2021.11.20-21 Halowy Turniej Piłki Nożnej Rocznika 2013 w Suwałkach

Z Historia Wisły


U9: HALOWY TURNIEJ W SUWAŁKACH

23 listopada 2021

Drużyna U9 prowadzona przez trenera Bartłomieja Zelka w miniony weekend wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Suwałkach. Zawodnicy naszej Akademii podczas rozgrywek rozegrali 8 spotkań, a ich rywalami byli rówieśnicy z całej Polski.

W sobotę i niedzielę Arena Suwałki gościła zespoły piłkarskich akademii z całej Polski, które rywalizowały między sobą w formule „każdy z każdym”. Dla zawodników Białej Gwiazdy była to szansa do sprawdzenia się pod kątem piłkarskim na tle wymagających rywali, a dla szkoleniowca Bartłomieja Zelka okazja do obserwacji swoich podopiecznych oraz wyciągnięcia odpowiednich wniosków.

W zawodach Wiślacy rywalizowali z ekipami: AP Wigry, Lecha Poznań, Jagielloni Białystok, Legii Warszawa, Varsovii, AP Talent Białystok i Stomilu Olsztyn.

„Dzięki bardzo mocnej obsadzie turnieju stworzyło się świetne środowisko do gry dla moich chłopców oraz do obserwacji dla mnie. Podczas tego halowego turnieju mieliśmy okazję rozegrać łącznie 8 meczów, więc chłopcy mogli zdobyć kolejne cenne doświadczenia. Dzięki takim rozgrywkom łatwiej odkryć obszary, w których posiadamy braki w porównaniu z rówieśnikami z całej Polski. Jeżeli chodzi o moją ocenę, to uważam, że stać nas było na więcej niż to, co zaprezentowaliśmy. Zabrakło nam przede wszystkim charakteru. Myślę, że wymagający turniej, rywalizacja z takimi zespołami i porównanie się do nich, da chłopcom kopa do cięższej pracy. Moi podopieczni będą chcieli stać się jeszcze lepszymi, żeby następnym razem móc cieszyć się z triumfu” – podsumował trener Bartłomiej Zelek.

Kadra Wisły Kraków: Dominik Boroń, Tomasz Brzykcy, Tymon Górniak, Leo Leksa, Jakub Miśta, Franciszek Róg, Aleks Trzósło, Michał Wilczyński


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl