2020.11.07 Motor Lublin - Wisła Kraków 0:1

Z Historia Wisły

2020.11.07, Centralna Liga Juniorów U-15, 13. kolejka, Lublin, Stadionowa 1, 16:00
Motor Lublin 0:1 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1 54' Filip Kowalski
Motor Lublin
Jakub Buczyński
Igor Ilczuk
Maciej Bujak
Kacper Gryczka
Daniel Augustyński
Gabriel Czuba grafika:zmiana.PNG (69' Szymon Podlipny)
Arkadiusz Murzacz
Sebastian Sikora grafika:zmiana.PNG (71' Kamil Posielski)
Szymon Świerszcz
Kacper Więczkowski
Kajetan Zygmunt grafika:zmiana.PNG (47' Piotr Bereza)

trener:
Wej Rafał
Wisła Kraków
Maciej Pachel
Olivier Obara
Antoni Wójcik grafika:zmiana.PNG (54' Dominik Maśnica)
Jakub Nowiński
Filip Przybyłko grafika:zmiana.PNG (41' Jakub Krzyżanowski)
Kacper Symula
Tomasz Dusik
Michał Prochwicz
Maciej Jania grafika:zmiana.PNG (41' Filip Kowalski)
Dawid Kraczka grafika:zmiana.PNG (52' Piotr Chrapusta)
Tomasz Stanaszek grafika:zmiana.PNG (50' Hugo Woyna-Orlewicz)

trener:
Michał Jania
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku często nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-15: MOTOR POKONANY!

8 listopada 2020

Nasza najmłodsza drużyna występująca w Centralnej Lidze Juniorów udała się na wyjazd do Lublina, by w ramach 13. kolejki stanąć w szranki z tamtejszym Motorem. Sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Białej Gwiazdy 1:0, a jedyną bramkę dla krakowskiego zespołu zdobył Filip Kowalski, który wykorzystał rzut karny.

Podopieczni trenera Michała Jani tytuł mistrza jesieni zapewnili sobie w poprzedniej kolejce, wygrywając na wyjeździe z TOP 54 Biała Podlaska. Do sobotniego spotkania w nieco gorszych nastrojach przystępowali gracze Motoru, którzy w ostatnim spotkaniu ulegli 1:2 Górnikowi Łęczna. Równo o godzinie 16:00 na sztucznej nawierzchni przy ulicy Stadionowej sędzia dał znak do rozpoczęcia pojedynku pomiędzy zespołami z województwa lubelskiego i małopolskiego. Już od samego początku spotkania zespół gospodarzy cofnął się do głębokiej defensywy i zamierzał bronić wyniku. Wiślacy konsekwentnie rozgrywali piłkę na połowie przeciwnika, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie linii obronnej drużyny z Lublina. Krakowianie również upatrywali swoich szans w strzałach z dystansu, jednak często lądowały one obok bramki, albo zostały przechwycone przez golkipera Motoru. Ostatecznie w pierwszej połowie piłka nie znalazła drogi do żadnej z bramek i obie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

Druga odsłona spotkania toczyła się w podobnym tempie. Nisko ustawiony zespół z Lublina zamierzał dowieźć korzystny rezultat do końca i przybliżyć się do utrzymania w ligowej tabeli. Jedyną okazją do zagrożenia bramce strzeżonej przez Dawida Kraczkę był rzut rożny, podczas którego jeden z graczy gospodarzy chciał w bezpośredni sposób zaskoczyć golkipera Wisły. Pomimo zasieków postawionych na połowie przeciwnika podopieczni trenera Michała Jani cierpliwie rozgrywali swoje akcje i czekali na dogodną sytuację, by w końcu wyjść na prowadzenie. Po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez jednego z graczy Motoru pani arbiter podyktowała rzut karny dla zespołu z Krakowa. Do futbolówki podszedł Filip Kowalski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Po bramce na 1:0 zawodnicy Białej Gwiazdy ruszyli do przodu, by powiększyć swój dorobek bramkowy, jednak defensywa gospodarzy do ostatnich minut zachowała czujność. Po tym spotkaniu gracze spod Wawelu po raz kolejny w tym sezonie dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Warto również dodać, że był to trzeci mecz, w którym zespół Białej Gwiazdy zagrał na zero z tyłu.

„Muszę przyznać, że to spotkanie wymagało od nas wiele cierpliwości. Drużyna Motoru była ustawiona bardzo nisko i rzadko kiedy wychodziła z własnej połowy. Bardzo ciężko było nam wykreować dobre sytuacje, ale mimo tego ustawienia przeciwnika próbowaliśmy zagrażać bramce gospodarzy. Założenia, o których rozmawialiśmy przed spotkaniem zostały zrealizowane. Spotkanie nie obfitowało w gole, ale jestem zadowolony, że dzięki determinacji i cierpliwości udało nam się wyjść zwycięsko z tego pojedynku” - powiedział trener Michał Jania.

Motor Lublin U-15 - Wisła Kraków U-15 0:1 (0:0)

0:1 Filip Kowalski (k.)

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Dawid Kraczka - Michał Prochwicz, Kacper Symula, Jakub Nowiński, Maciej Jania, Antoni Wójcik, Filip Przybyłko, Tomasz Dusik, Tomasz Stanaszek, Olivier Obara, Maciej Pachel

Ławka rezerwowych: Piotr Chrapusta, Jakub Krzyżanowski, Hugo Woyna - Orlewicz, Dominik Maśnica, Filip KowalskiŹródło: akademia.wisla.krakow.pl