2020.08.16 Wisła Kraków - Tarnovia Tarnów 1:0

Z Historia Wisły

U-13: ZWYCIĘSTWO Z TARNOVIĄ TARNÓW

16 sierpnia 2020

Drużyna Wisły Kraków U-13 udanie zainaugurowała rozgrywki w Małopolskiej Lidze Młodzików. Podopieczni trenera Patryka Jałochy w niedzielne przedpołudnie zmierzyli się z zawodnikami reprezentującymi barwy Tarnovii Tarnów, pokonując ich 1:0.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10 na bocznym boisku przy ulicy Reymonta w Krakowie. Młoda drużyna Białej Gwiazdy już od pierwszego gwiazdka arbitra postanowiła narzucić rywalom swój styl gry. Krakowianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Na przerwę oba zespoły schodziły jednak przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Młodzi Wiślacy nadal byli stroną dominującą, jednak brak skuteczności oraz dobra gra defensywna Tarnovii skutkowały tym, że ciągle utrzymywał się wynik bezbramkowy. Cierpliwość młodych Wiślaków została jednak nagrodzona w 48. minucie, kiedy to Aleks Poparda pokonał bramkarza rywali i dał Białej Gwieździe długo wyczekiwane prowadzenie. W końcowej fazie wynik spotkania się nie zmienił i podopieczni trenera Patryka Jałochy mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

,,Jestem bardzo zadowolony z odniesionego zwycięstwa. Ciężko pracowaliśmy nad pewnymi aspektami, które w dniu dzisiejszym funkcjonowały jak należy. Cieszy fakt dobrej gry bez piłki oraz szukanie wolnych przestrzeni. Nie chciałbym wyróżniać nikogo indywidualnie, ponieważ dziś stanowiliśmy mocną oraz zorganizowaną grupę, która potrafiła wygrać mecz z dobrym przeciwnikiem” –stwierdził trener Patryk Jałocha

Wisła Kraków U-13 - Tarnovia Tarnów U-14 1:0 (0:0)

Bramka dla Wisły: Aleks Poparda 48

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Dawid Krysa - Konrad Furman, Jan Lepak, Milan Olej, Dawid Tracz, Mateusz Zbylut, Eryk Kulka, Aleks Poparda.

Grali również: Korneliusz Sirant, Jakub Gierlach, Igor Wąsikowski, Mateusz Pępek

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl