2021.07.21/08.3-4 Wisła Kraków - Borussia Dortmund (odwołany)

Z Historia Wisły

Mecz Wisły z Borussią Dortmund miał być punktem kulminacyjnym obchodów 115-lecia Towarzystwa Sportowego. Pierwsze oficjalne zapowiedzi takiego spotkania pojawiły się na początku czerwca 2021 roku, choć już wcześniej plotkowano o takiej możliwości. Łącznikiem pomiędzy klubami była oczywiście osoba Jakuba Błaszczykowskiego.

Wisła podała dwa możliwe terminy rozegrania meczu: 21 lipca albo 3/4 sierpnia - dokładna data miała być uzależniona od planów Borussii. Dość szybko pojawiły się jednak informacje, że oba terminy mogą kolidować z innymi zobowiązaniami: przygotowaniami do sezonu i pierwszymi meczami Pucharu Niemiec. Faktycznie, do meczu jubileuszowego z Borussią ostatecznie nie doszło, a do Krakowa zamiast klubu z Dortmundu zawitał zespół Napoli.

Zaplanowane na rok jubileuszowy spotkanie z Borussią Dortmund - ze względu na obowiązki przeciwnika wynikające z uczestnictwa w rozgrywkach ligowych oraz w Pucharze Niemiec - nie odbędzie się w przewidzianym terminie. Zależało nam na tym, aby zapewnić fanom piłkarskie emocje w najlepszym możliwym wydaniu, wspólnie celebrując przy R22 115-lecie klubu. Rywalizacja z SSC Napoli stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom kibiców - podał klub w oficjalnym komunikacie o meczu jubileuszowym.