2021.09.25 Wisła Kraków U-17 - Resovia Rzeszów U-17 0:1

Z Historia Wisły

2021.09.25, Centralna Liga Juniorów U-17, 6. kolejka, Myślenice, Zdrojowa 9, 11:00
Wisła Kraków 0:1 (0:1) Resovia
widzów:
sędzia:
Bramki
28' Mikołaj Marciniec
Wisła Kraków
Wiktor Jaślar grafika:zmiana.PNG(55' Bartłomiej Sowa)
Maksymilian Rachfał grafika:zmiana.PNG(70' Maciej Jania)
Mateusz Satuła grafika:zmiana.PNG(60' Kacper Czepielik)
Kacper Rojkowicz grafika:zmiana.PNG(46' Dawid Kraczka)
Jakub Krzyżanowski
Marcin Górkiewicz
Michał Głogowski
Franciszek Stachoń
Patryk Letkiewicz grafika:zmiana.PNG(46' Kacper Klimek)
Jakub Madej grafika:zmiana.PNG(78' Damian Fryc)
Radosław Skała grafika:zmiana.PNG(55' Tomasz Dusik)

trener:
Patryk Jałocha
Resovia
Mateusz Zięba
Paweł Stępak
Oskar Sowa grafika:zmiana.PNG(80' Jakub Misiak)
Bartosz Pikuła
Kornel Rębisz
Albert Olko
Mikołaj Modrzejewski
9Mikołaj Marciniec grafika:zmiana.PNG(78' Jakub Godlewski)
Jakub Maćkowiak
Mateusz Bielenda
Dawid Pieniążek grafika:zmiana.PNG(70' Jacek Bulik)

trener:
Borawski Roman
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-17: PIERWSZA STRATA PUNKTÓW

26 września 2021

W meczu 6. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy drużyny Wisły Kraków U-17 mierzyli się z Resovią Rzeszów. Tym razem obiekt w Myślenicach nie przyniósł szczęścia Wiślakom, którzy ulegli rywalom 0:1 i pierwszy raz w tym sezonie stracili punkty.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy gospodarzy, którzy trzykrotnie znaleźli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pierwszej z nich nie wykorzystał Kacper Rojkowicz, który po podaniu Wiktora Jaślara uderzył wprost w golkipera gości. Następnych dwóch okazji na bramkę nie udało się zamienić Michałowi Głogowskiemu – bramkarz Resovii najpierw poradził sobie z jego uderzeniem głową z ok. 5 metrów, a następnie wygrał pojedynek z Wiślakiem. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym boleśnie przekonali się zawodnicy Białej Gwiazdy. Zawodnik Resovii wykonał rzut wolny z okolic 40 metra, posyłając piłkę na dalszy słupek. Błąd w kryciu Wiślaków skrzętnie wykorzystał zamykający akcję Mikołaj Marciniec i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Letkiewicza. Była to jedyna sytuacja drużyny przyjezdnych w pierwszych 45 minutach.


W drugiej części spotkania gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale przełożyło się to na tylko jedną dogodną sytuację. Osiem metrów przed bramką piłkę otrzymał Głogowski, ale uderzył ponad bramką. Bardziej konkretni byli zawodnicy z Rzeszowa, którzy przeprowadzili trzy szybkie ataki. Mimo zakończenia dwóch z nich groźnymi strzałami, wynik meczu nie uległ zmianie i podopieczni trenera Patryka Jałochy ponieśli pierwszą porażkę w sezonie.


„W ostatnich dwóch meczach zdecydowałem się na sporo rotacji w składzie naszej drużyny. Myślę, że miało to duży wpływ na jakość naszej gry. Z drugiej strony dało nam sporo informacji dotyczących poszczególnych zawodników, które będziemy mogli wykorzystać w procesie szkolenia” – powiedział po meczu trener Patryk Jałocha.

Wisła Kraków – Resovia Rzeszów 0:1 (0:1) Wisła Kraków (skład wyjściowy): Skład: Patryk Letkiewicz, Maksymilian Rachfał (C), Jakub Krzyżanowski, Jakub Madej, Marcin Górkiewicz, Franciszek Stachoń, Wiktor Jaślar, Radosław Skała, Kacper Rojkowicz, Michał Głogowski, Mateusz Satuła


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl