2021.10.17 Turniej klubów partnerskich z okazji 115-lecia Wisły Kraków

Z Historia Wisły

TURNIEJ KLUBÓW PARTNERSKICH Z OKAZJI 115-LECIA WISŁY KRAKÓW

20 października 2021

W niedzielę 17 października odbył się turniej klubów partnerskich, który został zorganizowany przez Wisłę Kraków. Do Myślenic przyjechało 16 drużyn z rocznika 2013, a każda z nich spędziła na boisku 120 minut.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy, a spotkania rozgrywane były na czterech boiskach, w systemie 5 na 5. Organizatorzy zdecydowali o tym, aby nie prowadzić klasyfikacji końcowej, a każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkową statuetką oraz gadżetami, które wręczał współwłaściciel Wisły Kraków – Jarosław Królewski.

Poza gospodarzem turnieju – Wisłą Kraków udział wzięły takie drużyny, jak: Unia Oświęcim, Słowik Olkusz, Halny Kamienica, Głogovia Głogów Małopolski, Kaszowianka Kaszów, Szkoła Futbolu Staniątki, Polonia Przemyśl, OMS w Orłach, Dunajec Nowy Sącz, Akademia 2012 Jaworzno, Progress Andrychów, AP Bonito, KS Chełmek, Futbol Brzączowice, Stal Łańcut.


„Turniej został przeprowadzony w miłej oraz przyjaznej atmosferze. Najważniejsze, że dzieci miały możliwość rywalizacji z drużynami, które reprezentują wysoki poziom. Organizatorzy zapewnili piłkarzom sporo minut grania, a zarazem krótki czas oczekiwania na kolejne mecze. Organizacja na najwyższym poziomie. Oby jak najwięcej takich turniejów” – podsumował trener Słowika Olkusz – Michał Tondos.

Jako klub partnerski Wisły Kraków jesteśmy dumni, że mogliśmy wystąpić w turnieju z okazji 115 – lecia powstania Wisły Kraków. Dla naszych młodych piłkarzy była to ogromna frajda, ale również niezwykła szansa. Mogli zaprezentować swoje umiejętności, a także zmierzyć się z rówieśnikami z innych akademii. W tym miejscu chciałbym pogratulować moim zawodnikom wspaniałego występu. Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu, które było dla naszej akademii bardzo fajną przygodą. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości i wyznaczy dalszą ścieżkę rozwoju naszym młodym adeptom – podsumował imprezę szkoleniowiec Futbolu Brzączowice – Piotr Dutka.

„Turniej stał organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie. Ciekawa formuła turnieju, w którym każda drużyna niezależnie od poziomu grała 6 meczów. Jeden mecz przerwy między pojedynkami był optymalny na rozmowę z zawodnikami i złapanie oddechu przed kolejnym spotkaniem. Drugi etap w którym rywalizowały już zbliżone poziomem drużyny, szkoleniowo dla zawodników jak i dla nas trenerów był niemal jak wisienka na torcie. Poziom sędziowania również stał na wysokim poziomie, gdyż w tej kategorii wiekowej to najważniejsze, żeby im poprostu nie przeszkadzać, ale trzeba to robić z wyczuciem. Dobrym pomysłem na przyszłość mogłoby być stworzenie stref dla trenerów oraz rezerwowych, czy drużyn oczekujących na swoje mecze. Dziękujemy za zaproszenie i świetnie spędzony czas w dobrym towarzystwie”- powiedział po turnieju trener Stali Łańcut – Dariusz Woźniak.Źródło: akademia.wisla.krakow.pl