2021.10.24 Wisła Kraków U-9 - Cracovia U-9

Z Historia Wisły

PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU 23-24 PAŹDZIERNIKA

26 października 2021

W miniony weekend po raz kolejny do walki stanęły drużyny naszej Akademii, które rozegrały zarówno spotkania o ligowe punkty, jak i mecze kontrolne oraz turnieje.

U11 W niedzielę młodzi Wiślacy szlifowali formę w spotkaniu z Rabą Dobczyce. Dla podopiecznych trenera Arkadiusza Spyrki była to okazja do sprawdzenia się na tle wymagającego rywala, a przede wszystkim możliwość, aby przetestować różnego rodzaju zagrywki taktyczne, które mają procentować w przyszłości. „Zmierzyliśmy się z dobrą drużyną. Wygraliśmy mecz znacząco, mimo wyrównanego poziomu. Padło w nim dużo bramek. Sparing odbył się w formule 7 na 7. Dużym atutem było to, że mogliśmy pozmieniać warianty rozegrania akcji, systemy i poszczególne pozycje zawodników. Dzięki temu każdy miał okazję wystąpić na boisku” – ocenił mecz trener Arkadiusz Spyrka.

Kadra Wisły Kraków: Kacper Hernik, Bartosz Frys, Tsimur Khahaleski, Jan Maurek, Jakub Ryszka. Mateusz Szlachta, Maks Szymczak, Maks Drab, Przemysław Bombała, Maks Hałucha, Natan Kaleta, Aleks Żak, Konrad Filipek, Alan Sutor, Eryk Kozłowski, Mateusz Turski

U9 Za podopiecznymi trenera Bartłomieja Zelka wymagający oraz interesujący pojedynek z Cracovią. W sobotnim spotkaniu Wiślacy dali z siebie wszystko, a to zaprocentuje w przyszłości. Takie wydarzenia są dla młodych zawodników doświadczeniem nie tylko pod względem piłkarskim, ale również mentalnym.

„W sobotnie popołudnie zespół rocznika 2013 miał okazję zagrać ze swoimi rówieśnikami w derbowym pojedynku z Cracovią. Zespół Pasów zawsze jest wymagającym przeciwnikiem, dzięki czemu chłopcy muszą wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Cieszy mnie, gdy widzę jak moi zawodnicy grają z uśmiechem na ustach. Najważniejsze jest to, że gra sprawa im frajdę. Dla nich, jako młodych adeptów futbolu, takie derby to niesamowite przeżycie” – powiedział trener Bartłomiej Zelek.

Kadra Wisły Kraków: Jakub Miśta, Tomasz Brzykcy, Aleks Trzósło, Dominik Boroń, Krzysztof Cięszki, Michał Wilczyński, Franciszek Róg, Alan Kurczak, Tymon Górniak, Leo Leksa, Fabian Fortuna, Franciszek Lekki, Maciej Grzesiak, Oliwier Jurek, Leonardo Wójcik, Jan Jazowski, Kacper Tondera, Leon Bigaj, Leon Jakubiec

Drużyna pod wodzą trenera Mariusza Sobali rozegrała z kolei mecz towarzyski z Kablem Kraków. Młodzi Wiślacy stawili czoła dobrze dysponowanemu rywalowi i stworzyli ciekawe widowisko, w którym kwestia końcowego zwycięstwa ważyła się do ostatniej akcji.

„Mecz był bardzo wyrównany, gdyż oba zespoły zaprezentowały dobry poziom. W ostatnim czasie to na pewno nasz najlepszy występ. Drużyny skonstruowały sporo ciekawych akcji i zapewniły emocje do samego końca spotkania, w którym prowadzenie co chwilę przechodziło z jednych rąk do drugich” – podsumował trener Mariusz Sobala.

Kadra Wisły Kraków: Leon Michałek, Tymoteusz Lelek, Leon Gajos, Paweł Nazim, Filip Spalik, Jan Nizio, Mateusz Siwczyński, Dawid Rydzik, Franciszek Proszowski

U7 W sobotę 23 października grupa U7 zmierzyła się na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Ekipy miały do dyspozycji trzy boiska, na których przez półtorej godziny toczyła się gra,dzięki czemu każdy zawodnik mógł zaprezentować się na murawie. Takie wydarzenia są bardzo ważne dla młodych adeptów futbolu, ponieważ uczą się oni, jak funkcjonować bez pomocy rodziców. Młodzi Wiślacy zaprezentowali pewną samodzielność przed i po meczu, kiedy przebywali w szatni.

„Od strony piłkarskiej chciałem zobaczyć dużo gry 1 na 1 i to zadanie zostało zrealizowane w dużej mierze. Widziałem również próby zwodów, których ostatnio się uczymy. To ważne, że zawodnicy starali się powtórzyć to, co ćwiczymy na treningach. Padło dużo bramek, co pokazuje, jak dużo z tych pojedynków było wygranych. Inaczej chłopcy nie mogliby sobie stworzyć tylu sytuacji bramkowych” – ocenił trener Gerald Imiołek.

Kadra Białej Gwiazdy: Bartek Bożek, Mikołaj Kaszowski, Ignacy Kominek, Olek Kozieł, Jan Krawiec, Adam Sólnica, Alex Tondera, Wojtek Fronczak, Radek Grząba, Kuba Mikołajczyk, Oskar Muszyński, Filip Nowak, Brahim Sane, Marcin Sarna, Pascal Szklarski, Michał Szwajca, Antoni Wawruch, Antoni Wcisło, Leon Wójtowicz, Leon Wołoszyn

Zespoły U10 i U11 przebywały w ten weekend na turniejach, o czym informowaliśmy bardziej szczegółowo w osobnych sprawozdaniach. Brawa należą się także naszym młodym piłkarkom, które pokonały w sobotnim meczu kontrolnym zawodniczki Champions Miechów.


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl