2021.05.29-30 U8 PRO-TURNIEJE CUP. Licheń

Z Historia Wisły

U-8: 3 DNI NA BOISKU

31 maja 2021

Ostatni weekend maja zawodnicy z zespołu U-8 spędzili w Licheniu, gdzie wzięli udział w Pro-Turnieje Licheń Cup. Podopieczni trenera Bartka Zelka mogli sprawdzić swoje siły na tle rywali z różnych zakątków Polski. Młodzi Wiślacy zaprezentowali się z dobrej strony i w finalnym rozrachunku zakończyli zmagania na 3. miejscu.

Gracze spod Wawelu trafili do grupy, w której znalazły się takie zespoły, jak Śląsk Wrocław, Arkonia Szczecin, Błękitni Wejherowo, Kotwica Kołobrzeg, MABO Piotrków Trybunalski, SMS APR Ślesin, Suchary Suchy Las czy Gol Brodnica. W pierwszym dniu Wiślacy rozegrali 9 spotkań. Na koniec sobotnich zmagań krakowianie zajęli 2. miejsce i zapewnili awans do grupy finałowej, w której zmagania rozpoczęły się w niedzielę.

Drugiego dnia zawodnicy Białej Gwiazdy zaprezentowali ambitną postawę i ostatecznie uplasowali się na 3. miejscu. Nie zabrakło również indywidualnych wyróżnień, bowiem tytuł króla strzelców turnieju trafił do zawodnika Wisły – Leo Leksa.

Kadra Wisły Kraków U-8 na turniej w Licheniu: Jakub Miśta, Adam Majcher, Tomasz Brzykcy, Dominik Boroń, Aleks Trzósło, Leo Leksa, Tymon Górniak, Franciszek Róg

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl