2019.12.10 Győri ETO - Wisła Kraków 1:4

Z Historia Wisły


INTERLIGA: BIAŁA GWIAZDA ZAGRAŁA NA WĘGRZECH

12 grudnia 2019

Nasze drużyny U12 oraz U13 po raz kolejny zmierzyły się w ramach Interligi z europejskimi rywalami. Rocznik U12 przegrał ze Spartą Praga 1:4 i wygrał z Győri ETO 4:1, natomiast U13 pokonało Spartę 4:3 oraz zremisowało 3:3 z Węgrami. Na dodatek oba wiślackie zespoły rozegrały spotkania towarzyskie z Barca Academy Budapeszt.

– Na turniej pojechaliśmy w poniedziałek o godzinie 13:00 razem z trenerem Filipem Zelkiem w zastępstwie za Piotra Wijatę. Następnie mieliśmy przerwę na obiad w okolicach Bratysławy, a nasz hotel mieścił się 10 minut piechotą od boisk w miejscowości Győr. W mojej opinii organizacja wypadała bardzo dobrze i naprawdę nie można było na nic narzekać. Kompleks sportowy zrobił na nas wrażenie, bo był naprawdę zadbany – ocenił ogólne warunki trener Dawid Ślusarczyk.

We wtorek nadeszło to, na co wszyscy czekali, czyli wyjście na boisko. – Na początek zmierzyliśmy się w towarzyskim meczu z Barca Academy Budapeszt. Chcieliśmy operować piłką, graliśmy krótkimi podaniami, ale po jednym błędzie w wyprowadzeniu piłki, nasi przeciwnicy objęli prowadzenie. Do przerwy zdążyliśmy jednak wyrównać, a po zmianie stron zagraliśmy bardzo dobrze i zwyciężyliśmy 3:1 – kontynuował trener.

– Jeżeli chodzi o mecze w ramach Interligi, to pierwszy zagraliśmy ze Spartą Praga. Przeciwnik był naprawdę dobrze poukładany, miał pomysł na grę i stworzył nam naprawdę ciężkie warunki. Zdołaliśmy wyjść na prowadzenie po bramce samobójczej, ale w drugiej połowie Sparta pokazała się z bardzo dobrej strony i w ostatecznym rozrachunku przegraliśmy to spotkanie 1:4. W drugim meczu naszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy – Győri ETO – zespół, który bazował przede wszystkim na grze krótkimi podaniami. Z tego spotkania jestem bardzo zadowolony, ponieważ pokazaliśmy, że potrafimy grać zarówno efektownie, jak i efektywnie i zwyciężyliśmy 4:1 – skomentował szkoleniowiec U12.

Według trenera Ślusarczyka fakt, że młodzi zawodnicy biorą udział w międzynarodowych rozgrywkach, może zaprocentować w przyszłości. – To bardzo fajna lekcja dla chłopców. Poprzez rywalizację z drużynami zza granicy, poznajemy i porównujemy różne style gry, możemy wyciągać wnioski i wiele się nauczyć. Jest to również zdjęcie presji z tych chłopaków i przyzwyczajanie ich do występów na arenie międzynarodowej – zakończył Ślusarczyk.

U12:

Sparta Praga – Wisła Kraków 4:1 (bramka samobójcza)

Győri ETO – Wisła Kraków 1:4 (Kaczmarski x2, Kulka, bramka samobójcza)

mecz towarzyski: Barca Academy Budapeszt – Wisła Kraków 1:3 (mecz towarzyski) (Zalewski, Wąsikowski, Zbylut)

Wisłę Kraków U13 reprezentowali: Krysa Dawid, Podgórny Stanisław, Tarkowski Antoni, Lepak Jan, Pępek Mateusz, Pawlak Bartosz, Furman Konrad, Wąsikowski Igor, Bienias Bartłomiej, Sirant Korneliusz, Gierlach Jakub, Zalewski Jan, Olej Milan, Zbylut Mateusz, Kulka Eryk, Kaczmarski Dorian

Na Węgrzech swoje spotkania rozegrali także zawodnicy z U13, podopieczni trenera Bartosza Bąka. Oni również, podobnie jak młodsi koledzy, zmierzyli się z Barca Academy, którą pokonali 4:0. W meczu z gospodarzami Wiślacy zremisowali 3:3, natomiast Spartę Praga pokonali 4:3. – Cieszy mnie fakt, że w każdym ze spotkań, niezależnie od wyniku sportowego konsekwentnie utrzymywaliśmy swój sposób gry w poszczególnych fazach od pierwszej do ostatniej minuty. Zadanie to było o tyle trudne, iż każda z drużyn stworzyła odmienne środowisko gry. Na pochwałę zasługuje determinacja moich zawodników, którzy w dwóch z trzech spotkań potrafili odwrócić ostateczny wynik. – skomentował trener Bąk.

U13:

Sparta Praga – Wisła Kraków 3:4 (2x Filip Przybyłko, Mateusz Wilk, Kacper Symula)

Győri ETO – Wisła Kraków 3:3 (2x Nathan Lis, Bartosz Gurba)

mecz towarzyski: Barca Academy Budapeszt – Wisła Kraków 0:4 (Bartosz Gurba, Mateusz Pomietło, Antoni Wójcik, Nathan Lis)

Wisłę Kraków U13 reprezentowali: Filip Baniowski, Piotr Chrapusta, Eryk Daczewski, Olivier Gumula, Bartosz Gurba, Szymon Kluba, Nathan Lis, Kacper Mendrela, Artur Przęczek, Filip Przybyłko, Mateusz Pomietło, Tobiasz Surma, Kacper Symula, Mateusz Wilk, Antoni Wójcik, Szymon Zwijacz.

https://akademiawisly.pl/interliga-biala-gwiazda-zagrala-na-wegrzech/