2020.01.25 Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Z Historia Wisły

AP Wisła Kraków @akademiawisly · 28 sty Wisła Kraków #U17 od momentu wznowienia treningów rozegrała dwa sparingi: 18 stycznia pokonała @AkademiaStali 3:1 (Aleksander Zębala, Wojciech Urbański, zawodnik testowany), natomiast 25 stycznia okazała się lepsza od @zaglebie_eu 1:0 (Dorian Gądek).U17: DWA ZWYCIĘSTWA NA POCZĄTEK PRZYGOTOWAŃ 29 stycznia 2020

Wisła Kraków U17 od momentu wznowienia treningów rozegrała dwa sparingi: 18 stycznia pokonała Stal Rzeszów 3:1 (Aleksander Zębala, Wojciech Urbański, zawodnik testowany), natomiast 25 stycznia okazała się lepsza od Zagłębia Sosnowiec 1:0 (Dorian Gądek).

– To były tak naprawdę pierwsze sparingi, które rozegraliśmy w tym okresie przygotowawczym. Na pewno cieszą zwycięstwa, bo to jest pewien znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Staramy się realizować cele i założenia taktyczne, które stawiamy sobie przed każdym meczem i nad którymi cały czas pracujemy – skomentował trener Marcin Pluta.

Jakie plusy dostrzega trener Pluta na starcie przygotowań do rundy wiosennej? – Cieszy mnie fakt, że widzę w tych chłopakach chęć i motywację do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, a to jest bardzo ważne. W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec mieliśmy lekki deficyt ludzki, bo paru chłopaków było chorych, a Michał Litwa wyjechał na kadrę. To tym bardziej jestem zadowolony z tego, co pokazaliśmy na boisku.

– Można powiedzieć, że ostatnia runda była dla tego zespołu pewnego rodzaju poligonem doświadczalnym, bo praktycznie wszyscy zawodnicy w tamtym sezonie grali w kategorii trampkarzy, ale jestem przekonany, że zdobyli odpowiednie doświadczenie, które okaże się cenne i będzie procentowało w przyszłości – zakończył szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

18 stycznia: Wisła Kraków – Stal Rzeszów 3:1 Aleksander Zębala, Wojciech Urbański, zawodnik testowany

25 stycznia: Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 1:0 Dorian Gądek