2020.09.13 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:2

Z Historia Wisły

2020.09.13, Ekstraklasa, 3. kolejka, Szczecin, Stadion Pogoni, 15:00, niedziela, 22°C
Pogoń Szczecin 2:2 (1:1) Wisła Kraków
widzów: 1.877
sędzia: Mariusz Złotek z Gorzyc.
Bramki

Lukas Klemenz (s) 8'

Kóstas Triantafyllópoulos 90'+4
0:1
1:1
1:2
2:2
3' Jean Carlos Silva

57' Chuca
Pogoń Szczecin
Dante Stipica
David Stec
Kóstas Triantafyllópoulos
Benedikt Zech
Hubert Matynia
Michał Kucharczyk grafika:zmiana.PNG (68' Sebastian Kowalczyk)
grafika:zk.jpg Kacper Smoliński grafika:zmiana.PNG (68' Santeri Hostikka)
Damian Dąbrowski
Kamil Drygas grafika:zmiana.PNG (64' Maciej Żurawski)
grafika:zk.jpg Alexander Gorgon grafika:zmiana.PNG (80' Paweł Cibicki)
Adam Frączczak grafika:zmiana.PNG (64' Adrian Benedyczak)

Trener: Kosta Runjaić
Wisła Kraków
Mateusz Lis
Dawid Szot
Lukas Klemenz grafika:zmiana.PNG (46' Stefan Savić)
Rafał Janicki
Maciej Sadlok grafika:zk.jpg
Yaw Yeboah grafika:zmiana.PNG (65' David Niepsuj)
Vullnet Basha grafika:zmiana.PNG (84' Michał Mak)
Gieorgij Żukow
Chuca grafika:zmiana.PNG (84' Rafał Boguski)
Dawid Abramowicz
Jean Carlos Silva grafika:zmiana.PNG (65' Fatos Bećiraj)

Trener: Artur Skowronek
Ławka rezerwowych: Michał Buchalik, Adi Mehremić, Aleksander Buksa, Łukasz Burliga, David Niepsuj, Aleksander Buksa

Kapitan: Maciej Sadlok

Bramki: 2-2 (1-1)
Posiadanie (w %): 55-45 (46-54)
Strzały: 12-9 (2-6)
Strzały celne: 4-3 (1-2)
Strzały niecelne: 3-4
Strzały zablokowane: 5-2
Strzały z pola karnego: 10-6
Strzały z pola karnego, celne: 4-2
Średni dystans od bramki: 14.9-17.7
Faule: 18-14
Żółte kartki: 2-1
Czerwone kartki: 0-0
Spalone: 4-1
Rzuty rożne: 8-3
Podania: 452-360
Podania dokładne (w %): 79-76
Instat index: 253-256
Gole oczekiwane: 1.61-1.07
Dystans (w km): 112,43-112,15
Sprinty: 87-89
Sprint dystans (w km): 1.63-1.60
Szybki bieg dystans (w km): 7.20-6.50

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Spis treści

Przed pierwszym gwizdkiem

Tak gra Pogoń Szczecin

W 3. kolejce nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy będziemy świadkami starcia Pogoni Szczecin i Wisły Kraków. Gospodarze zgromadzili na swoim koncie trzy punkty, natomiast dorobek przyjezdnych jest skromniejszy - Wiślacy zdobyli jedno oczko.


10.09.2020r.

Michał Stompór

Rewolucji nie przewiduje nikt - jeżeli do zdrowia wróci Maciej Żurawski, Wisła zmierzy się z dokładnie taką samą jedenastką, z jaką rywalizował Piast. W przypadku absencji utalentowanego zawodnika trener Kosta Runjaić nie musi się martwić o wartościowego zmiennika. Doskonałą formę utrzymuje Kacper Smoliński i to on bez wątpienia zajmie miejsce kontuzjowanego Żurawskiego. Innych zmian nie należy się spodziewać. Nie zmieni się także pozytywna atmosfera w obozie naszych najbliższych rywali – przed reprezentacyjną przerwą Portowcy pokonali faworyzowanego Piasta, a 2 września wyeliminowali pierwszego pucharowego rywala, czyli Podhale Nowy Targ.

Bramkarz: Dante Stipica

Chorwacki golkiper trafił do Szczecina w lipcu 2019 roku i szybko okazało się, że jest jednym z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Dobre warunki fizyczne, imponująca zwinność i umiejętność czytania gry to tylko niektóre z zalet wychowanka Hajduka Split. Były młodzieżowy reprezentant Chorwacji prezentuje się na tyle dobrze, że to właśnie od niego Kosta Runjaic zaczyna wybór podstawowej jedenastki na każde kolejne spotkanie. W poprzednim sezonie 29-latek wystąpił we wszystkich 37 kolejkach i aż 14-krotnie zachował czyste konto. W obecnych rozgrywkach pojawił się na boisku dwa razy – bez straty gola zakończył starcie z niezwykle mocnym Piastem.

Obrońcy: Hubert Matynia, Benedikt Zech, Konstantinos Triantafyllopoulos, Jakub Bartkowski

W pierwszych dwóch seriach gier Pogoń nie zaskoczyła rywali ustawieniem linii obronnej. Portowcy zaprezentowali się w klasycznej formacji z 4 defensorów. Na lewej flance dwukrotnie zobaczyliśmy ofensywnie usposobionego Huberta Matynię, natomiast występami na prawej stronie podzielili się Benedikt Zech i Jakub Bartkowski. W potyczce z gliwiczanami w tę rolę wcielił się były zawodnik Wisły, a Austriak stworzył parę stoperów z Konstantinosem Triantafyllopoulosem. Dobra dyspozycja linii obronnej w tej rywalizacji pozwala przypuszczać, że trener Runjaic nie zamierza eksperymentować i w meczu z Wisłą obejrzymy dokładnie ten sam kwartet. Przy stałych fragmentach gry defensywa Białej Gwiazdy powinna poświęcić nieco więcej uwagi grecko-austriackiemu duetowi – chociaż obaj piłkarze nie nie należą do nadzwyczajnie wysokich (odpowiednio 185 cm i 186 cm), są wyjątkowo silni i sprytni, a pozostawienie ich bez opieki może zakończyć się utratą bramki. Wiślacy będą musieli uważać na wrzutki z bocznych sektorów boiska – jeżeli zneutralizują ofensywne poczynania Matyni i Bartkowskiego, napastnicy szczecinian zostaną odcięci od podań.

Pomocnicy: Kacper Smoliński, Kamil Drygas, Aleksander Gorgon

W starciu z Piastem kontuzji nabawił się etatowy młodzieżowiec w składzie Pogoni, Maciej Żurwawski – pomocnik przedwcześnie zakończył ligowy pojedynek i zabrakło go w kadrze na pucharową potyczkę z Podhalem. Miejsce wychowanka Elany Toruń zajął Kacper Smoliński, który w spotkaniu z trzecioligowcem pokazał się z dobrej strony. Absolwent szczecińskiej akademii otworzył wynik meczu i spędził na boisku pełne 90 minut. Jeżeli Żurawski nie zdąży wyleczyć urazu, możemy być pewni, że w rolę młodzieżowca wcieli się właśnie Smoliński. Obok 19-latka zobaczymy doświadczonego Kamila Drygasa. W grze byłego lechity nie widać już śladu po niezwykle poważnej kontuzji – 29-latek prezentuje się naprawdę solidnie, czego dowodem jest asysta przy zwycięskiej bramce Gorgonia w rywalizacji z Piastunkami. Autor jedynego trafienia w zmaganiach z ekipą Waldemara Fornalika powoli wyrasta na największą gwiazdę szczecinian. W grze Austriaka z polskimi korzeniami widać pewność siebie i doświadczenie zdobyte w Rijece czy Wiedniu. Jeżeli 31-latek utrzyma aktualną dyspozycję (pokonał także bramkarza Podhala), wielu ligowych rywali będzie zazdrościć Pogoni znakomitego transferu.

Skrzydłowi/napastnicy: Sebastian Kowalczyk, Adam Frączczak, Michał Kucharczyk

Pierwsza linia Portowców to wyjątkowo interesujący tercet. Na lewym skrzydle znajdziemy 22-letniego Sebastiana Kowalczyka, który mimo młodego wieku, przez większą część poprzedniego sezonu zakładał kapitańską opaskę. Chociaż rodowity szczecinianin otrzymał ten przywilej z powodu absencji dotychczasowego lidera, Adama Frączczaka, nie sposób nie zauważyć, jak ważną rolę odgrywa w drużynie Kosty Runjaicia. W poprzednim sezonie wystąpił w 35 ligowych starciach, strzelił dwa gole i zanotował pięć asyst, natomiast w obecnych rozgrywkach spędził na murawie 180 minut. Po przeciwnej stronie boiska zobaczymy Michała Kucharczyka. Były piłkarz stołecznej Legii wrócił do Ekstraklasy po zaledwie roku spędzonym w barwach Uralu Jekaterynburg. Kuchy nie podbił ligi rosyjskiej i teraz musi udowodnić, że ciągle należy do czołówki ofensywnych graczy ojczystych rozgrywek. Najbardziej wysuniętym zawodnikiem będzie zapewne Adam Frączczak. Największy wojownik w poznańskiej ekipie wrócił już do pełni sił, co udowodnił w czterech ostatnich kolejkach minionego sezonu, w których aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Bieżące rozgrywki rozpoczął od mocnego uderzenia, pokonując golkipera Cracovii.

Poprzednie starcie w portowym mieście nie zakończyło się po myśli Wiślaków. Jedyną bramkę zdobył Konstantinos Triantafyllopoulos i krakowianie wrócili na Reymonta bez punktowego dorobku. Jaki wynik padnie w niedzielę? Miejmy nadzieję, że tym razem Biała Gwiazda znajdzie sposób na Dante Stipicę.


Źródło: wisla.krakow.pl

Odzyskać zaufanie kibiców - odcinek trzeci. Wisła gra dziś w Szczecinie

Niedziela, 13 września 2020 r.

Po dwutygodniowej przerwie spowodowaną przerwą reprezentacyjną piłkarzy krakowskiej Wisły czeka dziś potyczka ligowa z Pogonią Szczecin, w której zdecydowanie nie jesteśmy faworytem. Ale też trudno się temu dziwić po tym, co wiślacy pokazali na starcie nowego sezonu. Oczywiście nie zmienia to faktu, że podopiecznych trenera Artura Skowronka stać na sprawienie w Szczecinie niespodzianki, ale aby do niej doszło - potrzebujemy zagrać zdecydowanie lepszy mecz, niż pokazywaliśmy to ostatnio.

Problem jednak w tym, że wspomniana przerwa w rozgrywkach odbyła się w Wiśle bez udziału naszych podstawowych napastników. Fatos Bećiraj ze swoją kadrą odwiedził Cypr oraz Luksemburg i choć wrócił z tej wyprawy z bramką, to był to jednak gol strzelony z rzutu karnego. Dokładnie takie samo trafienie zaliczył Aleksander Buksa, który zagrać miał w towarzyskich spotkaniach naszej "młodzieżówki" z Niemcami i Czechami. W tym pierwszym meczu pojawił się na murawie na zaledwie osiem minut, a że trenerzy umówili się po końcowym gwizdku sędziego na serię rzutów karnych, więc młody wiślak mógł przynajmniej tutaj mieć chwilę pozytywnej próby. Tej nie było już kilka dni później, bo spotkanie z naszymi południowymi sąsiadami zostało odwołane - po wykryciu zakażenia w ich zespole koronawirusem.

Artur Skowronek ma więc o czym myśleć przy ustalaniu składu, bo w ostatnich dniach na "szpicy" testować mógł przede wszystkim Jeana Carlosa Silvę, który wyszedł zresztą w ataku w naszym podstawowym składzie na towarzyski mecz ze Stalą Mielec. Czy podobnie będzie dzisiaj?

Jakby nasz trener nie zdecydował - spodziewać się można iście trudnej przeprawy, bo dla naszego przeciwnika będzie to pierwszy występ w bieżącym sezonie przed własną publicznością, a to sprawia, że motywacji "Portowcom" na pewno nie zabraknie. I to nawet jeśli skład Pogoni wydaje się być "na papierze" gorszy, od tego z poprzedniego sezonu. Nie znaleziono bowiem jeszcze zastępcy dla choćby takiego piłkarza jakim w linii pomocy był Zvonimir Kožulj, a i atak po odejściach Srđana Spiridonovicia, Soufiana Benyaminy czy Michálisa Maniása - przynajmniej "ilościowo" - nie jest aż tak dobrze obsadzony. Nie mówiąc już o zimowym rozstaniu z Adamem Buksą, który w pierwszej części poprzedniego sezonu stanowił o sile Pogoni. Uzupełnia to wprawdzie wracający do polskiej ligi, po pobycie w Rosji, Michał Kucharczyk, ale w Szczecinie spodziewać się można jeszcze w tym "oknie" kolejnych transferów.

Nawet jednak bez nich to Pogoń w meczu z Wisłą jest faworytem, bo choć sezon rozpoczęła od porażki 1-2 z Cracovią, to bez wątpienia swoją wymowę ma wygrana 1-0 w Gliwicach, a podkreślić też należy, że szczecinianie wywiązali się ze swoich obowiązków w Pucharze Polski - gładko ogrywając III-ligowe Podhale Nowy Targ, bo aż 5-0.

Zapowiada się więc dla nas na kolejną dla wiślaków próbę ich nie tylko umiejętności, ale i charakteru - tym bardziej, że po dwóch pierwszych kolejkach sezonu znów przychodzi nam się witać w najlepsze z dolnymi rejonami tabeli, co towarzyszyło nam przez niemal cały poprzedni sezon. A taka "przyjaźń" na pewno nikomu z fanów ekipy z ulicy Reymonta się nie podoba. To jednak, czy zaczniemy się witać z wyższymi lokatami w tabeli zależy już tylko od nas samych...

Niedziela, 13.09.2020 r. 15:00

Pogoń Szczecin-Wisła Kraków

  • 3. kolejka PKO Ekstraklasy.
  • Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin.
  • Sędziuje: Mariusz Złotek (Gorzyce).
  • Transmisja TV: Canal+ Sport HD, Canal+ Sport 3 HD.
  • » Wisła zmierzyła się dotychczas w oficjalnych meczach z Pogonią 91 razy. 40 spotkań wygrała, 25 zremisowała oraz 26 przegrała. Bilans bramek to: 145-105.
  • » W meczach poprzedniego sezonu przegraliśmy z Pogonią 0-1 w Szczecinie oraz wygraliśmy 1-0 w Krakowie.
  • » Zawodnik nieobecny:
  • → Konrad Gruszkowski (kontuzja).
  • » Powrót do kadry:
  • → Adi Mehremić (kontuzja).
  • » Wiślackie akcenty w zespole rywala:
  • → w aktualnej kadrze Pogoni znajduje się jeden były piłkarz Wisły Kraków. Jest to Jakub Bartkowski (dla naszego klubu 38 meczów, 3 bramki).

Źródło: wislaportal.pl

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków. Zapowiedź, typy, kursy

12 września 2020

Pogoń Szczecin w pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach trzeciej kolejki polskiej ekstraklasy zmierzy się w roli gospodarza z Wisłą Kraków. „Portowcy” powalczą o swoje trzecie zwycięstwo z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. Z kolei wiślacy mają nadzieję na premierową wiktorię w trakcie kampanii 2020/20201. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią meczu, naszymi przewidywaniami oraz kursami oferowanymi przez bukmacherów.

Pogoń i Wisłę dzieli w ligowej klasyfikacji różnica zaledwie dwóch „oczek”. O ile team ze Szczecina ma już jedno zwycięstwo w tym sezonie na swoim koncie, to Wisła wciąż na nie czeka. Czy stanie się to w niedzielne popołudnie? Przekonamy się wkrótce.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, ostatnie wyniki

  • Ekipa Kosty Runjaicia ostatnio miała okazję rywalizować w zaległym meczu Fortuna Pucharu Polski, w którym rozbiła Podhale Nowy Targ. Wcześniej szczecinianie w pokonanym polu pozostawili Piast Gliwice.

Z kolei drużyna Artura Skowronka od początku tej kampanii rozczarowuje. Najpierw wiślacy skompromitowali się w Pucharze Tysiąca Drużyn, odpadając na własne życzenie z KSZO Ostrowcem Świętokrzyski. Z kolei w lidze team z Grodu Kraka zremisował z Jagiellonią Białystok i przegrał ze Śląskiem Wrocław.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, historia

  • W pięciu ostatnich spotkaniach między obiema ekipami nieco lepszym bilansem pochwalić się może Pogoń, która była górą w trzech potyczkach. Dwa spotkania wygrali z kolei wiślacy. Po raz ostatni obie drużyny grały ze sobą w grudniu minionego roku, gdy gola na wagę wygranej Wisły strzelił Lukas Klemenz. Krakowianie wygrali wówczas 1:0.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, sytuacja kadrowa

  • W szeregach gospodarzy nie będą mogli zagrać w niedzielnym boju Marcel Wędrychowski oraz Igor Łasicki. W przypadku teamu z Krakowa wyłączony z gry jest natomiast Konrad Gruszkowski.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, kursy

  • Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, 1×2 kursy
  • Wygrana
  • Pogoni Remis Wygrana
  • Wisły
  • STS 2,10 3,40 3,54 Sprawdź ofertę STS
  • Fortuna 2,18 3,56 3,55 Sprawdź ofertę Fortuny
  • PZBuk 2,05 3,45 3,65 Sprawdź ofertę PZBuk
  • Betclic 2,10 3,50 3,60 Sprawdź ofertę Betclic
  • Superbet 2,25 3,40 3,20 Sprawdź ofertę Superbet
  • NAJWYŻSZY KURS
  • BONUSY DLA UŻYTKOWNIKÓW GOAL.PL
  • zakład bez ryzyka 230 zł z kodem GOAL
  • cashback do 550 zł z kodem GOALPL
  • tydzień bez ryzyka + freebet 34 zł
  • Kursy aktualne na 12.09.2020 11:43
  • Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, Freebet 34 zł do Superbet
  • Na europejskich boiskach startuje nowy sezon 2020/21. Z tej okazji Superbet zakłady bukmacherskie przygotowały dla naszych Czytelników specjalną promocję, której nie znajdziecie w standardowej ofercie bukmachera. Chodzi o darmowy zakład w wysokości 34 zł. Jak go otrzymać? To proste!
  • Freebet 34 zł otrzyma każdy, kto zarejestruje konto w Superbet, korzystając z poniższego odnośnika, a następnie dokona wpłaty depozytu w wysokości minimum 40 zł. Po spełnieniu tego warunku bonus pojawi się na koncie w ciągu 48 godzin.

Odbierz darmowy zakład 34 zł od Superbet

  • Freebet od Superbet można wykorzystać na wszystkie zakłady z oferty sportowej oraz zakłady na żywo. Należy pamiętać, że każde zdarzenie na kuponie (pojedynczym lub AKO) musi mieć kurs minimum 1.50. Freebet należy aktywować w ciągu 24 godzin od jego przyznania. Aktywowany bonus na koncie będzie natomiast aktywny przez 3 dni.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, typy i przewidywania

  • Nasza redakcja typuje w tym starciu jednak wygraną Wisły, wbrew temu, co wskazują analitycy bukmacherscy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w delegacji wiślacy nie wygrali w dwóch ostatnich potyczkach ligowych, ale wychodzimy z założenia w tym przypadku, że do trzech razy sztuka. Nasz typ: wygrana Wisły.


Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, oferta bukmacherów

  • Działający na polskim rynku bukmacherzy przygotowali na to spotkanie bogatą ofertę zakładów. Aktualne oferty oraz promocje przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników znajdziecie w sekcji bukmacherskiej portalu goal.pl.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, przewidywane składy

  • Pogoń: Stipica – Bartkowski, Triandafilopulos, Zech, Matynia, Drygas, Smoliński, Kucharczyk, Gorgon, Kowalczyk, Frączczak
  • Wisła: Lis – Szot, Klemenz, Mehremić, Sadlok, Basha, Żukow, Yeboah, Błszczykowski, Savic, Beqiraj.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków, transmisja meczu

  • Niedziele starcie Pogoń Szczecin – Wisła Kraków będzie można obejrzeć na antenach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 14:55. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem platform MyCanal i Player.pl.


Źródło: wislakrakow.com

W pogoni za zwycięstwem

W niedzielne popołudnie na murawie przebudowanego Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie zameldują się piłkarze Pogoni i krakowskiej Wisły, by w ramach 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy powalczyć o ligowe punkty. Podopieczni trenera Artura Skowronka zrobią wszystko co w ich mocy, by wrócić do Krakowa z pełną pulą.


13.09.2020r.

Jakub Sumera

400mm.pl

Historia pojedynków na najwyższym poziomie ligowym pomiędzy Pogonią a Wisłą sięga 19 kwietnia 1959 roku. Właśnie wtedy na stadionie przy ulicy Reymonta w Krakowie piłkarze obu zespołów po raz pierwszy spotkali się na poziomie Ekstraklasy. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli Wiślacy, którzy pokonali zespół ze Szczecina 4:0. Łącznie rozegrano dotychczas 85 meczów. Ich bilans przemawia na korzyść Białej Gwiazdy, która 37 razy mogła cieszyć się z końcowego triumfu. Z kolei 24 spotkania kończyły się zwycięstwem Portowców, a także podziałem punktów.

Do trzech razy sztuka

Do stolicy województwa zachodniopomorskiego Wiślacy udali się już w piątek, bowiem przed niedzielnym starciem mieli w planach krótkie zgrupowanie, w trakcie którego mogli skupić się nad udoskonaleniem elementów gry. Podopieczni trenera Artura Skowronka po pierwszych dwóch spotkaniach mają na swoim koncie jeden punkt i w Szczecinie powalczą o premierowe zwycięstwo w bieżącej kampanii PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z kolei Portowcy sezon rozpoczęli od lekkiego falstartu, bo w 1. kolejce ulegli w delegacji Cracovii 1:2. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Kostę Runjaicia zareagowali jednak pozytywnie i kolejne dwa spotkania zakończyły się ich zwycięstwem. Najpierw w ligowym meczu szczecinianie pokonali ekipę Piasta Gliwice 1:0, a następnie w rozgrywkach Pucharu Polski pewnie rozprawili się z Podhalem Nowy Targ, zwyciężając z trzecioligowcem 5:0. Teraz Duma Pomorza postara się podtrzymać dobrą passę i zwyciężyć w kolejnym spotkaniu, tym bardziej, że będzie ono rozgrywane na częściowo oddanym nowym obiekcie w Szczecinie.

Przełamać szczecińską niemoc

Po raz ostatni piłkarze 13-krotnego mistrza Polski z kompletu punktów zdobytego w Szczecinie mogli cieszyć się 14 lipca 2017 roku, kiedy to Biała Gwiazda prowadzona wówczas przez trenera Kiko Ramireza wyjazdowym starciem z Pogonią inaugurowała sezon 2017/2018. Spotkanie lepiej rozpoczęli Wiślacy, którzy już w 16. minucie objęli prowadzenie, a wynik spotkania efektownym strzałem z rzutu wolnego otworzył Carlitos. Z kolei trzy minuty później prowadzenie krakowian podwyższył Petar Brlek. Portowców stać było jedynie na bramkę honorową i mecz zakończył się zwycięstwem graczy spod Wawelu 2:1.

Kolejne wizyty na stadionie w Szczecinie nie układały się już jednak po myśli piłkarzy Białej Gwiazdy. 21 września 2018 roku rozpędzona Wisła prowadzona przez trenera Macieja Stolarczyka zawitała do województwa zachodniopomorskiego jako lider tabeli i do spotkania z Dumą Pomorza przystępowała jako faworyt. Pogoń potrafiła jednak znaleźć receptę na krakowian i po dwóch trafieniach Adama Buksy pokonała zespół z Grodu Kraka 2:1. Ostatni raz Wisła na obiekt Pogoni udała się natomiast 9 sierpnia 2019 roku. Wyrównany mecz rozstrzygnął obrońca gospodarzy - Kóstas Triantafyllópoulos - który zdobył jedynego gola i zapewnił Portowcom trzy punkty.

Pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka punktualnie o godzinie 15.00. Trzymajmy kciuki, aby Wiślacy wrócili pod Wawel z kompletem punktów.


Źródło: wisla.krakow.pl

Szot: Mamy swoje atuty

Już w najbliższą niedzielę podopieczni trenera Artura Skowronka rozegrają wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin w ramach 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Przed rywalizacją w województwie zachodniopomorskim porozmawialiśmy z jednym z zawodników Białej Gwiazdy - Dawidem Szotem. Piłkarz opowiedział nam zarówno o emocjach związanych z kolejnym meczem, jak i m.in. o wrażeniach po podpisaniu nowej umowy z 13-krotnym mistrzem Polski.


12.09.2020r.

Arek Warchał

400mm

Niedawno Dawid Szot związał się nowym kontraktem z krakowskim klubem. Obecna umowa wiąże młodego zawodnika z Białą Gwiazdą aż do 2023 roku i z pewnością jest pokłosiem dobrej dyspozycji, jaką młody gracz prezentuje. „Bardzo się cieszę z podpisania nowej umowy z Wisłą. Jest dla mnie sentymentalny klub, ponieważ jako małe dziecko chodziłem wraz z rodzicami i z bratem na mecze na Reymonta, więc założenie koszulki z białą gwiazdą było moim marzeniem. Chyba nie uwierzyłbym, gdyby ktoś powiedział mi, że za kilka lat będę miał już na swoim koncie występy w Wiśle, więc bardzo się cieszę z takiego obrotu spraw. Uważam jednak, że cały czas może być jeszcze lepiej, dlatego stawiam sobie kolejne cele. Chciałbym szybko się rozwijać i piąć się cały czas - zespołowo i indywidualnie - w górę” - rozpoczął zawodnik.

Można śmiało stwierdzić, że nowy sezon rozpoczął się dla młodego piłkarza całkiem nieźle. Rozegrał już dwa spotkania ligowe, a w jednym z nich wyszedł w podstawowym składzie i zebrał za występ dobre opinie. „Od początku ciężko trenowałem i dawałem z siebie sto procent podczas zajęć czy w meczach kontrolnych. Cieszę się, że trenerzy doceniają moje zaangażowanie i dostaję szansę gry oraz zaprezentowania się w potyczkach ligowych. Czuję się bardzo dobrze fizycznie oraz psychicznie, więc to na pewno ułatwia mi pracę na treningach” - powiedział Szot. „Jeśli chodzi o cele na ten sezon, to pragnę z meczu na mecz i z treningu na trening stawać się coraz lepszym zawodnikiem. Oczywiście chciałbym, aby dopisywało mi zdrowie, bo ono jest kluczowe. Życzyłbym sobie również, abyśmy wraz z kolegami z zespołu punktowali jak najwięcej w tym sezonie, bo Wisła zasługuje na wysokie miejsca w tabeli” - stwierdził.

Wiara w drużynę

Pomocnik Białej Gwiazdy pozostaje optymistycznie nastawiony przed kolejnymi meczami ligowymi, wierząc, że Biała Gwiazda zacznie osiągać dużo lepsze rezultaty niż dotychczas. „Sezon nie zaczął się dobrze, ale wszystko jest do nadrobienia. Liga dopiero się zaczyna, więc optymistycznie patrzę w przyszłość, bo wiem, jak dobrze pracujemy na treningach. Mecz z Pogonią będzie trudny. Rywal nie odda punktów za darmo. Pogoń jest silna w ofensywie i to na nią będziemy musieli szczególnie uważać, ale zamierzamy bardziej skupić się na sobie, aby narzucić swoje warunki gry i starać się realizować wszystkie otrzymane od trenera założenia” - zaznaczył.

Pogoń Szczecin w ostatnim czasie została zasilona kilkoma nazwiskami, które mogą w ligowych spotkaniach „zrobić różnicę”. Który z Portowców zwraca na siebie szczególną uwagę? „Myślę, że Michał Kucharczyk jest taką wyróżniającą się postacią. Wszyscy na pewno pamiętają go z Legii Warszawa i jest to jeden z liderów naszego najbliższego rywala, ale mamy też swoje atuty i wierzę w to, że zagramy dobry mecz, zatrzymując Michała, jak i cała Pogoń” - skomentował.

Czego przed niedzielą potyczką możemy życzyć „Szocikowi” i całej drużynie Białej Gwiazdy? „Zdrowia i przede wszystkim trzech punktów. To będzie chyba najlepsze życzenie przed następnym meczem. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy i przerwę na reprezentację. Zwróciliśmy uwagę na to, co nie grało wcześniej i teraz wierzę, że będzie tylko lepiej!” - zakończył Dawid Szot.


Źródło: wisla.krakow.pl

Artur Skowronek przed meczem z Pogonią: - Jesteśmy nastawieni pozytywnie

Czwartek, 10 września 2020 r.

- Pierwszy tydzień pracy, w trakcie przerwy reprezentacyjnej, poświęciliśmy na pracę typowo piłkarską oraz nad przygotowaniem fizycznym. To było najbardziej potrzebne drużynie, żeby czuła się dobrze przygotowana do gry kontrolnej, która wyszła nieźle. Oczywiście na co dzień pielęgnowane są też aspekty mentalne, pracujemy też z naszym psychologiem. Teraz wyjeżdżamy na dłuższe zgrupowanie, a biorąc więcej piłkarzy możemy o takie aspekty zadbać - mówił na konferencji prasowej, przed meczem z Pogonią Szczecin, trener piłkarzy Wisły Kraków, Artur Skowronek.

Wiślacy na zaplanowaną na niedzielę potyczkę w Szczecinie wyjeżdżają już w piątek rano i po drodze zatrzymają się w Opalenicy. Wszystko też po to, aby w spotkaniu trzeciej kolejki zobaczyć "lepszą Wisłę", niż dotychczas.

- Wszyscy sobie tego życzymy, dlatego ten czas wykorzystujemy maksymalnie. Każda drużyna potrzebuje tego czasu trochę więcej w takim momencie, w jakim my się znaleźliśmy i nasza drużyna ten okres spożytkowała. Choćby w tym, żeby wyjść na wyższy poziom przygotowania fizycznego, ale też aby naprawiać naszą grę. Mecze z Jagiellonią, czy ze Śląskiem były drogowskazem do tego co mamy robić i cieszę się, że w tych aspektach, które nie działały - naszym zdaniem jeśli chodzi o całą organizację drużyny na boisku - wygląda to lepiej. Skorygowaliśmy te rzeczy, ale wszystko zweryfikuje liga. Jesteśmy nastawieni pozytywnie po tej pracy, którą wykonywaliśmy - przyznał trener.

W trakcie dwutygodniowej przerwy reprezentacyjnej Artur Skowronek w mocno ograniczonym zakresie mógł jednak poprawiać naszą grę w ofensywie, bo nasi najważniejsi napastnicy, a więc Aleksander Buksa oraz Fatos Bećiraj, przebywali na zgrupowaniach.

- Cieszę się, że Fatos i Olek dostali powołania, to dla nich duże wyróżnienie, a także wyróżnienie dla naszej drużyny i dla naszego klubu. Nie narzekaliśmy, natomiast szukaliśmy innej alternatywy, żeby dobrze funkcjonować w przygotowaniach do meczu kontrolnego, no i żeby szukać też opcji z innymi piłkarzami, gdybyśmy nie mieli do dyspozycji Fatosa, czy Olka w meczach ligowych - powiedział szkoleniowiec.

Skowronek został także zapytany o ustawienie formacji defensywnej, która w każdym z dotychczasowym spotkań bieżącego sezonu wyszła w innym zestawieniu personalnym.

- Wiemy, że piłkarze potrzebują takiego komfortu mentalnego, myśląc o tym, że są zgrani i że mają nawyki w podejmowaniu dobrych decyzji. Zdecydowaliśmy się na młodzieżowca w meczu pucharowym, dlatego taka była linia obrony, później wymuszona absencja przez kontuzję Adiego Mehremicia też determinowała zmianę. Myśląc też o ustawieniu młodzieżowca w naszej drużynie - to kolejna sprawa decydująca o tym, że linia obrony się zmieniała, ale dążymy do tego, żeby poszukać stabilizacji w drużynie, szczególnie w grze obronnej. Wiemy jak to jest ważne i myślę, że ten trening, który jest za piłkarzami, trening formacyjny i zgrywanie tych ludzi ze sobą pomoże w tym, że decyzje personalne będą stabilne i to pomoże również drużynie w stabilizacji gry obronnej - powiedział trener, potwierdzając jednocześnie, że rozważane jest przesunięcie do środka defensywy Macieja Sadloka oraz grę na lewej stronie z Dawidem Abramowiczem. - Rozważaliśmy taki wariant i go przetrenowaliśmy w grze kontrolnej - powiedział trener.

- Ta przerwa była dla nas dobra. Mieliśmy bardzo krótki czas po urlopach. Mało graliśmy gier kontrolnych i te dwa tygodnie to było bardzo dużo, myśląc o tym, żeby pracować nad aspektami piłkarskimi, ale też nad przygotowaniem fizycznym, czy nad wprowadzaniem indywidualizacji dla piłkarzy - mówił ponadto Skowronek.

Na zakończenie opiekun piłkarzy Wisły został jeszcze zapytany o mocne strony Pogoni Szczecin, która zaczęła wprawdzie sezon od porażki z Cracovią 1-2, ale potem pokonała 1-0 Piasta Gliwice, a następnie w spotkaniu Pucharu Polski aż 5-0 Podhale Nowy Targ.

- Oglądałem na żywo spotkanie pucharowe przeciwnika, oglądałem też ich spotkania z Cracovią oraz Piastem Gliwice. Jest to drużyna, która dużo biega, która lubi grać pressingiem, która dobrze reaguje po stracie piłki, która jest blisko przeciwnika, ale ma też piłkarsko dobrze ustawionych ludzi - chociażby w środku pola. Czeka nas trudny mecz, ale myślimy o sobie i jak już powiedziałem - jesteśmy pozytywnie nastawieni i jedziemy do Szczecina po zwycięstwo - zakończył trener.

 Redakcja

Źródło: wislaportal.pl

Kosta Runjaić przed meczem z Wisłą: - Zrealizować swój plan

Piątek, 11 września 2020 r.

- Na początku każdego sezonu każdy zespół chce się pokazać z jak najlepszej strony. Wisła zdobyła dotychczas jeden punkt, ale w ostatnim meczu - w porównaniu do tego pierwszego - nastąpił u nich progres i na pewno przyjadą do nas po to, żeby zabrać ze sobą jakiś punkt, ale my także mamy taki plan - powiedział na konferencji prasowej, przed meczem z Wisłą Kraków, trener szczecińskiej Pogoni, Kosta Runjaić.

- Pamiętam nasz ostatni mecz, który przegraliśmy 0-1. Pamiętam, że bramkę straciliśmy po rzucie rożnym, który był rozstrzygający. Uważam jednak, że byliśmy wtedy lepszą drużyną. Mieliśmy dużo szans na zdobycie bramki, ale mieliśmy pecha. To była nasza niemoc. Gdybyśmy wtedy wygrali - pozostalibyśmy na szczycie tabeli i może poprzedni sezon potoczyłby się inaczej. Wisła ma teraz swój plan, ale my chcemy w tym pierwszym meczu u siebie, na tej nowej murawie - zejść z niej jako zwycięzcy. Taką mamy ambicję, taki mamy plan i komunikat, który przekazaliśmy naszym zawodnikom jest jasny. Mecz z pewnością nie będzie jednak należał do łatwych. Wisła Kraków gra mocno do przodu, wysokim pressingiem, potrafi zdobywać bramki, a do tego Jakub Błaszczykowski jest w dobrej formie. Jeśli nie dojdziemy do granic naszych możliwości oraz wytrzymałości i pokażemy taką jakość, jak w dwóch pierwszych meczach, to nie wystarczy, aby osiągnąć zwycięstwo - uważa opiekun "Portowców".

- Niebezpiecznym w sytuacjach bramkowych zawodnikiem Wisły jest z pewnością Błaszczykowski, który jest kreatywnym piłkarzem. Jego wyłączyć się nie da, ale najważniejsze jest to, żebyśmy zagrali jako drużyna i zrealizowali swój plan. Takie mamy podejście i to jest dla nas ważne. Chcemy również poprawić styl gry. Chcemy również pokazać się jako zgrany zespół - tak w defensywie, jak i w ofensywie. Zakładam, że pokażemy się lepiej, niż podczas ostatnich meczów - powiedział ponadto Runjaić.

Źródło: wislaportal.pl

Relacje z meczu

Na własne życzenie. Pogoń - Wisła 2-2

Niedziela, 13 września 2020 r.

Mimo że bez kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego - krakowska Wisła była bardzo bliska odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie 2020/2021. Dzięki bramkom Jeana Carlosa Silvy oraz Chuki - prowadziliśmy w Szczecinie z Pogonią Szczecin 2-1. Tyle, że w doliczonym czasie gry straciliśmy gola po rzucie rożnym na 2-2 i frajersko wywozimy z tego dalekiego wyjazdu tylko jeden punkt.

Spotkanie w Szczecinie rozpoczęliśmy od iście mocnego uderzenia, bo już w 3. minucie z rzutu wolnego dobrze dograł Maciej Sadlok, defensywa gospodarzy kompletnie to zlekceważyła, a że futbolówka dotarła do Jeana Carlosa Silvy i Brazylijczyk dobrze ją przyjął, więc pozostało mu już tylko oddać strzał i "Biała Gwiazda" błyskawicznie wyszła na prowadzenie.

Niestety korzystnego wyniku nie udało nam się długo utrzymać, bo choć ósmą minutę meczu rozpoczęliśmy od zablokowanego uderzenia Yawa Yeboaha, to zaraz potem było już 1-1. Akcję Pogoni rozpoczął... błąd Lukasa Klemenza, który podał piłkę tak, że przejął ją Michał Kucharczyk, dzięki czemu gospodarzom udało się podejść pod nasze pole karne. A jakby tego było mało, to po dośrodkowaniu Adama Frączczaka i strzale Alexandra Gorgona odbita przez Mateusza Lisa piłka w iście bilardowy sposób trafiła pod nogi pechowca Klemenza i wtoczyła się do bramki... 1-1...

Wyrównanie iście kuriozalne, ale takie też były kolejne minuty tego meczu, bo choć początek był całkiem "mocny", to później na murawie dominowała przede wszystkim niedokładność. I to zdecydowanie z obydwu stron. Stąd też nie może dziwić fakt, że kolejna akcja, o której można wspomnieć, miała miejsce dopiero w 34. minucie. Futbolówkę przed szesnastką Pogoni przejmuje Vullnet Basha i dobrze dogrywa do Jeana Carlosa. I choć ten może oddać strzał, to decyduje się na podanie do Yeboaha, który odgrywa jeszcze raz do Brazylijczyka, ale uderzenie tego ostatniego jest tyleż lekkie, co niecelne.

Do końca pierwszej połowy odnotować należy jeszcze mocno nieudaną próbę z dystansu Gieorgija Żukowa oraz zbyt lekki strzał Dawida Szota i można było zejść do szatni na przerwę.

Drugą połowę wiślacy zaczęli dobrze, a dokładniej Yeboah, który mocno zamieszał w polu karnym Pogoni. Skończyło się jednak tylko na strachu i rzucie rożnym dla nas. W odpowiedzi w świetnej sytuacji znalazł się Kucharczyk, ale jego strzał dobrze sparował Lis.

Kolejne minuty były wprawdzie znów wyrównane, ale w 57. minucie to Wisła zadała kolejny cios. Zaczęło się od świetnego przerzutu Yeboaha, do wprowadzonego od początku drugiej połowy Stefana Savicia, który odszukał podaniem Chukę, a że ten stał w polu karnym gospodarzy kompletnie osamotniony, więc tylko przymierzył z pierwszej piłki przy słupku i prowadziliśmy 2-1! Po naprawdę ładnej akcji.

A do tego niespełna dziesięć minut później wręcz powinno być już 3-1! Kóstas Triantafyllópoulos zbyt krótko podał do swojego bramkarza i piłkę przejął wprowadzony chwilę wcześniej Fatos Bećiraj. Czarnogórzec miał nawet dwie opcje, bo mógł podać do Savicia i mógł też strzelać. Wybrał tą drugą, ale zrobił to niestety fatalnie...

Nie zmienia to faktu, że wiślacy mocno w kolejnych minutach wycofali swoje szeregi, ale też prawdą jest, że gospodarze kompletnie nie radzili sobie z defensywą zespołu "Białej Gwiazdy". Dość powiedzieć, ale pierwsze groźniejsze próby Pogoń przeprowadziła dopiero w 85. minucie, ale nasi defensorzy zablokowali strzał Sebastiana Kowalczyka.

Najgorsze jest jednak w tym to, że mimo totalnej nieporadności Pogoni - korzystnego wyniku nie udało się nam utrzymać! W ostatniej akcji tego meczu, dokładnie już w 94. minucie - dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył Triantafyllópoulos i mecz zakończył się remisem 2-2. W naszym wykonaniu jest to frajerstwo w czystej postaci!

Niedziela, 13.09.2020 r. 15:00:

Pogoń Szczecin-Wisła Kraków

  • 0-1 Jean Carlos Silva (3.)
  • 1-1 Lukas Klemenz (8. sam.)
  • 1-2 Chuca (57.)
  • 2-2 Kóstas Triantafyllópoulos (90.)


Pogoń Szczecin:

  • Dante Stipica
  • David Stec
  • Kóstas Triantafyllópoulos
  • Benedikt Zech
  • Hubert Matynia
  • Michał Kucharczyk
  • (68. Sebastian Kowalczyk)
  • Damian Dąbrowski
  • Kamil Drygas
  • (64. Maciej Żurawski)
  • Kacper Smoliński
  • (68. Santeri Hostikka)
  • Alexander Gorgon
  • (80. Paweł Cibicki)
  • Adam Frączczak
  • (64. Adrian Benedyczak)


Wisła Kraków:

  • Mateusz Lis
  • Dawid Szot
  • Lukas Klemenz
  • (46. Stefan Savić)
  • Rafał Janicki
  • Maciej Sadlok
  • Yaw Yeboah
  • (65. David Niepsuj)
  • Vullnet Basha
  • (84. Michał Mak)
  • Gieorgij Żukow
  • Chuca
  • (84. Rafał Boguski)
  • Dawid Abramowicz
  • Jean Carlos Silva
  • (65. Fatos Bećiraj)

3. kolejka PKO Ekstraklasy.

  • Stadion im. Floriana Krygiera, Szczecin.
  • Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce).
  • Widzów: 1 877.
  • Pogoda: 22°.

Źródło: wislaportal.pl

Do szczęścia zabrakło kilku sekund. Pogoń 2:2 Wisła

Piłkarze Wisły nie będą wracali do Krakowa w najlepszych humorach. Mimo dwukrotnego prowadzenia, ze Szczecina wywożą tylko 1 punkt. W ostatnich sekudnach spotkania zwycięstwo odebrał im Konstantinos Triantafyllopoulos, który wykorzystał dogranie z rzutu rożnego. Mimo kilku doskonałych okazji Biała Gwiazda nie zdołała zamknąć spotkania, co zemściło się w ostatniej akcji meczu.


13.09.2020r.

Michał Stompór

400mm.pl

Krakowianie przyjechali do Szczecina niezwykle zmotywowani bowiem w dwóch poprzednich kolejkach zgromadzili zaledwie 1 punkt. Z kolei Portowcy przystępowali do tego spotkania w roli faworyta. Wygrali dwa ostatnie domowe mecze z Wisłą, a w ostatniej kolejce pokonali faworyzowanego Piasta Gliwice.

Krakowianie zaczęli spotkanie z wysokiego C. W 3. minucie Sadlok wykonywał rzut wolny po faulu na Ambramowiczu i chyba niewielu spodziewało się takiego rozegrania stałego fragmentu gry. Nie spodziewali się go na pewno obrońcy Pogoni, którzy pozostawili zbyt wiele miejsca Jeanowi Carlosowi – napastnik Wisły w perfekcyjny sposób przyjął na klatkę piersiową dośrodkowanie Sadloka i w fantastyczny sposób złożył się do strzału, a piłka minęła bezradnego Stipicę. Krakowianie szybko chcieli podwyższyć prowadzenie jednak w 8. minucie defensorzy gospodarzy zablokowali strzał Yeboaha. Kilkanaście sekund póżniej Lukas Klemenz skierował piłkę do własnej siatki – obrońca gości przypadkowo odbił strzał Drygasa sparowany przez Mateusza Lisa. Kolejne fragmenty spotkania zostały zdominowane przez walkę w środku pola i stałe fragmenty gry po kolejnych nieprzepisowych zagraniach obu zespołów. W 16. minucie Maciej Sadlok obejrzał pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. W 19. minucie Matynia faulował Yeboaha w narożniku pola karnego, jednak dośrodkowanie Sadloka z rzutu wolnego wylądowało w rękawicach Dante Stipicy.

Biała Gwiazda oparła swoją taktykę na zagraniach z głębi pola. Pomocnicy i obrońcy Wisły szukali Jeana Carlosa długimi podaniami na dobieg, jednak napastnik gości nie miał szans w fizycznym starciu z defensorami gospodarzy. W następnych kilkunastu minutach oglądaliśmy ogromną liczbę fauli – Sadlok toczył zawcięte boje z Kucharczykiem, natomiast Basha walczył z Frączczakiem. W 34. minucie Jean Carlos zmarnował doskonałą sytuację, posyłając piłkę daleko obok lewego słupka bramki Stipicy. Chwilę później Klemenz ucierpiał w pojedynku z Gorgonem. Wydawało się, że obrońca Wisły nie wróci już do gry, jednak po interwencji klubowych fzjoterapeutów mógł kontynuować rywalizację. W 38. minucie Smoliński zatrzymał Chukę i cały kontratak gości - młody pomocnik obejrzał żółtą kartkę za to zagranie, a tuż przed końcem pierwszej połowy Stipica pewnie interweniował po płaskim strzale Dawida Szota.

Drugą odsłonę spotkania lepiej zaczęli goście. W 46. minucie Yeboah wpadł w pole karne Portowców i tylko ofiarna interwencja Dąbrowskiego uratowała Pogoń od utraty bramki. Kilkadziesiąt sekund później to gospodarze mogli strzelić gola – w doskonałej sytuacji znalazł się Kucharczyk, jednak przegrał pojedynek z Lisem. Chociaż kilka następnych minut należało do podopiecznych Kosty Runjaicia, nie zdołali oni udowodnić swojej przewagi. W 57. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Chuca wykorzystał świetne dogranie Savicia i bez przyjęcia uderzył tuż przy lewym słupku. Wyciągnięty Stipica był bez szans. Portowcy szybko próbowali odrobić straty, jednak dobrze ustawieni obrońcy przyjezdnych kontrolowali ofensywne poczyniania Pogoni. Spokojem imponował młody Dawid Szot, który toczył wyrównane pojedynki z Alexandrem Gorgoniem.

W 65. minucie na murawie pojawił się Beqiraj, który już kilkanaście sekund później mógł wpisać się do meczowego protokołu, jednak nie wykorzystał doskonałej okazji, posyłając piłkę daleko obok słupka bramki rywali. Od 75. minuty krakowianie skupili się na obronie wyniku i przeszli do defensywy. Pogoń koncentrowała się na atakach skrzydłami i wrzutkach w pole karne Wisły, jednak dośrodkowania najczęściej trafiały prosto w rękawice Lisa. W doliczonym czasie gry Biała Gwiazda ruszyła z kontrą, jednak Beqiraj nie zdecydował się na finalizację akcji i krakowska drużyna straciła okazję na zamknięcie spotkania. W 94. minucie przed ostatnią szansą stanęli Portowcy – gospodarze wywalczyli rzut rożny. Z narożnika boiska Dąbrowski posłał idealne podanie na głowę Triantafyllopoulosa, który główką pokonał Mateusza Lisa i ustalając wynik meczu na 2:2. Chwilę później sędzia Złotek zakończył spotkanie.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2–2 (1-1)

Bramki: Klemenz (sam.) 8’, Triantafyllopoulos 94’ - Jean Carlos 3’, Chuca 57’

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Konstantinos, Zech, Matynia, Dąbrowski, Drygas (64’ Żurawski), Smoliński (68’ Hostikka), Kucharczyk (68’ Kucharczyk), Gorgon (80’ Cibicki), Frączczak (64’ Benedyczak)

Wisła Kraków: Lis - Sadlok, Janicki, Klemenz (46’ Savić), Szot - Żukow, Basha (84’ Mak) - Abramowicz, Chuca (84’ Boguski), Yeboah (65’ Niepsuj) - Jean Carlos (65’ Beqiraj)

Żółte kartki: Smoliński, Gorgon - Sadlok

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)


Źródło: wisla.krakow.pl

Remis na własne życzenie. Pogoń – Wisła 2:2

13 września 2020

Wisła Kraków w pierwszym niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy zremisowała z Pogonią Szczecin w delegacji 2:2. Tym samym spadkobiercy 13-krotnych mistrzów Polski są już od siedmiu meczów bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki.

Wisła Kraków przystępowała do swojej potyczki, chcąc odnieść swoje premierowe zwycięstwo w trakcie kampanii 2020/2021. Z kolei podopieczni Kosty Runjaicia mieli nadzieję na to, że uda im się wygrać po raz trzeci z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki.

Pechowy dzień Klemenza

Wynik rywalizacji został otwarty błyskawicznie, bo już w trzeciej minucie gola strzelił Jean Carlos Silva. Brazylijczyk jednocześnie udowodnił, że trener Artur Skowronek podjął dobrą decyzję, stawiając na tego zawodnika w roli napastnika. 24-latek zamienił na gola świetne podanie od Macieja Sadloka.

Radość gości z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo już w ósmej minucie gospodarze mogli cieszyć się trafienia wyrównującego. Gola samobójczego zaliczył Lukas Klemenz, co sprawiło, że obie drużyny na przerwę udały się z wynikiem 1:1.

Warto dodać, że jeszcze w pierwszej połowie Jean Carlos mógł zdobyć swoją drugą bramkę, gdy oddał strzał w 34. minucie. Tym razem jednak próba brazylijskiego zawodnika była niecelna. Tym samym ofensywny zawodnik nie zaliczył swojego kolejnego trafienia w koszulce teamu z Grodu Kraka.

Punkt na wagę złota

Co nie udało się Brazylijczykowi, wyszło po zmianie stron Hiszpanowi Chuce, który pokonał golkipera rywali uderzeniem z lewej nogi. Asystę przy tym golu zanotował Stefan Savic, który zmienił w przerwie Klemenza. Po wejściu tego zawodnika gra wiślaków uległa ożywieniu.

Tymczasem w 65. minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Fatos Beqiraj, ale swojej okazji Czarnogórzec nie wykorzystał. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wiktorią Wisły, to gospodarze za sprawą Konstantinosa Triantafyllopoulosa rzutem na taśmę zdobyli bramkę. Tym samym zawody zakończyły się wynikiem 2:2.


Źródło: wislakrakow.com


Minuta po minucie

  • Od momentu gola Chuki Wisła w Szczecinie grała na "chodzonego". Mimo to stworzyliśmy sobie dwie dobre sytuacje do zdobycia trzeciej bramki i zamknięcia tego meczu. Niestety, mniej więcej po tym jak z boiska zszedł Jean Carlos Silva graliśmy nie tylko bez napastnika, ale również bez charakteru. Nie zasłużyliśmy dziś na to żeby ze Szczecina wrócić z kompletem punktów.
  • 90.
  • Koniec meczu. Frajerska postawa Wisły...
  • 90.
  • Gol dla Pogoni... Minimalizm krakowskiej Wisły ukarany. Triantafyllópoulos celnie głową po rzucie rożnym i 2-2...
  • 90.
  • Ostatnie sekundy meczu. Będzie rzut rożny dla Pogoni.
  • 90.
  • Bećiraj wywalczył piłkę na połowie rywala, ale za długo zabierał się z piłką i w groźnej sytuacji nie stworzyliśmy sobie żadnej okazji na zdobycie gola.
  • 90.
  • Minimum cztery minuty doliczone do drugiej części meczu. KONCENTRACJA!
  • 89.
  • Skurcze łapią Dawida Szota.
  • Z minuty na minutę robi się coraz bardziej niebezpiecznie pod naszym polem karnym. Strasznie siadła nasza gra od momentu gdy z boiska zeszli Yeboah i Jean Carlos Silva...
  • 84.
  • Boguski zmienia Chukę. Mak zmienia Bashę.
  • 82.
  • Groźna sytuacja pod polem karnym Wisły. Na całe szczęście groźne uderzenie zza pola karnego zostało zablokowane przez Sadloka.
  • 80.
  • Cibicki za Gorgona.
  • 77.
  • Żółta kartka dla Gogona za brutalny atak na nogi Szota.
  • 72.
  • Pojedynek biegowy Bećiraja z Zechem. Czarnogórzec wygrał ten pojedynek, ale po chwili został zablokowany.
  • 70.
  • Po rzucie rożnym dla Pogoni w naszym polu karnym powalony Janicki.
  • 68.
  • Sebastian Kowalczyk i Santeri Hostikka zmieniają Kucharczyka i Smolińskiego.
  • 66.
  • Fatalny błąd w obronie Pogoni i w idealnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Bećiraj. Czarnogórzec był już tuż przed Stipicą, ale uderzył fatalnie...
  • 65.
  • Zmiany również w zespole Wisły. Bećiraj zmienia Jeana Carlosa Silvę, a David Niepsuj Yawa Yeboaha.
  • 64.
  • Żurawski i Benedyczak zmieniają Kamila Drygasa i Adama Frączczaka.
  • 63.
  • Mogliśmy wyjść z groźną kontrą, ale niedokładnie w stronę Jeana Carlosa podawał Chuca.
  • 58.
  • Pewnie broni Lis po uderzeniu Steca.
  • Bardzo dobra akcja "Białej Gwiazdy". Yeboah przerzucił piłkę do Savicia, ten ściął do środka i skutecznym podaniem znalazł Chucę. Niepilnowany Hiszpan uderzył pewnie po ziemi i pokonuje Stipicę! Brawo Wisła!
  • 57.
  • GOOOOOOL!!!! CHUCA!!!!
  • 55.
  • Co za nieporozumienie... Jean Carlos Silva znalazł sie sam na 18 metrze po dobrym rajdzie z piłką Żukowa. Podaniem szukał Savicia, ale całą akcję stopuje... Abramowicz, który wbiegł w słoweńskiego skrzydłowego...
  • 54.
  • Przerzut piłki na skrzydło do Yeboaha. Ten nie zdołał utrzymać się przy piłce.
  • Dobrze piąstkuje Lis.
  • 51.
  • Rzut rożny dla gospodarzy.
  • 50.
  • Dośrodkowanie na dalszy słupek Kucharczyka. Smoliński główkuje obok bramki.
  • 47.
  • W odpowiedzi Pogoń. Kucharczyk opanował piłkę w polu karnym i oddał bardzo groźny strzał. Pewnie i dobrze broni Lis.
  • 46.
  • W pierwszej akcji drugiej połowy powinniśmy objąć prowadzenie. Chuca wrzucił piłkę na bliższy słupek, a do odbitej i bezpańskiej piłki dopadł Yeboah. Kąt był jednak zbyt ostry żeby Yaw oddał strzał. Wycofywał piłkę na piąty metr, ale nie odnalazł tym podaniem kolegi.
  • 46.
  • Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Walczyć Wisła!!!!
  • W przerwie jedna zmiana w drużynie Wisły. Stefan Savić za Lucasa Klemenza.
  • 45.
  • Koniec kiepskiej pierwszej polowy spotkania.
  • 45.
  • Minimum jedna minuta doliczona do pierwszej części meczu.
  • Abramowicz wraca na boisko.
  • 44.
  • Tym razem zza pola karnego Szot. Było to jednak uderzenie zbyt lekkie by zaskoczyło Stipice.
  • 44.
  • Fatalna próba Żukowa zza pola karnego.
  • 42.
  • Uraz Abramowicza.
  • 41.
  • Tym razem w kompletnie niegroźnej sytuacji Sadlok fauluje Kucharczyka...
  • 39.
  • Kolejny błąd Klemenza w wyprowadzaniu piłki. Tym razem wrócił on jednak za akcją i zablokował Gorgona. Będzie jednak rzut rożny dla gospodarzy.
  • 38.
  • Napomnienie dla Smolińskiego za nieprzepisowe zatrzymanie Chuki.
  • 36.
  • Długo opatrywany był Klemenz. Wydawało się, że będzie zmuszony opuścić boisko. Lucas wraca jednak na plac gry.
  • 34.
  • Świetne przejęcie piłki Bashy tuż przed polem karnym Pogoni. W dobrej sytuacji znalazł się Jean Carlos Silva. Najpierw Brazylijczyk nie mógł się zdecydować czy oddać strzał czy podawać do lepiej ustawionego Yeboaha. Ostatecznie wybrał drugą opcję, ale zrobił to za późno. Yeboah został podaniem wyrzucony, oddawał jeszcze piłkę do Carlosa, ale jego strzał był bardzo lekki i bardzo niecelny.
  • Kolejna strata Sadloka w ofensywie. Bardzo słabo to wygląda.
  • Kolejny słabo wykonany stały fragment gry w wykonaniu "Portowców".
  • 31.
  • Teraz zupełnie nieatakowany Sadlok wybija piłkę na rzut rożny. Sami sobie w tym meczu robimy problemy...
  • 29.
  • W zupełnie niegroźnej sytuacji Klemenz fauluje Kucharczyka tuż przy linii bocznej boiska. Stały fragment gry wykonany został tragicznie, ale nie zmienia to faktu, że Klemenz jest dziś bardzo elektryczny.
  • 28.
  • Po stałym fragmencie gry w pułapkę ofsajdową złapany Drygas.
  • 25.
  • Festiwal niedokładności w wykonaniu Pogoni i Wisły. Przed chwilą przeciągnięte długie podanie w stronę Jeana Carlosa Silvy. Teraz Triantafyllópoulos bardzo niedokładnie wrzucał piłkę na Gorgona.
  • 19.
  • W samym narożniku boiska faulowany był Yeboah. Ze stojącej piłki, wprost w ręce Stipicy, dośrodkowywał Sadlok...
  • 15.
  • Bardzo niedokładne podanie od Sadloka do Abramowicza. Piłka trafiła pod nogi Steca, który ruszył z kontrą. Sadlok musiał ratować się przewinieniem, za co został upomniany żółtą kartką.
  • 14.
  • Pojedynek siłowy Yeboaha z Gorgonem. Mimo, że obydwaj zawodnicy trzymali się za koszulki sędzia odgwizdał przewinienie Ghańczyka.
  • 12.
  • Dobra akcja w środkowej strefie boiska Wisły i podanie na skrzydło do Abramowicza. Dawid pobiegł skrzydłem w stronę linii końcowej, a jego dośrodkowanie dostało zablokowane. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.
  • 8.
  • Wyrównująca bramka dla Pogoni. Fatalne dwa błędy w tej akcji Klemenza. Najpierw środkowy obrońca Wisły niedokładnym podaniem rozpoczął kontratak "Portowców". Później dośrodkowanie Kucharczyka trafiło pod nogi Frączczaka, strzał obronił Lis, a odbitą futbolówkę do własnej bramki pakuje Klemenz...
  • 8.
  • Bardzo dobra kombinacyjna akcja Wisły zakończona zablokowanym strzałem Yeboaha.
  • 5.
  • Kolejny raz dobre zachowanie Silvy na pozycji napastnika. Brazylijczyk dobrze zastawił się z piłką i zgrał piłkę do Chuki. W górę powedrowała jednak chorągiewka sędziego liniowego.
  • Bramka dla "Białej Gwiazdy" po bardzo ładnie rozegranym stałym fragmencie gry! Wrzutka Sadloka trafia do Jeana Carlosa Silvy, który przyjmuje piłkę na klatkę i pewnym uderzeniem pokonuje Stipicę!
  • 3.
  • GOOOOOOL! Jean Carlos Silva!
  • 1.
  • Gramy! Wisełko tylko zwycięstwo!
  • Znamy też już wyjściową "jedenastkę", którą wyśle do gry trener Artur Skowronek, a którą widzicie powyżej. Oto nasza ławka rezerwowych: Michał Buchalik, Adi Mehremić, Michał Mak, Łukasz Burliga, Rafał Boguski, Fatos Bećiraj, David Niepsuj, Aleksander Buksa i Stefan Savić.
  • Znamy już wyjściowy skład gospodarzy dzisiejszego meczu, który widzicie powyżej, a oto ławka rezerwowych Pogoni: Jakub Bursztyn, Jakub Bartkowski, Mariusz Malec, Maciej Żurawski, Tomás Podstawski, Sebastian Kowalczyk, Paweł Cibicki, Adrian Benedyczak i Santeri Hostikka.
  • Ekstraklasa wznowiła rywalizację po dwutygodniowej reprezentacyjnej przerwie. Czy ta pomoże wiślakom w podniesieniu formy? Przekonamy się po naszym spotkaniu z Pogonią, dla której będzie to pierwszy występ w bieżącym sezonie na własnym stadionie.

Źródło: wislaportal.pl

Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Trenerski dwugłos: Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

Nie udało się piłkarzom krakowskiej Wisły zdobyć w niedzielnym spotkaniu swoich pierwszych trzech punktów w nowej kampanii PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mimo że wydawało się, iż Biała Gwiazda osiągnie upragniony cel, Pogoń Szczecin udowodniła, że potrafi w bardzo skuteczny sposób rozgrywać stałe fragmenty gry, co sprawiło, że Portowcom udało się wyrównać stan meczu. Co po spotkaniu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?


13.09.2020r.

Arek Warchał

Artur Skowronek - Wisła Kraków

Po dzisiejszym spotkaniu trener krakowskiej Wisły Artur Skowronek nie krył niezadowolenia z ostatecznego wyniku, jaki udało się osiągnąć zawodnikom Białej Gwiazdy. Opiekun Wiślaków nie był szczęśliwy z remisu, jednak zaznaczył, że taki rezultat przeciwko dobrze dysponowanej Pogoni absolutnie nie jest powodem do załamywania się. „Wywozimy punkt z bardzo trudnego terenu, ale ani trochę nie jesteśmy z tego zadowoleni. Nie chcieliśmy w takich okolicznościach stracić bramki. Szkoda, że nie zostaliśmy wysokim pressingiem. Szkoda też, że lepiej nie rozwiązujemy sytuacji, oddając chociażby strzał na bramkę, bo to byłoby okazją do tego, by zabić szybciej mecz. Z drugiej strony trzeba pochwalić chłopaków za to, jak ciężko pracowali na tym trudnym terenie, jak dużo biegali, jak starali się jako drużyna o to, żeby to zwycięstwo wywalczyć. Nie udało się, do tego już nie wrócimy. Następnym razem będziemy robić wszystko, żeby tym wysokim pressingiem zostać. Teraz musimy się szybko zregenerować, iść dalej i zwyciężyć w następnym meczu” - rozpoczął trener. W kolejnej fazie konferencji odniósł się do straty drugiej bramki przez Wiślaków. Pogoń Szczecin wyrównała w ostatniej akcji meczu, gdy wydawało się, że już nic nie może powstrzymać krakowskiej drużyny przed zgarnięciem kompletu punktów. „Bardzo boli taka strata. Padła bramka i zakończono mecz. Każdego trenera by to bolało, a nas szczególnie, bo stwarzamy sobie sytuacje na tak trudnym terenie i żałujemy, że nie możemy ich wykorzystać i podwyższyć wyniku” - powiedział. Na koniec jeszcze Artur Skowronek pochwalił zarówno drużynę ze Szczecina, jak i swoich podopiecznych. „Pogoń to dobra ekipa. Myślę też, że każdy mecz układa się tak, jak przeciwnik pozwala. Uważam, że dobrze zanalizowaliśmy przeciwnika i pewne argumenty mu zabraliśmy” - zakończył.

Kosta Runjaic - Pogoń Szczecin

Trener Pogoni Szczecin na konferencji prasowej podkreślił, że zdawał sobie sprawę z tego, że obie drużyny mogą stwarzać wiele okazji do strzelenia gola i to spotkanie może toczyć w dużym tempie. Nie był jednak zadowolony z przebiegu starcia. „Mecz był taki, jakiego oczekiwaliśmy - bardzo intensywny. Nie spodziewaliśmy się jednak tego, że tak szybko stracimy gola i tak trudno będzie nam później złapać rytm. Z bardzo ładnej kontry strzeliliśmy wyrównującą bramkę. Pierwsza połowa była intensywna, była otwarta wymiana ciosów. Niektóre sytuacje rozwiązaliśmy bardzo dobrze, innych się nie udało. Podobnie w drugiej połowie - niepotrzebna bramka na 1:2, a wcześniej mieliśmy szansę Kucharczyka na objęcie prowadzenia” - rozpoczął trener gospodarzy.

Szkoleniowiec pochwalił zachowanie swojej drużyny, która do końca walczyła o to, by zdobyć w dzisiejszym meczu przynajmniej jeden punkt. „Na pewno chciałbym skomplementować moją drużynę. Wisła jest dobrą ekipą, zagrała udany mecz. My walczyliśmy i do końca wierzyliśmy. Ta bramka strzelona w końcówce była bardzo ważna. Na pewno nie można zarzucić naszemu zespołowi, że nie dał z siebie wszystkiego, nawet z tego względu ten punkt jest bardzo zasłużony. Na pewno nie jest to wynik, jaki chcieliśmy osiągnąć przed meczem, ale szanujemy go, patrzymy do przodu, musimy się przygotować na następne spotkanie i z takim nastrojem będziemy pracować. Dodatkowo także z wiedzą, że mamy duże rezerwy i jesteśmy w stanie grać lepiej. Wówczas będziemy w stanie osiągać jeszcze lepsze wyniki” - powiedział Runjaić.


Źródło: wisla.krakow.pl

Artur Skowronek: - Bardzo boli taka strata punktów

Niedziela, 13 września 2020 r.

- Wywozimy punkt z bardzo trudnego terenu, ale ani trochę nie jesteśmy z tego zadowoleni. Oczywiście w takich okolicznościach nie chcieliśmy stracić tej bramki. Szkoda, że nie zostaliśmy wysokim pressingiem i nie utrudniliśmy, żeby tego stałego fragmentu gry nie było - mówił po zremisowany meczu z Pogonią Szczecin, trener piłkarzy Wisły Kraków, Artur Skowronek.

- Szkoda na pewno, że też lepiej nie rozwiązujemy sytuacji oddając strzały na bramkę, co byłoby szansą, żeby zabić szybciej mecz, ale z drugiej strony trzeba też pochwalić chłopaków za to jak ciężko pracowali na tym trudnym terenie, jak dużo biegali i jak starali się jako drużyna o to, żeby to zwycięstwo dzisiaj dla naszej drużyny, dla naszego klubu było. Nie udało się, do tego już nie wrócimy. Oczywiście następnym razem będziemy robić wszystko, żeby z tym wysokim pressingiem zostać, a teraz musimy się szybko zregenerować i mimo wszystko takim bodźcem dla drużyny jest to, żeby iść dalej, rozwijać się i zwyciężyć w następnym meczu - dodał Skowronek.

- Bardzo boli taka strata punktów. Padła bramka i mecz został zakończony. Nas boli to tym bardziej, że stwarzamy sobie sytuacje na tak trudnym terenie i żałujemy, że nie możemy ich rozwiązać, by podwyższyć wynik. Pogoń to dobra ekipa, a każdy mecz układa się tak, jak przeciwnik pozwala. Dobrze zanalizowaliśmy przeciwnika i pewne argumenty mu zabraliśmy - powiedział ponadto trener zespołu z Krakowa.



Źródło: wislaportal.pl


Pomeczowe wypowiedzi zawodników

Jean Carlos: Walczyliśmy o jak najlepszy rezultat

Niedzielna potyczka w Szczecinie rozpoczęła się świetnie dla Jeana Carlosa da Silvy Rocha, który zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu meczu skierował piłkę do siatki Pogoni. W ostatecznym rozrachunku trafienie to zapewniło piłkarzom spod Wawelu jeden punkt wywalczony w delegacji.


13.09.2020r.

K. Biedrzycka

400mm.pl

Pięć minut trwała radość Wiślaków po bramce Jeana Carlosa da Silvy, który pokonał golkipera Portowców i rozpoczął niedzielne „strzelanie” na stadionie im. Floriana Krygiera. „Zaczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, ale chwilę później było już 1:1. To się zdarza w futbolu, że brakuje szczęścia. Tak też było przy pierwszej bramce dla Pogoni. Wówczas sytuacja się skomplikowała, ale uważam, że rozegraliśmy naprawdę niezłe spotkanie. Pomimo błędu nie poddaliśmy się i walczyliśmy o jak najlepszy wynik. Niestety w ostatniej akcji meczu ponownie straciliśmy bramkę, która pozbawiła nas wygranej” - zaczął.

Nowa „dziewiątka”

Szkoleniowiec Białej Gwiazdy zdecydował się na wystawienie Jeana Carlosa w ataku, co przyniosło oczekiwany skutek. Jakie zawodnik otrzymał wskazówki od swojego opiekuna? „Trener zwracał mi uwagę na nową pozycję, na której przyszło mi występować, zaznaczając, jak powinienem zagrać. Nie chciałem go zawieść i zależało mi na tym, by wywiązywać się z przekazanych mi założeń. Wierzę, że jestem w stanie prezentować się lepiej i dawać więcej drużynie. Do tego będę dążył, ponieważ pragnę pomóc zespołowi w zmianie sytuacji i w odnoszeniu zwycięstw” - zapewnił.

Gra zespołowa przede wszystkim

Na pytanie, jak Brazylijczyk czuł się w nowej roli i czy jest zadowolony z tego, jak wyglądał na boisku, odpowiedział: „Myślę, że mogę być zadowolony ze swojego występu, chociaż oczywiście są rzeczy do poprawy. Wydaje mi się, że nasza gra - jako drużyny - mogła się w dużej mierze podobać. Celowo mówię o zespole, gdyż wynik jest efektem działań wszystkich zawodników. Ostatecznie jestem bardzo smutny, gdyż nie udało się wygrać, a na tym nam zależało. Teraz pozostało nam nadal ciężko trenować, bo już w piątek czeka nas kolejne spotkanie”.


Źródło: wisla.krakow.pl

Lis: Takie mecze trzeba wygrywać

W niedzielnym spotkaniu Biała Gwiazda była bardzo blisko pierwszego odniesienia premierowego zwycięstwa w bieżącej kampanii PKO Bank Polski Ekstraklasy, jednak bramka Konstantinosa Triantafyllopoulosa w ostatniej akcji meczu pozbawiła Wiślaków trzech oczek. Całe spotkanie w wiślackiej bramce spędził Mateusz Lis, który nie krył rozczarowania z końcowego wyniku.


14.09.2020r.

K. Biedrzycka/Jakub Sumera

400mm.pl

Wiślacy już w 3. minucie objęli prowadzenie, jednak gospodarze potrafili szybko odpowiedzieć i po samobójczej bramce Lukasa Klemenza doprowadzili do wyrównania. Jak ta sytuacja wyglądała z perspektywy Mateusza Lisa? „Dużo szczęścia miała Pogoń w tej sytuacji, bo zdołałem obronić pierwszy strzał, ale futbolówka trafiła pod nogi Lukasa, niefortunnie się odbiła i wpadła do siatki. To jest piłka nożna i takie sytuacje po prostu się zdarzają” - rozpoczął bramkarz.

Jeden punkt zamiast trzech

Krakowianie konsekwentnie ruszyli do ataku i strzelili drugą bramkę. Podopieczni trenera Artura Skowronka nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania, bowiem w ostatniej akcji meczu do wyrównania doprowadził Konstantinos Triantafyllopoulos i pozbawił Białą Gwiazdę kompletu punktów. Wiślacki golkiper nie mógł pogodzić się z końcowym wynikiem. „Wielka szkoda, bo dobrze weszliśmy w ten mecz i szybko strzeliliśmy bramkę, a później potrafiliśmy ponownie objąć prowadzenie. Bardzo trudno jest pogodzić się z tym remisem, tym bardziej, że straciliśmy gola w ostatnich sekundach i to bardzo boli. Takie mecze trzeba wygrywać. W pewnych momencie za bardzo się cofnęliśmy, zabrakło pressingu i doskoku, by rywal nie dochodził tak łatwo do sytuacji pod naszą bramką. Musimy jednak szybko zapomnieć o tym, co wydarzyło się w Szczecinie i skupić się na kolejnych meczach, które są przed nami” - stwierdził Wiślak.

W oczekiwaniu na zwycięstwo

23-letni bramkarz, mimo braku wygranej, dostrzegł kilka pozytywów w grze swoich kolegów. „Wszyscy mocno pracowali, aby wygrać i mieliśmy to zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Myślę jednak, że nie był to zły mecz w naszym wykonaniu, bo potrafiliśmy sobie stworzyć kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Nie wystarczyło to jednak do wywalczenia trzech punktów. Musimy wszystko dokładnie przeanalizować i w piątek przed własną publicznością zgarnąć pełną pulę” - zakończył swoją wypowiedź Mateusz Lis.


Źródło: wisla.krakow.pl

Chuca: Ostatnie trafienie zostawia gorzki posmak

Chociaż do samego końca wydawało się, że Biała Gwiazda wywiezie ze Szczecina komplet punktów, to na kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem Portowcom udało się zdobyć wyrównującą bramkę. W wiślackich szeregach pozostaje niedosyt, ponieważ dwa razy obejmowali prowadzenie, w tym jeden raz za sprawą Chuki, który po ładnym podaniu od Stefana Savicia uderzył z pierwszej piłki i pokonał bramkarza szczecinian.


15.09.2020r.

Redakcja

400mm.pl

Wiślacy weszli w to spotkanie bardzo dobrze – już w 3. minucie meczu po rzucie wolnym objęli prowadzenie za sprawą pięknego strzału z woleja w wykonaniu Jeana Carlosa. Niewiele później jednak na tablicy wyników widniał już wynik remisowy. „Wyszliśmy na murawę zmotywowani, chcąc naciskać na rywala z przodu i to się udało. Jednak to prawda, nie mieliśmy zbyt wiele czasu, żeby nacieszyć się tym szybko strzelonym golem” – przyznał po meczu Chuca, autor drugiego trafienia dla krakowskiej drużyny, które dało jej prowadzenie. „To była dobra, wspólna akcja. Zmiana kierunku gry w wykonaniu Yeboaha, a potem świetne podanie, które dostałem od Savicia. Miałem sporo miejsca w polu karnym, byłem sam i w tej sytuacji mogłem wykończyć tę akcję z pierwszej piłki” – opisał swoją bramkową sytuację pomocnik.

Z motywacją do dalszej pracy

Pomimo prowadzenia przez większą część spotkania, krakowianie powrócili do domu z jednym oczkiem. Strata punktów boli tym bardziej, że bramka wyrównująca ostatecznie wynik meczu padła w ostatniej akcji, na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem. „Ostatnie trafienie zostawia gorzki posmak. Od początku widać było, że przyjechaliśmy do Szczecina po zwycięstwo, ale cóż… Liga wystartowała nie tak dawno, teraz przed nami mecz u siebie, przed własną publicznością i musimy sprawić, żeby ten jeden punkt okazał się dobrym proroctwem” – powiedział 23-latek. Niecały tydzień mają teraz Wiślacy na przygotowanie się do podjęcia u siebie Wisły Płock. Nad czym będą chcieli szczególnie popracować podopieczni trenera Artura Skowronka? „Chcemy być bardziej skoncentrowani podczas całego spotkania i kontrolować te drobne szczegóły, które mogą okazać się brzemienne w skutkach. Drużyna wygląda trochę lepiej i jest zdeterminowana, aby wszystko dobrze funkcjonowało” – zakończył hiszpański pomocnik.


Źródło: wislaportal.pl

Statystyki meczu: Pogoń - Wisła

Niedziela, 13 września 2020 r.

Ciężko będzie wiślakom zaprezentować lepszą jakoś gry, jeśli w kolejnym meczu w lidze dokładność ich podań będzie na poziomie zaledwie 76%. A właśnie taką wyliczyli im statystycy Ekstraklasy w trakcie spotkania ligowego z Pogonią Szczecin. Zapraszamy Was do zapoznania się z kompletem statystyk po spotkaniu "Białej Gwiazdy" z "Portowcami".

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków

  • Bramki: 2-2 (1-1)
  • Posiadanie (w %): 55-45 (46-54)
  • Strzały: 12-9 (2-6)
  • Strzały celne: 4-3 (1-2)
  • Strzały niecelne: 3-4
  • Strzały zablokowane: 5-2
  • Strzały z pola karnego: 10-6
  • Strzały z pola karnego, celne: 4-2
  • Średni dystans od bramki: 14.9-17.7
  • Faule: 18-14
  • Żółte kartki: 2-1
  • Czerwone kartki: 0-0
  • Spalone: 4-1
  • Rzuty rożne: 8-3
  • Podania: 452-360
  • Podania dokładne (w %): 79-76
  • Instat index: 253-256
  • Gole oczekiwane: 1.61-1.07
  • Dystans (w km): 112,43-112,15
  • Sprinty: 87-89
  • Sprint dystans (w km): 1.63-1.60
  • Szybki bieg dystans (w km): 7.20-6.50

Gole oczekiwane:

  • 0.40 - Jean Carlos Silva
  • 0.33 - Chuca
  • 0.16 - Fatos Bećiraj
  • 0.15 - Yaw Yeboah
  • 0.02 - Gieorgij Żukow
  • 0.01 - Dawid Szot

Statystyki przebiegniętych kilometrów:

  • 11.36 - Dawid Abramowicz
  • 11.32 - Gieorgij Żukow
  • 10.60 - Dawid Szot
  • 10.24 - Chuca
  • 9.91 - Maciej Sadlok
  • 9.76 - Rafał Janicki
  • 9.32 - Vullnet Basha
  • 7.89 - Jean Carlos Silva
  • 7.00 - Yaw Yeboah
  • 4.97 - Lukas Klemenz
  • 4.73 - Mateusz Lis

oraz

  • 5.67 - Stefan Savić
  • 3.26 - Fatos Bećiraj
  • 3.16 - David Niepsuj
  • 1.49 - Michał Mak
  • 1.39 - Rafał Boguski

Najszybsi w meczu (km/h):

  • 32.99 - Jean Carlos Silva
  • 32.74 - Yaw Yeboah
  • 32.43 - Fatos Bećiraj
  • 32.17 - Gieorgij Żukow
  • 32.06 - Stefan Savić
  • 31.96 - Dawid Abramowicz
  • 30.87 - Maciej Sadlok
  • 30.05 - Michał Mak

Najwięcej sprintów (pow. 25,2 km/h):

  • 9 - Yaw Yeboah
  • 9 - Gierogij Żukow
  • 8 - Stefan Savić
  • 8 - Dawid Abramowicz

InStat index(*) sklasyfikowanych piłkarzy Wisły Kraków:

  • 315 - Chuca
  • 300 - Jean Carlos Silva
  • 286 - Maciej Sadlok
  • 282 - Vullnet Basha
  • 276 - Mateusz Lis
  • 260 - Stefan Savić
  • 257 - Lukas Klemenz
  • 257 - Gieorgij Żukow
  • 255 - Dawid Szot
  • 254 - Yaw Yeboah
  • 244 - Rafał Janicki
  • 235 - David Niepsuj
  • 210 - Dawid Abramowicz
  • 209 - Michał Mak
  • 200 - Fatos Bećiraj

(*) - InStat index to algorytm, który wszystkie statystyczne osiągnięcia zawodnika w danym meczu przelicza na wartość liczbową.

Statystyki indywidualne:

  • 3 - Jean Carlos Silva - najwięcej strzałów;
  • 1 - Jean Carlos Silva, Chuca, Dawid Szot - najwięcej celnych strzałów;
  • 4 - Dawid Abramowicz - najczęściej faulowani;
  • 3 - Maciej Sadlok, Dawid Abramowicz - najwięcej fauli;
  • 52 - Maciej Sadlok - najwięcej podań;
  • 37 - Maciej Sadlok - najwięcej dokładnych podań;
  • 37 - Chuca - najwięcej przyjętych podań;
  • 19 - Dawid Abramowicz - najwięcej pojedynków;
  • 10 - Jean Carlos Silva - najwięcej wygranych pojedynków;
  • 2 - Gieorgij Żukow, Chuca, Yaw Yeboah - najwięcej udanych dryblingów;
  • 3 - Dawid Abramowicz, Yaw Yeboah - najwięcej odbiorów;
  • 2 - Lukas Klemenz, Gieorgij Żukow, Dawid Abramowicz, Yaw Yeboah, Jean Carlos Silva - najwięcej udanych odbiorów;
  • 10 - Dawid Abramowicz - najwięcej strat;
  • 6 - Rafał Janicki, Gieorgij Żukow - odzyskane piłki.

Źródło: Ekstraklasa, InStat


Źródło: wislaportal.pl

Podsumowanie 3. kolejki PKO Ekstraklasy

Poniedziałek, 14 września 2020 r.

Trzecia kolejka ligowa to "kolejka remisów". Tylko trzy spotkania zakończyły się z rozstrzygnięciem, a aż pięć podziałem punktów. Ze zwycięstwa cieszy się przede wszystkim Górnik, który wygrywa trzecie spotkanie ligowe z rzędu, pokonując aż 3-0 Lechię. Trzy punkty, choć tutaj mocno "wymęczone", dopisała też Legia, która pokonała 1-0 Wisłę Płock. Ze zwycięstwa cieszy się też Raków, który pokonał 2-1 Zagłębie. Blisko pierwszej w tym sezonie wygranej była też wprawdzie krakowska Wisła, ale trzy punkty wypuściła w ostatniej minucie meczu z Pogonią.

Piątek, 11 września:

Jagiellonia Białystok 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała

  • 0-1 Kamil Biliński (18.)
  • 0-2 Michał Rzuchowski (37.)
  • 1-2 Jakov Puljić (49.)
  • 2-2 Jesús Imaz (51.)

Tak jak można się było spodziewać - od początku meczu przewagę osiągnęli gospodarze, ale jeden udany kontratak, a potem skuteczny stały fragment gry sprawił, że do przerwy zanosiło się na niespodziankę. I choć "Jaga" błyskawicznie odrobiła straty na początku drugiej połowy, to na więcej zabrakło jej skuteczności. A dobre okazje do wygranej były.

Wisła Płock 0-1 Legia Warszawa

  • 0-1 Tomáš Pekhart (30.)

Legioniści wyszli na prowadzenie zgodnie ze swoim planem, ale też przyznać należy, że zwłaszcza w drugiej połowie to "Nafciarze" pokazali się z niezłej strony i choćby Bartoszowi Sliszowi zawdzięczają legioniści to, że nie stracili bramki. Młodzian wybił bowiem piłkę z linii bramkowej. Ostatecznie do niespodzianki jednak nie doszło i komplet punktów pojechał do Warszawy.

Sobota, 12 września:

Cracovia 1-1 Stal Mielec

  • 0-1 Paweł Tomczyk (82.)
  • 1-1 Dawid Szymonowicz (90.)

Plan "Pasów" na ten mecz był bez wątpienia dość prosty i zakładał bez wątpienia opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Niewiele jednak zabrakło, a doszłoby do jeszcze większej niespodzianki, bo w ostatniej akcji meczu mielczanie obili słupek.

Warta Poznań 0-0 Piast Gliwice

  • Przed tym spotkaniem obydwie ekipy były jedynymi w lidze, które nie zdobyły bramki i takimi pozostałym, co zwłaszcza w przypadku gliwiczan jest bez wątpienia sporą niespodzianką. I niezbyt dobrze wróży przed czekającym w czwartek Piasta meczem pucharowym.

Śląsk Wrocław 3-3 Lech Poznań

  • 0-1 Mikael Ishak (7.)
  • 1-1 Piotr Celeban (12.)
  • 2-1 Mathieu Scalet (14.)
  • 2-2 Dani Ramírez (28.)
  • 2-3 Mikael Ishak (32.)
  • 3-3 Róbert Pich (51. k.)

Całkiem niezłe "meczycho" stworzyły obydwa zespoły, bo było sporo niezłych akcji, bez kunktatorstwa, z szukaniem ofensywy - co przyniosło kibicom aż sześć zdobytych bramek. Dla Śląska to pierwsze spotkanie w sezonie ze stratą punktów, a dla Lecha trzeci z rzędu - z ich stratą.

Niedziela, 13 września:

Pogoń Szczecin 2-2 WISŁA KRAKÓW

  • 0-1 Jean Carlos Silva (3.)
  • 1-1 Lukas Klemenz (8. sam.)
  • 1-2 Chuca (57.)
  • 2-2 Kóstas Triantafyllópoulos (90.)

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego szczecinianie z remisu na pewno nie byliby zadowoleni, ale po końcowym cieszyli się z tego jednego punktu, jak ze zwycięstwa. Dla wiślaków, którzy solidnie pomogli wyjątkowo słabym w tym spotkaniu "Portowcom" w dopisaniu wspomnianego punktu, jest to solidne frajerstwo, bo trudno określić ten wynik inaczej.

Górnik Zabrze 3-0 Lechia Gdańsk

  • 1-0 Jesús Jiménez (34. k.)
  • 2-0 Bartosz Nowak (60.)
  • 3-0 Daniel Ściślak (81.)

Gdy gra na trudnym terenie w Zabrzu zaczynała się Lechii układać - stracili pechowo bramkę po przypadkowym rzucie karnym. Prowadzenie niewątpliwie uskrzydliło zabrzan, którzy po przerwie rzucili gdańszczan "na kolana" i z kompletem punktów - pozostaną liderem ligi.

Poniedziałek, 14 września:

Raków Częstochowa 2-1 Zagłębie Lubin

  • 1-0 Vladislavs Gutkovskis (1.)
  • 2-0 David Tijanić (48.)
  • 2-1 Rok Sirk (66.)

Przed trzecią kolejką z kompletem zwycięstw były trzy drużyny, po niej pozostała już tylko jedna - a mianowicie Górnik Zabrze, bo też "miedziowi" nie dotrzymali im kroku. Zasłużenie spotkanie to wygrał bowiem Raków, który melduje się w ligowej czołówce.

Aktualna tabela Ekstraklasy:

  • 1. Górnik Zabrze 3 9 9 - 2
  • 2. Śląsk Wrocław 3 7 8 - 4
  • 3. Raków Częstochowa 3 6 6 - 4
  • 4. Legia Warszawa 3 6 4 - 3
  • Zagłębie Lubin 3 6 4 - 3
  • 6. Jagiellonia Białystok 3 5 5 - 4
  • 7. Pogoń Szczecin 3 4 4 - 4
  • 8. Lechia Gdańsk 3 3 2 - 6
  • 9. Lech Poznań 3 2 6 - 7
  • 10. Wisła Płock 3 2 3 - 4
  • 11. Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 2 6 - 8
  • 12. WISŁA KRAKÓW 3 2 4 - 6
  • 13. Stal Mielec 3 2 2 - 4
  • 14. Warta Poznań 3 1 0 - 2
  • 15. Piast Gliwice 3 1 0 - 3
  • 16. Cracovia 3 0 5 - 4

Źródło: wislaportal.pl

Przegląd Prasy: Sekundy od zwycięstwa

Spotkanie 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków zakończyło się remisem 2:2. Mimo iż Biała Gwiazda dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, to straciła bramkę w ostatniej akcji meczu i ze stolicy województwa zachodniopomorskiego wraca z jednym punktem. Postanowiliśmy sprawdzić, jak niedzielne spotkanie ocenili przedstawiciele mediów.


14.09.2020r.

Jakub Sumera

Gazeta Krakowska

„W ataku szkoleniowiec Wisły ostatecznie zdecydował się wystawić Jeana Carlosa Silvę, który trenował z drużyną przez cały okres przerwy na mecze reprezentacji. Ci, którzy wyjeżdżali na kadrę, czyli Aleksander Buksa i Fatos Beqiraj, usiedli na ławce rezerwowych. O tym, że szkoleniowiec Wisły dokonał słusznego wyboru, przekonaliśmy się już w 3 min. Maciej Sadlok dośrodkował wtedy z rzutu wolnego, a Silva przyjął piłkę w polu karnym na klatkę piersiową, by po chwili potężnym strzałem pokonać Dante Stipicę.


Mecz zatem ułożył się wiślakom znakomicie, ale nie nacieszyli się zbyt długo prowadzeniem, bo już po kolejnych sześciu minutach mieliśmy remis. Pogoń wyprowadziła szybki atak, zakończony podaniem z prawej strony w pole karne. Tutaj strzał oddał Alexander Gorgon, ale Mateusz Lis dobrze zachował się w bramce, odbijając piłkę. Ta spadła pod nogi Lukasa Klemenza, który miał czas, żeby spokojnie wybić futbolówkę. Zamiast tego, obrońca Białej Gwiazdy wpakował ją do siatki. (…) W 34. min wreszcie zaatakowali krakowianie. Dobry odbiór zanotował Vullnet Basha. Piłka od razu trafiła do Jeana Carlosa Silvy, który jednak nie zagrał w tempo do Yawa Yeboaha. Ghańczykowi pozostało już tylko odegrać do Silvy, a ten źle trafił w piłkę i wyszedł z tego kiepski strzał.


Druga połowa rozpoczęła się od dwóch mocnych uderzeń. Najpierw zaatakowała Wisła, gdy po akcji Chuki z Yawem Yeboahem skończyło się tylko na rzucie rożnym. Po chwili odpowiedziała Pogoń, gdy w polu karnym Dawida Abramowicza ograł Michał Kucharczyk, ale jego mocny strzał obronił Mateusz Lis. (…) W 57. min padł drugi gol dla Wisły i był to efekt naprawdę bardzo dobrej akcji. Yaw Yeboah przerzucił piłkę na kilkadziesiąt metrów z prawego na lewe skrzydło. Tutaj Stefan Savić przyjął piłkę, by po chwili podać w pole karne do Chuki, a ten wykończył akcję precyzyjnym strzałem do siatki. Dane Stipica był bezradny. Pogoń drugi raz musiała odrabiać w tym meczu straty, ale tym razem szło jej to o wiele trudniej niż w pierwszej połowie.


(…) Im bliżej było końca, tym Pogoń miała większą przewagę, choć bardzo długo kompletnie nic z tego nie wynikało. Wisła z kolei miała kilka okazji, żeby skontrować gospodarzy i postawić kropkę na i. Goście tego nie zrobili i dosłownie w ostatniej chwili zwycięstwo wymknęło im się z rąk, bo w czwartej doliczonej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki posłał głową Kostas Triantafyllopoulos. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie” .

Interia


„Wisła musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego. Jego koledzy byli jednak bardzo zmobilizowani i już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Macieja Sadloka z rzutu wolnego, pięknym strzałem z woleja popisał się Jean Carlos i zdobył bramkę. Pogoń jednak szybko odpowiedziała i już po pięciu minutach wyrównała. Adam Frączczak znalazł się pod linią końcową. Zagrał wzdłuż bramki. Piłkę wślizgiem sięgnął Alexander Gorgon. Futbolówkę zdołał odbić Mateusz lis. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że trafiła w nogi Lukasa Klemenza i wpadła do siatki.

(…) W drugiej połowie znowu Wisła odważniej zaatakowała. Przyniosło to skutek, w postaci trafienia Chuki. Hiszpan miał sporo miejsca w polu karnym i wykorzystał to, uderzając precyzyjnie z pierwszej piłki. Wydawało się, że Biała Gwiazda odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Pogoń nie zamierzała się jednak poddawać. Do końca wierzyła w zdobycie bramki i ta wiara przekuła się w rzeczywistość. W ostatniej akcji meczu, po wrzutce z rzutu rożnego, głową bramkę zdobył Konstantinos Triantafyllopoulos. Zaraz po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie. W efekcie Wisła po trzech kolejkach ma dwa punkty”.

Onet


„Początek spotkania w Szczecinie był zaskakujący. Ledwie mecz się zaczął, a na prowadzenie wyszli goście spod Wawelu. Jean Carlos skorzystał z idealnej wrzutki Macieja Sadloka w pole karne. Przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i przewracając się, strzelił z woleja. Ta zatrzepotała w bramce Dante Stipicy. Stracony gol podrażnił Pogoń i wkrótce mieliśmy szybkie wyrównanie. To był niesamowity "bilard" w polu karnym. Po dobrej akcji Damiana Dąbrowskiego oraz Adama Frączczaka piłka odbijała się od kilku zawodników, w tym bramkarza Mateusza Lisa i Lukasa Klemenza. Od tego ostatniego do bramki gości. Po tak efektownym początku, obie drużyny nieco spuściły z tonu. Szybkich wymian piłki nie brakowało, ale sytuacji już tak. W 34. minucie Jean Carlos znów miał niezłą sytuację, gdy piłkę zgrał mu Yaw Yeboah, ale nie trafił w bramkę z dość bliskiej odległości. Więcej emocji w pierwszej połowie nie było.


Mocny był początek drugiej części gry. I znów Wisła mogła wyjść na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym Yeboah wygarnął piłkę spod linii i wystawił ją kilka metrów przed bramkę. Żaden z jego kolegów nie zdołał do niej dopaść i wtrącić ją do bramki. W odpowiedzi Michał Kucharczyk uderzył mocno, Lis odbił jego uderzenie, popisując się świetną interwencją. W 57. minucie Wisła popisała się ładną akcją i wykorzystała gapiostwo Pogoni. Stefan Savić wbiegł w pole karne i dograł prostopadłą piłkę, gdzie stał niekryty Chuca. Hiszpan nie mógł nie trafić. Jego płaski strzał dał Wiśle znów wyjść na prowadzenie.


(…) Pogoń dążyła do wyrównania, a Biała Gwiazda bardzo się cofnęła. W 82. minucie w polu karnym dość groźnie strzelał Adrian Benedyczak. Jego uderzenie przyblokowali obrońcy i skończyło się na rzucie rożnym. Wisła do końca meczu się broniła. Kiedy w 94. minucie wydawało się, że już gol nie padnie, przy rzucie rożnym pod bramkę gości podążył nawet Stipica. Idealne dośrodkowanie na głowę Triantafyllópoulosa sprawiło, że Pogoń zremisowała ten mecz 2:2. Grek trafił idealnie i uratował swój zespół”.


Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria sportowa