2021.07.31 Zagłębie Sosnowiec U-15 - Wisła Kraków U-15 1:7

Z Historia Wisły

TYGODNIOWY OBÓZ PRZY REYMONTA

1 sierpnia 2021

Ubiegły tydzień zespoły CLJ U-15 oraz CLJ U-17 zakończyły pięciodniowy obóz, który miał miejsce na obiektach przy Reymonta. Był to jeden z etapów przygotowań drużyn prowadzonych przez trenerów Bartosza Bąka oraz Patryka Jałochę do startu ligowy rozgrywek.

Obie drużyny zgrupowały się na obiektach przy ulicy Reymonta od poniedziałku. Dzień ten zakończyli wspólnym wyjściem na mecz pierwszej drużyny. Tygodniowy plan był bardzo podobny – przeważnie dwa treningi dziennie, jeden poranny, natomiast drugi w godzinach między 14:00 a 17:00. Między nimi obiad oraz zajęcia teoretyczne. Różnice to z pewnością sytuacja kadrowa – drużyna U-17 przystępowała do obozu mając 30 zawodników z roczników 2005 i 2006, dla których jest to pierwszy miesiąc wspólnych treningów, natomiast drużyna trenera Bąka zna się od kilku lat, regularnie gra ze sobą również w kadrze województwa. Latem dołączyło kilku zawodników, uzupełniając szeroką kadrę.


Czas przy Reymonta można było wykorzystać w wieloraki sposób. Oprócz standardowych treningów na boisku, zawodnicy pracowali też nad motoryką z Leszkiem Dyją. Trenerzy mieli również czas, żeby skupić się nad kompleksowym przygotowaniem każdego zawodnika. Pomiędzy zajęciami na murawie mieli oni także analizy taktyczne, warsztaty psychologiczne oraz żywnościowe.


Przez pięć dni obie drużyny miały 8 treningów, ponieważ z dwóch zrezygnowali kosztem wyjścia w środku tygodnia na Termy Krakowskie Błonia – doskonała regeneracja po intensywnych zajęciach, a także na koniec obozu. Zespół U-15 pojechał do Sosnowca na sparing (wygrany z miejscowym Zagłębiem 7:1), natomiast podopieczni trenera Jałochy poszli na kręgle. W sobotę zagrali przy Reymonta sparing ze Stalą Mielec, zakończony zwycięstwem 3:2.Źródło: akademia.wisla.krakow.pl