2020.01.19 Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 5:1

Z Historia Wisły


CLJ: Wysokie zwycięstwo Wiślaków na starcie przygotowań

Juniorzy starsi Białej Gwiazdy także wkroczyli w przygotowania do rundy rewanżowej. W sobotę młodzi Wiślacy rozegrali pierwszy sparing i pewnie pokonali Garbarnię U-19 aż 5:1.


19.01.2020r.

K. Biedrzycka

400mm.pl


Mecz zaczął się spokojnie, chociaż częściej przy piłce utrzymywali się Wiślacy. Garbarnia postawiła na zachowawczość, ustawiając się przede wszystkim nisko w obronie. W pierwszej minucie bardziej widoczni była Biała Gwiazda, która próbowała ataków bocznymi sektorami boiska. Z biegiem czasu coraz więcej piłek było kierowanych przez graczy z R22 do pomocników oraz napastników, co przeradzało się w akcje pod bramką przeciwnika. Mimo to, „strzelanie” zaczęli goście, wykorzystując nieporozumienie w szeregach graczy Wisły.

Później w protokole sędziowskim zapisali się tylko zawodnicy Białej Gwiazdy. W 17. minucie Piotr Ćwik świetnym prostopadłym podaniem obsłużył Kacpra Wydrę, który wykończył sytuację sam na sam, doprowadzając do wyrównania. Druga bramka dla Wisły padła 11 minut później po akcji w bocznym sektorze boiska, kiedy to futbolówkę trącił Kacper Wydra. Ta trafiła do Kacpra Myszoglada, który świetnie podciął piłkę nad bramkarzem i umieścił ją w siatce.

Trzecie trafienie to wynik indywidualnej akcji Piotra Ćwika - w 33. minucie Wiślak popisał się strzałem z wysokości 16 metrów w kierunku długiego słupka. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Kacper Myszogląd, lokując piłkę w siatce z bliskiej odległości. Ostatnie trafienie padło trzy minuty przed końcem rywalizacji, gdy precyzyjnym uderzeniem piłkę do bramki skierował Arkadiusz Kasia.

„Takie mecze na początku przygotowań są potrzebne. Mieliśmy dzisiaj dużo swobody w działaniach ofensywnych, co pozwoliło na kilka bardzo ładnych akcji. Nadal pozostaje dużo do poprawy, jednak to dopiero początek przygotowań i myślę, że z pierwszym gwizdkiem premierowego meczu ligowego tej rundy nasza gra będzie wyglądać znacznie lepiej” - mówił trener Sebastian Tłok, który zastępuje Adriana Filipka przebywającego na Talent Pro.

Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 5:1

Bramki dla Wisły: Wydra (17'), Myszogląd (28'), Ćwik (33'), Myszogląd (40'), Kasia (87')

Wisła Kraków

I połowa: Kot - Pischinger, Maćkowiak, Rachfalik, Jania, Soboń - Szywacz, Ćwik, Lelek, Wydra - Myszogląd

II połowa: Zwodnik testowany - Sałamaj (Warczak 55’), Gzieło, Koncewicz-Żyłka, Szmigielski - Bentkowski, Głogowski, Płonka, Wolak, Kasia - Korczyk


Źródło: wisla.krakow.pl