2019.11.14 Wisła Kraków - Górnik Zabrze 2:02

Z Historia Wisły


Interliga: 3 zwycięstwa i porażka w Myślenicach

15Listopad2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-12 / U-13

Już po raz drugi Wisła Kraków była gospodarzem kolejnego – trzeciego – zjazdu w ramach rozgrywek Interligi. Do Myślenic przyjechały Zbrojovka Brno i Górnik Zabrze. Galeria z meczów autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Były więc to rewanże za mecze, które odbyły się w październiku – wtedy Wiślacy odnieśli komplet zwycięstw. Niewiele do zgarnięcia pełnej puli zabrakło wczoraj. Zespół U12 po dobrej grze pokonał Zbrojovkę Brno 2:1, natomiast Górnik Zabrze 2:0. Lepszy od Czechów okazał się również zespół U13, który triumfował w identycznym stosunku, lecz w drugim starciu uległ zabrskiej drużynie. Tu również padł wynik 1:2.


W tym roku Wiślacy zagrają jeszcze raz – w Budapeszcie zmierzą się z Győri ETO oraz Spartą Praga – w przypadku ligi U13 Czesi zajmują z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce, natomiast Węgrzy ostatnie dziewiąte. Wisła, która ma na koncie 3 zwycięstwa, 2 remisy i porażkę, jest druga. Podobnie tabela układa się w lidze U12 – pierwsze miejsce należy do Sparty Praga, a za nią ze stratą 4 punktów drużyna prowadzona przez trenera Piotra Wijatę.


Interliga U12:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0 (Milan Olej, Eryk Kulka)

Wisła – Zbrojovka Brno 2:1 (Bartłomiej Bienias, Eryk Kulka)

Interliga U13:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 1:2 (Filip Baniowski)

Wisła – Zbrojovka Brno 2:1 (Filip Przybyłko 2)


http://archiwum.akademiawisly.pl/interliga-3-zwyciestwa-i-porazka-w-myslenicach/