2021.10.30 GAME DAY Hutnik

Z Historia Wisły


U-9: TURNIEJ GAME DAY HUTNIK

2 listopada 2021

W sobotę Wiślacy z rocznika 2013 wzięli udział w turnieju GAME DAY Hutnik, który został rozegrany przy ulicy Ptaszyckiego. Podopieczni trenera Mariusza Sobali podczas zawodów mierzyli się z dwiema drużynami gospodarzy oraz Gwarkiem Wieliczka.

Piłkarze Wisły Kraków w swoim pierwszym meczu mierzyli się z ekipą Gwarka Wieliczka. Od pierwszych minut piłkarze spod Wawelu mieli problemy ze złapaniem właściwego rytmu, co wykorzystali rywale. Gospodarz rozgrywek – Hutnik Kraków wystawił w sobotę dwie drużyny – Błękitną oraz Niebieską. W starciach zarówno z jednym, jak i drugim zespołem piłkarze z R22 radzili sobie już zdecydowanie lepiej, pokazując swoje piłkarskie umiejętności.

„Turniej był rozgrywany na obiektach Hutnika, na jednej z naturalnych muraw. W pierwszym spotkaniu zdecydowanie lepszy od nas okazał się Gwarek Wieliczka, natomiast w kolejnych dwóch spotkaniach toczyliśmy bardzo wyrównane pojedynki z zespołami Hutnika. Brawa za drużyny, że mimo nie najlepszego występu w pierwszym spotkaniu, w kolejnych zdecydowanie poprawiła grę i pokazała się z dobrej strony” – powiedział po zakończeniu rozgrywek trener Mariusz Sobala.

Kadra Wisły Kraków: Leon Michałek, Tymoteusz Lelek, Leon Gajos, Paweł Nazim, Filip Spalik, Jan Nizio, Mateusz Siwczyński, Dawid Rydzik, Franciszek Proszowski


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl