2020.09-12 International Ekstraliga Talentów

Z Historia Wisły

International Ekstraliga Talentów

13 września ·

🚩EKSTRALIGA TALENTÓW ROCZNIK 2013❗

🥇KS Zakopane i GKS Katowice zwycięzcami w swoich grupach🏆 drugie miejsca dla Wisły Kraków i Powiatu olkuskiego, trzecie dla Rozwoju Katowice i UKS AP 21💪

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za dzisiejszy dzień🙏

https://pl-pl.facebook.com/EkstraligaTalentow/


International Ekstraliga Talentów

27 września ·

🚩EKSTRALIGA TALENTÓW ROCZNIK 2012❗

🥇FC Wrocław Academy i UKS AP21 zwycięzcami w swoich grupach🏆 drugie miejsca dla Cracovii i Beniaminka Profbud Krosno, trzecie dla Słowika Olkusz i Zagłębia Sosnowiec💪

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za dzisiejszy dzień🙏

4 m w gr B


International Ekstraliga Talentów

4 października ·

🚩[ROCZNIK 2010] To był fantastyczny dzień❗🇨🇿🇵🇱 Podsumowując: Poziom gier - bardzo wysoki, mecze niezwykle wyrównane i emocje, aż do samego końca. Ostatecznie: 🥇Varsovia i Cracovia zwycięzcami w swoich grupach🏆 drugie miejsca dla Wisły Kraków i AP Reissa Poznań, trzecie dla Team Gliwice i GKS Jastrzębie💪


International Ekstraliga Talentów

11 października ·

🚩[ROCZNIK 2011] ❗🇨🇿🇵🇱

Kolejna świetny dzień w wykonaniu naszych uczestników, to był kawał dobrego futbolu i bardzo udane rozgrywki dla akademii klubów Ekstraklasy, które zajęły aż 4 z 6 miejsc na podium w obu grupach💪

Podsumowując:

🥇Varsovia i Śląsk Wrocław zwycięzcami w swoich grupach🏆 drugie miejsca dla Górnika Zabrze i AP Progress Andrychów, trzecie dla Cracovii i Wisły Kraków💪

International Ekstraliga Talentów

18 października ·

🚩[ROCZNIK 2013] ❗💪 Dzisiaj bez dodatkowego opisu, niech grafika i zdjęcia zostaną najlepszym podsumowaniem🔥

9m w gr A


International Ekstraliga Talentów

25 października ·

🚩[ROCZNIK 2012] ❗

Zanim zaczniemy podsumowanie naszych dzisiejszych gier. Chcielibyśmy podziękować🙏 wszystkim naszym uczestnikom, że mimo niedogodności związanych z pandemią byliście dzisiaj z nami w komplecie💪 To dla nas duże wyróżnienie. Ukłony.

Przechodząc do podsumowania:

W swoich grupach zwyciężyły 🏆Arkonia Szczecin i Śląsk Wrocław, drugie🥈 miejsca dla FC Wrocław Academy i Barca Academy, trzecie 🥉dla UKS Leńcze i Górnika Zabrze.

4m w gr B

International Ekstraliga Talentów jest z Dawidem Kożuchem 8 listopada o 10:25 ·

🚩[ROCZNIK 2011] ❗ Dziękujemy 🙏 wszystkim dzisiejszym uczestnikom za udział w rozgrywkach, które były jednocześnie naszym wspólnym pożegnaniem z tegorocznym graniem⚽️.

Przechodząc do podsumowania:

W swoich grupach zwyciężyły 🏆Barca Academy i Stal Rzeszów, drugie🥈 miejsca dla Wisły Kraków i Talentu Warszawa, trzecie 🥉dla AP Progress Andrychów i Sandecji Nowy Sącz💪


International Ekstraliga Talentów

6 XII

📣[ROCZNIK 2014] ❗

To był wyjątkowy dzień z kilku przyczyn po pierwsze ze względu na mikołajkowy termin, po drugie były to pierwsze zorganizowane przez nas gry dla rocznika 2014, po trzecie zagraliśmy bez klasyfikacji końcowej. Jednak mimo wszystko postanowiliśmy wyróżnić sześć drużyn i trzech najlepszych strzelców w obu grupach. Podsumowując.

📋W grupie A wyróżnienia drużynowe i indywidualne otrzymali:

Górnik Zabrze

Olympic Wrocław

AP Namysłów

Wisła Kraków

Zagłębie Sosnowiec

Stal Rzeszów


U-9: NIEDZIELA Z EKSTRALIGĄ TALENTÓW

26 października 2020

Minioną niedzielę zespół Wisły Kraków U-9 spędził w Chełmku, gdzie rywalizował ze swoimi rówieśnikami w ramach International Ekstraligi Talentów. Podopieczni trenera Mateusza Trzeciakiewicza grupowe zmagania zakończyli ostatecznie tuż za podium.

Do Chełmka zjechały 22 zespoły, które zostały podzielona na dwie grupy. Młodzi Wiślacy trafili do grupy B, gdzie przyszło im się mierzyć z takimi zespołami, jak m.in. Śląsk Wrocław, Barca Academy Warszawa, GKS Jastrzębie Zdrój czy Akademia Futbolu z „Głową”. Rywale okazali się bardzo wymagający, a żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać i walczyła o osiągnięcie jak najlepszego rezultatu i wysokiej lokaty w tabeli. W trakcie trwania zmagań gracze dowodzeni przez trenera Mateusza Trzeciakiewicza rozegrali emocjonujące mecze, w trakcie których pokazywali wielką ambicję, determinację oraz wolę walki od pierwszej do ostatniej minuty.

W końcowym rozrachunku Biała Gwiazda z bilansem 6 zwycięstw, 1 remisu i 3 porażek uplasowała się tuż za podium, a jego najwyższy stopień przypadł Śląskowi Wrocław, którego krakowianie pokonali 2:1. Tuż za wrocławianami znaleźli się zawodnicy reprezentujący barwy Barca Academy, natomiast najniższy stopień podium zajął Górnik Zabrze.

„Jestem zadowolony z postawy chłopców w tym turnieju. Wynik meczu nie zawsze idzie w parze z postawą na boisku. Rozegraliśmy wiele emocjonujących spotkań, które naprawdę mogły się podobać. Do takich z pewnością trzeba zaliczyć pojedynek z Barca Academy czy wyrównane starcie ze Śląskiem Wrocław, które zakończyło się naszym zwycięstwem. Cieszy fakt, że potrafiliśmy z każdym z rywali stworzyć sobie sporo sytuacji do strzelenia bramki i w większości meczów być stroną dominującą” – powiedział trener Mateusz Trzeciakiewicz.

Kadra Wisły Kraków na Ekstraligę Talentów: Nikodem Wróblewski, Antoni Strąk, Leon Lembas, Adam Kaźmierczak, Alan Sobejko, Miłosz Bąk, Patryk Wójcik, Adam Majcher

Tabela końcowa:

 • 1.Śląsk Wrocław
 • 2. Barca Academy
 • 3. Górnik Zabrze
 • 4. Wisła Kraków
 • 5. Akademia Futbolu z Głową
 • 6. UKS AP 21
 • 7. Górki Śląskie
 • 8. GKS Jastrzębie Zdrój
 • 9. Dunajec Nowy Sącz
 • 10. LKS Jawiszowice
 • 11. Parasol Wrocław

EKSTRALIGA TALENTÓW: NAJNIŻSZY STOPIEŃ PODIUM DLA WIŚLAKÓW

13 października 2020

Już po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni nasz zespół brał udział w międzynarodowym turnieju Ekstraligi Talentów. Tym razem do rywalizacji stanęli zawodnicy z zespołu U-10. Spotkania rozegrano na boiskach MOKSiR-u w Chełmku, gdzie przyjechały m.in. GKS Katowice, Górnik Zabrze czy AP Reissa Poznań. Zapraszamy na relację z tych wydarzeń.

Tydzień temu swój udział w turnieju zaznaczył zespół do lat 11, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony i ostatecznie uplasował się na 2. miejscu. W minioną niedzielą poza Kraków udali się zawodnicy o rok młodsi. Oprócz Wisły w grupie znalazło się jeszcze osiem zespołów, które rywalizowały o jak najwyższe lokaty. Gracze Białej Gwiazdy wygrali pięć potkań, między innymi z Rozwojem Katowice, GKS-em Tychy oraz inną krakowską drużyną – Polonią Kraków. Młodzi Wiślacy rozegrali wyrównane spotkania z AP Progressem Andrychów oraz czeskim Banikiem Ostrava, po których nie wyłoniono zwycięzcy, a obie ekipy podzieliły się punktami. Natomiast jedyną porażkę w tym dniu podopieczni trenera Krystiana Żakowicza zanotowali ze Śląskiem Wrocław, który ostatecznie zajął pierwsze miejsce.

Powody do świętowania miała wymieniona wyżej drużyna ze stolicy województwa dolnośląskiego, która w tym dniu była w najlepszej dyspozycji. Tuż za nią zameldował się zespół Akademii Piłkarskiej Progress Andrychów, natomiast najniższy stopień podium przypadł Wiślakom.

„Uważam, że możemy zapisać ten turniej na plus. Jestem zadowolony z chłopców, bo parę razy, pomimo niekorzystnego wyniku, byli w stanie odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Nawet jeżeli przytrafiła się nam strata bramki czy jakiś błąd to za wszelką cenę chcieli odpowiedzieć rywalowi i walczyli do samego końca. Fajnie, że również wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego turnieju i tym razem zaprezentowaliśmy się z dobrej strony przeciwko czołowym polskim drużynom. Spotkanie ze Śląskiem zakończyło się porażką, ale moim zdaniem był to nasz najlepszy mecz na tym turnieju. Widać było zaangażowanie i determinację u chłopców” – ocenił opiekun drużyny U-10, Krystian Żakowicz.

Kadra Wisły Kraków na Ekstraligę Talentów: Jakub Juszczak, Tomasz Trzyszczyk, Jakub Jędrszczyk, Jakub Jesionowski, Antoni Piwowarczyk, Franciszek Szpil, Maciej Lizoń, Patryk Kapuściński, Maksymilian Okrzes, Ilia Jaryna.

Tabela końcowa:

1. Śląsk Wrocław

2. AP Progress Andrychów

3. Wisła Kraków

4. APN GKS Tychy

5. Rozwój Katowice

6. Polonia Kraków

7. GKS Jastrzębie – Zdrój

8. FC Banik Ostrava

9. MUKP Dąbrowa Górnicza


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl