2021.09.11 Polonia Warszawa - Wisła Kraków 5:1

Z Historia Wisły

2021.09.11, Centralna Liga Juniorów U-18, 5. kolejka, Polonia (Warszawa-Śródmieście, Konwiktorska 6, 17:00
Polonia Warszawa 5:1 (2:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Kacper Jakóbczyk 5'
Kacper Jakóbczyk 28'

Franciszek Antkiewicz 50'
Kacper Śmiglewski 60'
Dawid Łącki 90'+3
1:0
2:0
2:1
3:1
4:1
5:1


37' Kamil GłogowskiPolonia Warszawa
Jakub Domański
Kacper Śmiglewski grafika:zmiana.PNG(75' Mateusz Krypa)
Jakub Okusami
Kacper Jakóbczyk
Aleksander Gajgier
grafika:zk.jpg Hubert Pilarz grafika:zmiana.PNG(75' Szymon Pawłowski)
Jan Piasek grafika:zmiana.PNG(75' grafika:zk.jpg Dawid Łącki)
Radosław Borowski
Bartosz Biedrzycki grafika:zmiana.PNG(85' Emre Celik)
Franciszek Antkiewicz grafika:zmiana.PNG(61' grafika:zk.jpg Kacper Włoch)
Jakub Grzegorzewski

trener:
Chmielewski Adam
Wisła Kraków
Kacper Skrobański
Kacper Chełmecki grafika:zmiana.PNG(63' Marcin Bartoń)
Mariusz Kutwa grafika:zmiana.PNG(52' Feliks Grzybowski)
Karol Sałamaj
Tafara Madembo grafika:zmiana.PNG(71' Bartłomiej Cichoń)
Kacper Szewczyk
Mateusz Stanek grafika:zmiana.PNG(71' Dominik Sarga)
Kamil Głogowski
Dorian Gądek
Bartosz Seweryn
Jacek Gurgul grafika:zk.jpg

trener:
Adrian Filipek
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-18: Wysoka Porażka w Warszawie

W sobotnie popołudnie młodzi Wiślacy z zespołu U-18 zameldowali się przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, gdzie stanęli naprzeciw tamtejszej Polonii. Spotkanie w stolicy Polski nie zakończyło się po myśli podopiecznych trenera Adriana Filipka, którzy ulegli gospodarzom 1:5.


13.09.2021r.

Redakcja


Pierwsza część sobotniego starcia lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie po bramce Kacpra Jakóbczyka. Gracz Polonii wykorzystał niedokładną interwencję w polu karnym przez obrońców Wisły i skierował piłkę do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak w ich poczynaniach brakowało skuteczności. Czarne Koszule z kolei dobrze czuli się na swoim obiekcie, czego efektem była druga bramka Jakóbczyka w 28. minucie. Dziesięć minut później z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Dorian Gądek, a gola kontaktowego zdobył Kamil Głogowski i na przerwę Wisła schodziła przegrywając już tylko jedną bramką.

Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i w 50. minucie trafili na 3:1, a na listę strzelców wpisał się Franciszek Antkiewicz, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kacprem Szewczykiem. Podopieczni trenera Adriana Filipka szukali po raz kolejny w tym meczu okazji na gola kontaktowego, jednak w 60. minucie nadziali się na kontratak Polonii, który na gola zamienił Kacper Śmiglewski. Zawodnicy Białej Gwiazdy wciąż próbowali zniwelować straty, lecz w dalszym ciągu nie byli w stanie sforsować defensywy warszawian. Ci natomiast w doliczonym czasie gry dołożyli jeszcze jednego gola, którego autorem został Dawid Łącki, ustalając tym samym wynik na 5:1 dla zespołu z Warszawy.

Polonia Warszawa – Wisła Kraków 5:1 (2:1)

  • Bramka dla Wisły: Kamil Głogowski 37′

Wisła Kraków: Kacper Szewczyk - Mariusz Kutwa (52′ Feliks Grzybowski), Tafara Madembo (71′ Bartłomiej Cichoń), Kamil Głogowski, Kacper Skrobański, Jacek Gurgul, Bartosz Seweryn, Dorian Gądek, Mateusz Stanek (71′ Dominik Sarga), Kacper Chełmecki (63′ Marcin Bartoń), Karol Sałamaj

Źródło: wisla.krakow.pl

FILIPEK: POJEDYNCZE BŁĘDY SPRAWIŁY, ŻE PRZEGRALIŚMY TEN MECZ

13 września 2021

Po zwycięstwie w minionej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 nad Gwarkiem Zabrze drużyna Wisły Kraków musiała uznać wyższość tamtejszej Polonii, przegrywając 1:5. Po tym spotkaniu głos zabrał trener Adrian Filipek.

Pomimo wysokiej porażki opiekun Białej Gwiazdy stwierdził, że jego piłkarze starali się realizować ogólne założenia na to spotkanie zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Opiekun Wiślaków zwrócił uwagę na fakt, iż jego podopiecznym brakowało przede wszystkim skuteczności w ataku oraz szybkości w podejmowaniu decyzji na boisku, co przełożyło się z pewnością na to, że piłkarze z R22 zdobyli w stolicy tylko jednego gola. „Mieliśmy problem w fazie przejściowej. W kontrataku brakowało nam szybkiego i prostego, a przede wszystkim skutecznego rozwiązania sytuacji. W momencie kiedy traciliśmy piłkę wykonywaliśmy ruch aby ją odebrać, ale pojedyncze błędy sprawiły, że przegrywamy mecz. Polonia była bardzo skuteczna w swoich działaniach i dlatego wygrała mecz”- mówił trener Wiślaków.

W następnej kolejce przed Wiślakami pojedynek z ekipą Zagłębia Lubin. Miedziowi pokonali w ostatnim meczu Jagiellonię Białystok 3:1, więc nie będzie to łatwe spotkanie dla podopiecznych trenera Filipka. Pierwszy gwizdek w tym starciu już w najbliższą sobotę o godzinie 11:15 w Myślenicach.


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl