2021.02.20 Stal Stalowa Wola II - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

CLJ U-18: Wisła lepsza w Stalowej Woli

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Adriana Filipka zameldowali się na Podkarpaciu, gdzie stanęli naprzeciw drugiej drużynie Stali Stalowa Wola. Sparingowy pojedynek z Zielono-Czarnymi zakończył się po myśli młodych Wiślaków, którzy po bramkach Daniela Hoyo-Kowalskiego oraz Kacpra Chełmeckiego pokonali rywali 2:1.


20.02.2021r.

J. Sumera

400mm

Od pierwszego gwizdka arbitra oba zespoły starały się konsekwentnie realizować swoje założenia, chcąc przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i narzucić przeciwnikowi swój styl gry. W początkowej fazie spotkania optyczna przewaga była po stronie gospodarzy, którzy nie potrafili jednak przekuć jej w sytuacje pod bramką gości. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić juniorzy Wisły, którzy umiejętnie operowali piłką i konstruowali składne akcje, przez co stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Dwie z nich krakowianie potrafili zamienić na bramki. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się w 23. minucie Daniel Hoyo-Kowalski, dając swojej drużynie prowadzenie, które niedługo później, bo w 35. minucie, podwyższył Kacper Chełmecki. Zawodnicy Stali nie zamierzali odpuszczać i z wielką determinacją poszukiwali trafienia kontaktowego, co udało im się w 41. minucie, skutkiem czego na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:1 dla Białej Gwiazdy.


Zero po jednej, zero po drugiej


Na drugą połowę ekipa z województwa podkarpackiego wybiegła w zmienionym składzie i poszukiwała swoich szans na ponowne sforsowanie defensywy młodych Wiślaków, którzy jednak nie dopuszczali gospodarzy w okolice własnego pola karnego, skutecznie ich wypychając. Gra toczyła się w głównej mierze w środkowej strefie boiska, przez co zarówno jedni, jak i drudzy nie stwarzali zbyt wielu sytuacji strzeleckich, a w finalnym rozrachunku spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Adriana Filipka 2:1.

Warto zaznaczyć, że w meczu zagrali także reprezentanci pierwszego zespołu Stali.


Stal Stalowa Wola II - Wisła Kraków U-18 1:2

Bramki dla Wisły:

Daniel Hoyo-Kowalski 23'

Kacper Chełmecki 35'


Wisła Kraków: Zagórowski (Szewczyk) – Michał Głogowski (Warczak), Kamil Głogowski (Kutwa), Rachfalik (Koncewicz-Żyłka), Ładyga – Hoyo-Kowalski, Duda, Ćwik – Sałamaj (Gądek), Chełmecki, Szywacz

Źródło: wisla.krakow.pl

Filipek: Chcemy być jak najlepiej przygotowani

W sobotnie popołudnie drużyna CLJ U-18 rozegrała kolejny mecz kontrolny przed zbliżającą się rundą wiosenną w Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem młodzi Wiślacy okazali się lepsi od drugiego zespołu Stali Stalowa Wola, wygrywając 2:1. Po końcowym gwizdku postawę swoich podopiecznych ocenił trener Adrian Filipek.


21.02.2021r.

J. Sumera

400mm

Spotkanie na Podkarpaciu zakończyło się po myśli graczy spod Wawelu, którzy dzięki bramkom Daniela Hoyo-Kowalskiego i Kacpra Chełmeckiego pokonali drugi zespół Stali Stalowa Wola 2:1. Szkoleniowiec krakowian zaznaczył jednak, że nie była to łatwa przeprawa, szczególnie, że w szeregach drugiego zespołu ze Stalowej Woli znaleźli się zawodnicy występujący na co dzień w pierwszej drużynie. „Przede wszystkim cieszy nas fakt, że wygraliśmy to spotkanie. Myślę, że pierwsza połowa, w której występowali zawodnicy z pierwszego zespołu Stali, była wyrównana. Na początku gospodarze mieli optyczną przewagę, jednak później to my prowadziliśmy grę, utrzymywaliśmy się przy piłce i zawiązywaliśmy składne akcje, czego efektem były dwie bramki, na które rywale zdołali odpowiedzieć trafieniem kontaktowym. Po przerwie nieco dostosowaliśmy się do warunków postawionych przez przeciwnika, który na drugą połowę wyszedł w zmienionym składzie personalnym i nie było to już takie widowisko, jakiego byśmy sobie życzyli” - rozpoczął opiekun młodych Wiślaków.

Udany debiut

W sobotnim starciu debiut w koszulce z białą gwiazdą zaliczył Kacper Szewczyk, który bronił dostępu do wiślackiej bramki. „Kacper pojawił się na boisku w drugiej połowie i zaprezentował się z dobrej strony, chociaż nie miał zbyt wiele pracy. Zachował jednak czyste konto, a to dla bramkarza zawsze jest budujące i dodaje mu pewności siebie” - powiedział sternik zespołu CLJ U-18.

Cenne przetarcia

Na młodych Wiślaków czekają kolejne wartościowe sparingi przed powrotem na boiska Centralnej Ligi Juniorów. Juniorzy Białej Gwiazdy ponownie będą mogli sprawdzić się na tle seniorskich drużyn, nabywając cennego doświadczenia. „W meczach kontrolnych staramy się odpowiednio dobierać sparingpartnerów. Chcemy mierzyć się z zespołami występującymi na co dzień na szczeblu seniorskim, bo jest to dla nas cenne doświadczenie pod kątem dojrzałości i fizyczności oraz stanowi wartościowe przetarcie przed zbliżającą się rudną wiosenną w Centralnej Lidze Juniorów, do której chcemy być jak najlepiej przygotowani” - zakończył trener Adrian Filipek.

Źródło: wisla.krakow.pl