nasze słabości, a tym samym pokazują, nad jakimi elementami należy pracować. Musimy przestawić się mentalnie z piłki dziecięcej na piłkę młodzieżową. W tej pierwszej występowało bardzo dużo zmian posiadania piłki, często bez konsekwencji dla przebiegu spotkania oraz wiele sytuacji do zdobycia bramki. Jeszcze mocniej swoją uwagę zwrócimy na zachowania indywidualne w ataku, które pozwolą usprawnić zespołowe utrzymanie piłki, a także zwiększą skuteczność pod bramką przeciwnika – podkreśla Bąk.

W październiku Wisła rozegra kolejne spotkania, a jej rywalami będą Górnik Zabrze oraz Zbrojovka Brno. – Nie przygotowujemy się do spotkań z zagranicznymi rywalami inaczej niż zawsze. Musimy pamiętać, że celem mojej pracy oraz całego sztabu w tej kategorii wiekowej jest rozwój jednostek. Mamy nakreślony plan, który staramy się realizować w procesie treningowym – zakończył trener Bąk.

U13

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Baniowski Filip, Gumula Olivier, Chrapusta Piotr, Gurba Bartosz, Gwizdała Patryk, Konieczny Oskar, Kluba Szymon , Lis Nathan, Łakomy Jan, Przybyłko Filip, Pomietło Mateusz, Radwański Franciszek, Rokosz Aleksy, Surma Tobiasz, Symula Kacper, Wilk Mateusz, Wojcik Antoni, Zwijacz Szymon

Tego samego dnia, mecze ze Spartakiem oraz Banikiem rozegrała drużyna Wisły U12. Podopieczni trenera Piotra Wijaty ulegli Spartakowi (0:1) oraz Banikowi (1:2). Jedynego gola dla Białej Gwiazdy strzelił Milan Olej. – Pomysł powstania Interligi spotkał się z moją aprobatą. Środowe mecze tylko to potwierdziły. Drużyny, które gościliśmy, prezentowały się bardzo dobrze, dzięki czemu rozgrywane mecze stały na wysokim poziomie, a nasi chłopcy mogli rywalizować z rówieśnikami o dużych umiejętnościach piłkarskich – skomentował szkoleniowiec zespołu U12.

u12

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Krysa Dawid, Lepak Jan, Tarkowski Antoni, Wróblewski Franciszek, Olej Milan, Zalewski Jan, Kaczmarski Dorian, Furman Konrad, Zbylut Mateusz, Bienias Bartłomiej, Pawlak Bartosz, Pępek Mateusz.


http://archiwum.akademiawisly.pl/interliga-pierwsze-mecze-z-banikiem-i-spartakiem/