2021.10.16-17 5. edycja Ekstraligi Talentów rocznika 2013

Z Historia Wisły

U9: ZA NAMI 5. EDYCJA EKSTRALIGI TALENTÓW

20 października 2021

W miniony weekend w Chełmku odbyła się piąta edycja turnieju Ekstraligi Talentów rocznika 2013. W zawodach wzięli udział zawodnicy Wisły Kraków, pod wodzą trenera Bartłomieja Zelka.

W turnieju rywalizowały zespoły z Polski i Czech. Był to wartościowy sprawdzian nie tylko pod kątem umiejętności piłkarskich podopiecznych trenera Zelka, ale również radzenia sobie z presją. Poziom zawodów stał na bardzo wysokim poziomie. Wiślacy zakończyli udział w zawodach, zwyciężając grupę srebrną.

W tej edycji poza Białą Gwiazdą udział wzięły takie drużyny, jak: GKS Jastrzębie, Cracovia, ŁKS Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Zbrojovka Brno, ROW Rybnik, Widzew Łódź, Parasol Wrocław, GKS Katowice, Rekord Bielsko-Biała, Unia Kosztowy, Banik Ostrawa, Pogoń Szczecin, Fablok Chrzanów, Gwarek Zabrze, ŁKS Łódź, Triumf Alwernia, MFK Vitkovice, MFK Havirov i DAP Kielce.

„Organizator stworzył nam świetne warunki do rywalizacji, był to bardzo mocno obsadzony turniej. Chłopcy mieli okazję zmierzyć się z rówieśnikami z najlepszych klubów z Polski i zagranicy. Można było zauważyć, że to duże wydarzenie dla moich podopiecznych, co na pewno miało wpływ na ich poczynania boiskowe. Turniej jak każdy inny – rządzi się swoimi prawami. W tym przypadku nie było inaczej. Jako trener miałem okazję zaobserwować, jak moi chłopcy reagują na presję turniejową. Widzę, że mamy duże rezerwy, jeśli chodzi o mentalność chłopców. Na pewno większą uwagę poświęcę na ten aspekt rzemiosła piłkarskiego” – powiedział trener Bartłomiej Zelek.

Kadra Wisły Kraków: Jakub Miśta, Aleks Trzósło, Adam Majcher, Tomasz Brzykcy, Dominik Boroń, Michał Wilczyński, Jakub Płatek, Franciszek Róg, Krzysztof Cięszki, Leo Leksa, Alan Kurczak, Tymon Górniak

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl