2019.09.28 Cracovia - Wisła Kraków 4:0

Z Historia Wisły

2019.09.28, Centralna Liga Juniorów U-17, 7. kolejka „RUNDA JESIENNA GR. D”, Kraków-Śródmieście, Jana Pawła II 78, 13:00
Cracovia 4:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Krystian Bociek 77’
Maciej Wojtak 85’
Przemysław Kapek 86’
Aleksander Ptak 88’
1:0
2:0
3:0
4:0
Cracovia
Norbert Łuczak
Wiktor Łuczyk grafika:zmiana.PNG (63’ Adrian Maślanka)
Jakub Gut grafika:zmiana.PNG (85’ Jan Kościółek)
Jan Ziewiec
Karol Płonka grafika:zmiana.PNG (69’ Kacper Kudzia)
Maciej Wojtak
Aleksander Hołda grafika:zmiana.PNG (73’ Mikołaj Kociołek)
Przemysław Kapek grafika:zmiana.PNG (88’ Aleksander Ptak)
Grafika:zk.jpg Oskar Wójcik
Krystian Bociek
Jakub Wojtysko

Trener: Paszkiewicz Andrzej
Wisła Kraków
Jakub Rachfalik grafika:zmiana.PNG (61’ Krystian Kuchnia)
Karol Sałamaj grafika:zmiana.PNG (83’ Kacper Filo)
Piotr Zagórowski
Michał Litwa
Oliwier Oczkowski grafika:zmiana.PNG (70’ Feliks Grzybowski)
Mariusz Kutwa grafika:zmiana.PNG (78’ Jakub Jania)
Aleksander Zębala grafika:zmiana.PNG (58’ Mikołaj Zięba)
Kacper Chełmecki
Dorian Gądek
Bartosz Seweryn grafika:zmiana.PNG (78’ Karol Tokarczyk)
Radosław Zając

Trener: Rafał Wisłocki
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku często nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


U17: Derbowa porażka

28Wrzesień2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-17


Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Boleśnie dzisiaj przekonała się o tym drużyna Wisły Kraków U17, która uległa w derbowym pojedynku Cracovii aż 4:0.

Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego wyniku, bowiem pierwsza połowa należała do Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Rafała Wisłockiego od samego początku narzucili swoj styl gry, przeprowadzali składane akcje i stwarzali sobie liczne sytuacje podbramkowe. Swoje okazje do wpisania się na listę strzelców miał Kacper Chełmecki, lecz żadnej z nich nie wykorzystał. Zespół Cracovii został zepchnięty do defensywny i nie był w stanie odpowiedzieć niczym konkretnym.

W drugiej odsłonie mecz stał się bardziej wyrównany. Jednak z biegiem czasu drużyna gospodarzy zaczęła przejmować inicjatywę. Wisła również stwarzała sobie sytuację, lecz nie były one już tak dogodne jak w pierwszej połowie. W 77. minucie wprowadzony na boisko Krystian Kuchnia dopuścił się faulu w narożniku pola karnego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a gospodarze pewnie wykorzystali rzut karny i objęli prowadzenie. W następnych minutach Cracovia poszła za ciosem i w przeciągu trzech minut wbiła Wiślakom trzy bramki, a rezultat 4:0 utrzymał się do końca spotkania. W następnej kolejce drużyna trenera Wisłockiego zagra z kolejnym rywalem z Krakowa – zespołem Podgórza.

– Zagraliśmy fantastyczne pierwsze 35 minut, gdzie dominowaliśmy na boisku, graliśmy wysoko i stwarzaliśmy swoje sytuacje, które jednak nie przełożyły się na zdobycz bramkową. W przerwie zwracaliśmy uwagę na fakt, że przez dużą intensywność naszej gry, będziemy potrzebowali rezerwowych, którzy mogliby dać odpowiednią jakość, jednak po zmianach coś w zespole przestało funkcjonować i zwróciłem na to uwagę moim zawodnikom. Nie ukrywam, że czekamy na taki mecz, w którym potrafilibyśmy strzelić kilka bramek i zdołali wykorzystywać swoje szanse, bo tych szans kreujemy sobie sporo – podsumował trener Rafał Wisłocki.

Cracovia – Wisła Kraków 4:0 (0:0)

Wisła Kraków: Zagórowski – Kutwa (78′ Jania), Sałamaj (83’Filo), Zając, Rachfalik (61′ Kuchnia) -Gądek, Zębala (58′ Zięba), Seweryn (78′ Tokarczyk), Oczkowski (70′ Grzybowski), Litwa – Chełmecki

http://archiwum.akademiawisly.pl/u17-derbowa-porazka/