2021.10.09 GKS Katowice U-9 - Wisła Kraków U-9

Z Historia Wisły

MŁODZI WIŚLACY Z WIZYTĄ W GOCZAŁKOWICACH-ZDROJU

11 października 2021

W sobotę w Goczałkowicach-Zdroju zespoły U-9 i U-8 zagrały na obiektach Akademii BVB. Dla Wiślaków wyjazd ten był okazją do szlifowania formy i sprawdzenia się na tle wymagających rywali.

U9

Drużyna trenera Bartosza Zelka rozegrała w sobotę dwa spotkania z drużynami ze Śląska. Akademia BVB Łukasza Piszczka oraz GKS Katowice to wymagający przeciwnicy, którzy są dobrym wyznacznikiem poziomu prezentowanego przez młodych Wiślaków. Na wyróżnienie zasługuje boiskowa postawa zawodników spod Wawelu, którzy odważnie wchodzili w bezpośrednie pojedynki z rówieśnikami i wykazali się dobrą skutecznością pod bramką rywali.

„W Goczałkowicach przyszło się nam zmierzyć z rówieśnikami z Akademii BVB Łukasza Piszczka oraz GKS-u Katowice. Tak mocni rywale byli świetną weryfikacją tego czy idziemy naprzód jeśli chodzi o rozwój. Poprzeczka była postawiona wysoko, ponieważ oba zespoły zawsze prezentują bardzo wysoki poziom. Moi podopieczni zaprezentowali się dobrze, strzelili dużo bramek, nie bali się podejmować pojedynków jeden na jeden. Oczywiście jest dużo elementów do poprawy, ale cieszy to, że ciągle idziemy do przodu”- powiedział po dwumeczu trener Bartosz Zelek.

Kadra Wisły Kraków: Fabian Fortuna, Oliwier Jurek, Maciej Grzesiak, Jakub Płatek, Jan Jazowski, Leon Bigaj, Leon Jakubiec, Franciszek Lekki

U8

W sobotę z zespołem Akademii BVB zmierzył się również zespół trenera Patryka Szuby. Tak jak ich starsi koledzy, zawodnicy U-8 chętnie decydowali się na indywidualne akcje. Piłkarze Białej Gwiazdy zaprezentowali ofensywny styl, który mógł się podobać. Dobrym wyznacznikiem jest na pewno duża liczba strzałów, którą Wiślacy oddali na bramkę rywala.

„Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze. Mecz trwał równe 100 minut, a moi zawodnicy czerpali dużo przyjemności z gry. Wygrywaliśmy pojedynki jeden na jeden, oddawaliśmy więcej strzałów oraz prezentowaliśmy się lepiej jako drużyna. Należy wspomnieć, że kilku zawodników zadebiutowało w barwach Wisły Kraków”- podsumował spotkanie trener Patryk Szuba.

Kadra Wisły Kraków: Krystian Zapała, Antoni Grzymek, Kamil Mrozowski, Filip Kaleta, Oliwier Musiał, Wojciech Majka, Dominik Płaczek, Maciej Ryszka, Mikołaj Domagała, Radosław Majerski


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl